Totožnost je príma kšeft

Totožnost je príma kšeft https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98912/totoznost-je-prima-kseft-98912.jpg 5 17 5

Jane Whitefield série

Další setkání s odvážnou a vynalézavou Jane Whitefieldovou. Jako „průvodce“ pomáhá zmizet lidem, jimž hrozí nebezpečí. Tentokrát ale narazí na skupinu, která využívá jejího jména, pověsti i metody a místo zachraňování lidské bytosti ničí… Nepřetržitý spád a napětí, z něhož mrazí v zádech, provází čtenáře až do poslední stránky. Sedmý svazek edice Dobrý konec. (www.pitaval.cz)... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Doplněk

The Face-Changers , 1998

Luigi1
23.10.2023 4 z 5

Jane je hrdinka která vznesla do těchto dílů oživení

hanzmb
14.10.2022 4 z 5

Jane je velká sympaťačka, takže se k ní rád vracím. Bohužel to, čím mě tahle série fascinovala - nádherná krajina a indiánské prostředí - se postupně zcela vytratilo. Takže ten zbytek se už od podobných sérií moc neliší. Navíc v tomto případě se ne moc dobře zvládlo finále před přestřelkou a honičce po střechách.

kap66
13.12.2020 5 z 5

Čtvrtý indiánskodetektivní příběh: stejné napětí, stejná Jane s instinkty a fintami k záchraně hledaných, výborný začátek jako vždy a konec odpovídající názvu edice. (A stejná překladatelka, které občas ujede pravopis či vypadnou písmena i v příjmení hlavní postavy, a stejně odfláknuté korektury – tím si ale radost kazit nenechám.)
Opět mě to bavilo – a jiný účel to nemá. To, jak vážený lékař, nyní zločinec na útěku, lpí na falešném obrazu své situace a Jane je nucena mu iluze rozbít, jak se životní jistoty vyjádřené slovy „mám tam své přátele“ a „jsem lékař“ mohou stát nicotnými a dokonce život ohrožujícími, vyvolává až úzkost – a je to ta nejlepší část. „Nemůžete utéci od ošklivé minulosti a ponechat si zbytek – úctu a vděčnost, které jste si vysloužil, přátele a rodinu, kterou milujete, postavení, jemuž jste se těšil.“ Ráda mám i to, jak rovnocenné soupeře autor pro Jane vybírá, nejen ze strany zloduchů, ale tentokrát i dobroduchů :-).
Jen mi prozraďte: koho napadlo nazvat tento díl tak lacině a přiblble? Jestli tenhle trend (bohužel už běžný u filmů) došplhá i k vyšší literatuře a třeba román „Na západní frontě klid“ bude vydán pod názvem „Koho picne frantík?“, picněte i mě.

mata57
27.09.2019 4 z 5

Dobrý konec, dle názvu edice, opět nastal. Jane tradičně nasypala "malým lidem" trochu tabáku. Před tím však musela projít labyrintem nástrah, které vyžadovaly čtenářovu velkou pozornost, někdy až nelibou. Méně průhledné, ale tím víc vtahující do děje...

Sauerkraut
02.01.2015 5 z 5

Nemám ráda, když je hlavní hrdinkou v knize žena. Toto je jedna z mála vyjímek, která potvrzuje pravidlo. Jane mám upřímně ráda a také její další příběhy jsou skvělé

Kniha Totožnost je príma kšeft je v