Jediná maličkost

Jediná maličkost https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380605/bmid_jedina-malickost-mOQ-380605.jpg 4 587 587

Bethin život se po smrti její sestry zásadně změnil. Rodiče by ji nejradši zamkli pod zámek a věří, že jediný způsob, jak ji ochránit, je hlídat každý její krok. Když se Beth jednoho večera vykrade z domu, pozná nového souseda Chase. Je nadšená, že má tajného kamaráda. Je to vlastně jen maličkost, něco, co je pouze její. Beth ovšem netuší, jak obrovské její tajemství doopravdy je… Chase právě propustili z vězení pro mladistvé a je odhodlaný začít nový život. Je toho mnoho, za co se musí kát, včetně role, již sehrál té noci, kdy zemřela Bethina sestra. Beth, která má právo ho nenávidět víc než kdo jiný, je ochotna mu dát druhou šanci. Zakázaná láska je to poslední, co kdokoli z nich čekal, ale čím víc času spolu tráví, tím hlubší city je pojí. Beth se tak musí rozhodnout – buď se bude držet pravidel, nebo riskovat, že vše ztratí…... celý text

Literatura světová Pro ženy
Vydáno: , Baronet

One Small Thing , 2018

trynitrix
06.03.2019 3 z 5

Toto byla jedna z těch slabších začátek super ale pak už jen to samé omílání.

vedana
04.03.2019 5 z 5

Moc pěkné čtení, nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Autorka má příjemný styl psaní.

sd1992
03.03.2019 5 z 5

Tak tohle bylo něco pro mě... Zakázaná láska.. jooo, to jsem potřebovala..:-D Vždycky jsem zastávala názor, že zakázané ovoce chutná nejlépe a tahle kniha toho byla skvělým příkladem. :D bavila mě fakt od začátku do konce.. :) Což vlastně u spisovatelské dvojice Erin Watt u mě není žádnou výjimkou.. :)

elik-play5518
01.03.2019 3 z 5

Tahle kniha není dobra obsahem, ale myšlenkami

LenysekC
26.02.2019 5 z 5

Zase čteno v aj a zase mám pocit, že je to nejlepší kniha autorky. Takže si začínám říkat, že české překlady stojí za prdku. Ale možná je to jen tím, že mi sedlo téma - jít sama se sebou proti davu, nebo proti sobě s davem?

Makaja
24.02.2019 4 z 5

Příběh samozřejmě předvídatelný a už posté opakovaný, ale s tím jsem do toho šla.... Takže hodnotím čtivost a styl autorky a tomu není moc co vytknout, děj plyne a čtenář se nenudí. Slušná YA pro holky.

aknicul
14.02.2019 5 z 5

Krásně napsaná young adult kniha, která chytne za srdce!

LenRan
12.02.2019 3 z 5

Autorka má opravdu úžasný styl psaní, čte se to úplně samo, ale několikrát jsem se musela jít podívat do seznamu svých přečtených knih, sem na Databázi, abych se ujistila, že jsem to už nečetla. Je to tak zoufale neoriginální, což mne fakt mrzí. Už její druhá kniha, u které jsem měla podobný pocit. Škoda, jinak má fakt dobrý knížky, poslední dobou to jde ale dolů.

salča
03.02.2019 4 z 5

Na tuhle knihu jsem se velmi těšila.
Poutavý příběh, který má akorát moc uspěchaný konec, což je velká škoda.Chase jsem si velmi oblíbila.Bylo mi ho líto,čemu musel kvůli mladičké nerozvážnosti čelit a co všechno snášet.Svou vinu si ponese uvnitř sebe celý život a obdivovala jsem ho,jak to přijmul.Myšlenka najít si na každý den jednu maličkost je skvělá.

Zlá-Ňufie
30.01.2019 4 z 5

Od autorky jsem již četla lepší kousky, ale knížka se mi líbila! Přesně tohle sem po zkouškovém potřebovala.
Knížka měla pomalejší rozjezd a zhruba ve 2/3 jsem byla taková rozpolcená, jak moc je to furt smutný, ale jsem ráda, že se to srovnalo. Hodně se mi líbí myšlenka jediné maličkosti za den, toho se budu držet! Možná se ke knize opět vrátím :))

Konhy
23.01.2019 2 z 5

Přijde mi, že kniha má až moc vysoké hodnocení.. Většina knížek od této autorky se mi líbila, ale tahle mi přišla moc jednoduchá, nepropracovaná, naivní.. Četla jsem ji přes dva měsíce, protože jsem se do ní musela nutit.

Ditules
18.01.2019 4 z 5

Já bych s takovými rodiči žít nemohla... Chápu, že každý přijímá bolest jinak, ale tohle... to bylo strašné.
Autorka si pořád drží skvělý styl. Pro náctileté holky super čtení.

Nuttelka
15.01.2019 5 z 5

Až na ten uspěchaný závěr se mi děj moc líbil, i když si tedy vůbec nedokážu představit, že bych si tímto musela projít... Moc jsem Chaseovi a Beth držela palce :-)

happy19
09.01.2019 4 z 5

Pěkná kniha,mám k tomu ale jedinou maličkost;-).Souhlasím s komentáři,že konec byl zbytečně urychlený...

Pedruska01
09.01.2019 5 z 5

Kniha se četla neuvěřitelně dobře a rychle, až toho teď lituju, že jsem se dostala až na její konec, tak rychle. Už po několikáté se mi tyto autorky osvědčily, že psát umí, i když by mě vážně zajímalo, jak taková spolupráce pořádně vypadá. :) Byl to úžasný příběh, který mě nenechal klidnou. Dokázal mě naštvat, dokázal mi na tváři vykouzlit úsměv, dokázal hodně.
Hlavní hrdinka Beth byla báječná holka, kterou jsem měla ráda a neskutečně litovala a obdivovala zároveň. Naprosto chápu její počínání skrze svých rodičů - vztekala bych se stejně. A dokonce chápu i její nutkání být s Chasem, i když mě to v prvotním okamžiku dost šokovalo, ta jejich konfrontace a poznání/prozření. To, jak si za ním při tom všem stála - má můj obdiv.
Chase jsem si sakra hodně oblíbila. Udělal pitomost a zaplatil za ni. Jenže to pro něj nemělo konce, ten pomyslný dluh splácel stále, bez ohledu na to že ho splácí ve své hlavě dennodenně. Bylo mi ho líto a děsně mě ti blbečci ze střední iritovali, jak do něj věčně vandrovali. Přála jsem mu štěstí - zasloužil si ho, protože on byl uvnitř dobrým člověkem. Každý udělá v životě chybu a každému by mělo být dopřáno kouska toho štěstí, pokud je dobrým uvnitř.
Bethitiny rodiče jsem neměla ráda, po celou dobu té knihy. Na jednu stranu je chápu, byli zlomení kvůli jedné dceři, kvůli její smrti, a chtěli chránit o to víc tu druhou, ale neuvědomovali si, že tu druhou sami svým způsobem zabíjí. Tu terapii měli začít daleko, daleko dříve. Akorát ubližovali - bolestně jsem to pociťovala i já. A Jeff? Proboha, otevírala se mi kudla v kapse! Dlouho jsem měla nutkání ho vší silou zmačkat jako list ubohého hnusného papíru. Pak ho zase narovnat a nacpat ho do skartovačky. Zbytky spálit a jeho popel zadupat do prachu země. Násilnickej cvok a manipulátor, nemá cenu mu věnovat víc slov.
Byla jsem zvědavá, jak to celé dopadne, jelikož se blížil konec knihy a vlastně všechno bylo tak nejisté. Po většinu knihy jsem byla napnutá jak kšandy a při tom bych jim to tak přála. Trochu jsem byla rozladěná, že od toho posledního incidentu se až do setkání v Iowě neviděli, z čehož jsem si začala dělat milion závěrů najednou, ale vrásky obav mi byly vyhlazeny. Radost mi nakonec pisatelky udělaly a mě se opět na tváři objevil úsměv. Je to skvělé a pohodové čtení, takže můžu opravdu jen vřele doporučit. :)

AliceTief
07.01.2019 4 z 5

Velice poutavý příběh, autorka vůbec nezklamala, měla jsem přečteno za jeden den =)

Kayla
06.01.2019 4 z 5

Po dlouhé době jsem zas knihu přečetla za jediný den, což se u mě stává málokdy. Kniha se četla velmi dobře, ale přece musím přiznat, že jsem od ní čekala daleko více. Od autorek se mi více líbila kniha Něco skutečného. Ale i tahle nebyla špatná.

sofie92
06.01.2019 1 z 5

Kniha mě docela zklamala. Myslím, že mi stačilo ji přečíst jednou.

Šunkys
31.12.2018 5 z 5

Moc hezká kniha. Doporučuji.

Coucouha
31.12.2018 4 z 5

Super kniha, kterou jsem přečetla v podsatě přes noc. Nemohla jsem se od tohoto příběhu odtrhnout. Sice nejsem cílová skupina, ale i tak mě děj absolutně pohltil. Místy jsem byla až velmi naštvaná, když nikdo nechtěl vidět, kde je pravda a nikdo hlavní hrdinku neposlouchal. Obdivovala jsem, jak je silná a co všechno musí zvládat. Fakt super kniha!