Jediná maličkost

Jediná maličkost https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380605/bmid_jedina-malickost-mOQ-380605.jpg 4 587 587

Bethin život se po smrti její sestry zásadně změnil. Rodiče by ji nejradši zamkli pod zámek a věří, že jediný způsob, jak ji ochránit, je hlídat každý její krok. Když se Beth jednoho večera vykrade z domu, pozná nového souseda Chase. Je nadšená, že má tajného kamaráda. Je to vlastně jen maličkost, něco, co je pouze její. Beth ovšem netuší, jak obrovské její tajemství doopravdy je… Chase právě propustili z vězení pro mladistvé a je odhodlaný začít nový život. Je toho mnoho, za co se musí kát, včetně role, již sehrál té noci, kdy zemřela Bethina sestra. Beth, která má právo ho nenávidět víc než kdo jiný, je ochotna mu dát druhou šanci. Zakázaná láska je to poslední, co kdokoli z nich čekal, ale čím víc času spolu tráví, tím hlubší city je pojí. Beth se tak musí rozhodnout – buď se bude držet pravidel, nebo riskovat, že vše ztratí…... celý text

Literatura světová Pro ženy
Vydáno: , Baronet

One Small Thing , 2018

Ralemo
26.02.2022 5 z 5

(SPOILER) Krásný, smutný příběh o mladické nerozvážnosti. Bohužel nehody se stávají a i to se stalo Chasovi v době jeho puberty. Odnesla to Bethanina sestra, každopádně Chase si za to vytrpěl už dost a Bethy se mu snaží pomoct a zárověn tím pomoct i sama sobě.

Osudové setkání dvou zlomených duší, které si vzájemně pomáhají za lepší budoucností. Každý si zaslouží druhou šanci, Chase ji dostane od Beth a nakonec ji využije se vším všudy. Beth dostane rozum, vybere si správnou cestu a nakonec i její rodiče pochopí, že ji sice mohou chránit, ale veškerá jejich nadměrná ochrana ji spíše dusí. Nakonec i oni Chasovi odpustí a uvědomí si, že to byla bohužel nehoda, kterou z velké části zavinil Rachelin přítel.

Smutný a dojemný příběh, taková jednohubka přečtená za pár hodin. Moc hezky napsané, stručně, jasně, žádné protahování.

ydnac
29.01.2022 4 z 5

Jak se vyrovnat se smrtí dcery, kterou zavinil neúmyslně mladý chlapec?
Jak se vyrovnat s láskou k tomuto viníkovi?
Je možné odpustit?
Možná bylo všechno jinak...
Beth její rodiče příliš ochraňují a ona si připadá jako ve vězení.
Chase ve vězení byl.
Oba je spojuje, ale i rozděluje smrt její sestry.
Myšlenka na JEDINOU MALIČKOST může být to, čeho se člověk drží..
Moc hezky napsané.

Ketfl
02.11.2021 4 z 5

Moc pěkně napsaný příběh, který se četl skoro sám. Líbí se mi to poselství - když si člověk i v těch nejhorších chvílích najde něco pěkného, tak to vždycky nějak přežije. Každopádně za hlavní hrdiny mi bylo při čtení opravdu těžko. Bylo to moc smutné. Jen škoda, že ten konec byl tak urychlený. Mě vždycky přijde, jako by ti autoři nevěděli, jak to ukončit, tak to úplně odfkláknou, což je velká škoda, protože ten konec taky dělá celý příběh.

hlavajda93
20.10.2021 5 z 5

Moc pěkný příběh, ve kterém byl ukázán postupný vývin postav, konec podařený. Celou dobu jsem však zuřila nad nespravedlností s jakou bylo jednáno s Chasem, který byl hodný člověk, jen udělal blbou chybu, které litoval, za to Jeff byl skrz na skrz sketa, které všechno procházelo a všechny si omotal kolem prstu. Rodiče Beth se také chovali děsně a prozřeli až poté, co zjistili, že udělat chybu stejnou jako Chase je velmi snadné. Naštěstí to nakonec dopadlo dobře.
Od čtení této knihy si často říkám, co je ta jediná maličkost každého dne.

silvinka12
26.08.2021 3 z 5

Během čtení jsem byla z knihy naprosto nadšená. Stejně jako celou sérii Royalů jsem ji měla přečtenou za krátkou dobu, jelikož autorky dokážou psát velice čtivě. Avšak když tak přemýšlím o příběhu teď, po přečtení, tak mi tam několik věcí vadilo. To, že se hlavní hrdinové neustále potkávali a bylo to "náhodou" mi přišlo nereálné. Líbily se mi rozhovory Beth a Chase pokaždé když se potkali, ale myslím si, že by mnohem lépe působilo, kdyby na sebe narazili méně častěji a mluvili by spolu déle a o více věcech. Vedlejší postavy jako např. Scarlett by tak získali více prostoru a mohli bychom je lépe poznat. Protože dodnes mi vrtá hlavou, co zrovna vedlo nejlepší kamarádku hlavní hrdinky, k tomu, co v knize dělala. A tak přicházíme k druhé věci, a tím je příliš uspěchaný konec. V celé knize až na poslední dvě kapitoly nejsou žádné velké časové skoky a postavy se vyvíjí pomalu (k horšímu i lepšímu) a nebo se nevyvýjí téměř vůbec (třeba Bethini rodiče, to bylo psycho od začátku do konce). A pak příjdu již zmíněné dvě poslední kapitoly knihy, kde se všechno otočí vzhůru nohama. Abych tady ale nevyčítala knize jen chyby, tak musím říct, že se mi líbilo samotné téma knihy a krásné poselství, že se máme soustředit na to, co máme (a jaké máme možnosti), než na to, co mít nemůžeme. A na každém dnu si máme najít alespoň jedinou maličkost, která nás udělá šťastnými.

Siegrid
29.06.2021 4 z 5

Sice nehodnotím knihu na všechny hvězdy, ale stále se mi líbí forma psaní autorek. Myslím, že kdyby se ještě více ponořily do psychologie postav, bylo by to TOP. Téma a náznaky toho, co prožívají, mohly být ještě déle popsány. Najednou mi kniha utekla:-). Rozhodně nelituji, že jsem si jí přečetla a budu se těšit na další knihu od Erin Watt.

Ulrika
13.06.2021 4 z 5

Velmi čtive napsané, ale občas trochu naivní a nerealisticke.

JanaDor
15.05.2021 5 z 5

Kniha je velmi čtivá. Přečetla jsem ji za jeden večer. Je také milá a místy trochu smutná. Rodiče, kteří ztratí svou dceru, to je těžké téma a autorka se ho zhostila velmi dobře. Vykreslila skvěle pocity sedmnáctileté hlavní hrdinky, která se se smrtí sestry také nevyrovnala jako rodiče. Kupodivu ji nejvíce pomůže odpuštění. Taktéž rodiče se mohou odrazit od dna truchlení až pochopí, že nic není černobílé. Závěr byl skvěle promyšlen. Doporučuji.

ivetdos
13.04.2021 3 z 5

Série Papírová princezna a Něco skutečného se mi líbily moc, ale musím říct, že tahle knížka je o něco horší, než ty ostatní. Ovšem pořád je velmi dobrá. Neskutečně čtivá, krátké kapitoly, rychlý děj, vtáhne vás, žádné zbytečnosti. Přečetla jsem ji za den a půl. Jelikož mám porovnání s ostatními knížkami, přišla mi tahle trochu naivní, občas mě malinko vytáčela a na rozdíl od ostatních knížek od Erin Watt bych ji doporučila spíš o dost mladším čtenářkám. Také pár věcí mi tam moc nesedělo. Jako odpočinkové čtení ale super.

anndrra
09.02.2021 5 z 5

Tak tohle bylo krásné. Jemné, dojemné a četlo se to samo. Určitě to nezklame fanoušky After (tedy pokud nevyžadují erotiku, tu byste tady hledali marně).

Jurajovamaka
04.02.2021 5 z 5

Jedna z tých kníh čo chytia za ❤ a neviete sa od nej odtrhnúť, kým ju neprečítate.
Za MŇA URČITE ÁNO ;-)

helenkan
04.02.2021 4 z 5

Zase jsem přečetla jedním dechem. Rodiče Beth byli občas na zabití, ale kdoví jak bych se chovala, kdyby mě potkalo to co je. Nějak jsem tušila, že to nebude tak jednostrané. Nejhorší bylo, že nikdy nikdo Beth neposlouchal, vlastně jí nenechali ani pořádně promluvit. Moc se mi příběh líbil a nutí i k zamyšlení.

Caradyn
03.02.2021 4 z 5

Je sice pravdou, že mě kniha popadla, až v polovině, ale příběh Chase s Beth za úmorné pročítání prvních stránek stál. Jsem moc ráda, že jsem si knihu od kamarádky nakonec vypůjčila, mile mě překvapila a ta myšlenka "s jedinou maličkostí" je dokonale geniální;)
DOPORUČUJI(jako příjemnou oddechovku)

LucinQa77
31.01.2021 5 z 5

Hezká kniha, oddechové čtení????

cukrovka
28.01.2021 4 z 5

Příjemná, čtivá, k zamyšlení - okamžik který změní život hned několika lidem, vyrovnávání se se ztrátou blízkého, s pocitem viny.
Konec dost uspěchaný.

johana3160
26.01.2021 5 z 5

Serie o Royalvcich me neupoutala tolik jako samostatne romany tohoto autorskeho dua. Byt uz je tento roman cileny mimo moji vekovou skupinu, je to pekny, smutny i vesely pribeh. Ma asi vse co od takoveho romanu cekam a i kdyz se mi chvilemi zdal malicko zdlouhavy, tak kazda stranka a kazda situace popsana na techto strankach mi prijde dulezita pro dalsi vyvoj. Ano, hlavni hrdinka se chovala jako pubertacka, ale taky ji byla a myslim, ze autorky ji vystihly velmi dobre. Hlavni hrdina to same. Proste to tam sedlo. Cely pribeh mi sedl.
Doufam, ze se brzo dockam nejakeho dalsiho dilka z pera techto autorek.

adela_02
13.01.2021 5 z 5

Příběh byl prostě super! jinak to popsat nejde! Doporučuji, rozhodně nebudete litovat :)

baru746
04.01.2021 5 z 5

Super knížka:) Ostatně jako všechny od Erin Watt

Luciska13
16.11.2020 3 z 5

Na tuhle knížku jsem už asi moc stará, příběh nebyl špatný, ale hlavní hrdinka mi dost lezla na nervy a přišlo mi, že neví, co chce.

martina4933
01.11.2020

Super příběh i slzy tekly