Neznámá

Neznámá https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/7905/neznama-7905.jpg 5 546 121

Jane Rizzoliová má každým dnem porodit. Ale to zdaleka neznamená, že by prožívala poslední dny těhotenství v klidu a ve spokojených přípravách. Nejprve musí svědčit u soudu, a když se konečně dostane do porodnice, nastanou naprosto nepředvídatelné komplikace. V márnici soudní lékařky Maury Islesové se totiž mezitím objevila záhadná mladá žena – která ovšem proti všem předpokladům není mrtvá. Je tedy převezena do nemocnice, do stejné, kde má Jane rodit. A protože je vyplašená, rozhodne se utéct za každou cenu, i za cenu únosu... Kdo je ta mladá neznámá a co ji dohnalo k tak zoufalému činu? Jane Rizzoliová, Maura Islesová a s nimi i Janein manžel, agent FBI Gabriel Dean, začínají rozplétat klubko záhad, lží a násilností, které sahají velmi vysoko.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Vanish , 2005

Pavlína2019
23.11.2020 4 z 5

Tuto autorku a její dvojku mám velice ráda. Kniha je ohromně napínavá, dojemná a nutící k zamyšlení. Maličko není můj šálek kávy číst o FBI a ostatních institucích. Ale je to zde asi důležité. Rozhodně doporučuji. Líbí se mi střídání vypravěčů. Děj rychle plyne a kniha se výborné čte. Pěkné!

Greenfingers
09.09.2020 5 z 5

Jane a Maura jsou dvojka, která se vhodně doplňuje a žádný kriminálník jim neuteče. V tomto příběhu má Jane kromě svých běžných služebních starostí ještě o jednu (příjemnou) navíc.
Kniha mě bavila a s potěšením je mohu všem doporučit.

pupopony
11.08.2020 4 z 5

Tuto sérii mám rád, tento díl byl ovšem trochu slabší než předešlé. Ale stále si Tess udržuje laťku hodně vysoko. Těším se na další díly !

LuciezOstravy
06.07.2020 5 z 5

Opět skvělá detektivka, pátá v pořadí, čtu je chronologicky a neumím říct, která je lepší. Fakt se divím, že nemá nálepku bestseller. Těším se na další, ještě že jich Tess tolik napsala.

smejkalova.m
18.06.2020 4 z 5

Líbilo se mi to, ale přišlo mi to hodně překombinované. Za mě nejslabší z těch, zatím, 5 dílů co jsem četla. :)

Monika1717
18.06.2020 5 z 5

Moje první setkání s autorkou,vybráno náhodně v knihovně a musím přiznat, že po čertech dobrá volba.

petulik330
09.06.2020

Chvílemi se mi kniha špatně četla a to v místech, kde autorka popisuje co se dělo dívkám, které byli dovezeny do USA a donuseny k prostituci.
Jinak kniha byla dobře napsaná, u které jsem se ani chváli nenudila a musela jsem se donutit knihu odlořit a jít spát. To jsou ale všechny autorčiny knihy.
Výborné zápletky u kterých nejde předvídat kdoje pachatelem a kdo je na straně dobra.

Ajrad1981
29.05.2020 4 z 5

První kniha od autorky a musím říct, že jsem fakt spokojená. Sice to je až moc pohádkové, myslím souboj dobra a zla, ale to se ztratí. Jinak jsem hodné považovala za zlé a naopak, takže další spisovatel, co mě dokázal oblbnout. No co už.

smithynka
05.02.2020 5 z 5

Napínavá kniha se skvělým příběhem, který se velmi dobře a je bez tichých míst.
Škoda, že není Jane reálná osoba, hned bych s ní šla na kafe :D.

baeszinka
02.02.2020 5 z 5

Napinavy dej,precteno jednim dechem :-)

ddkk
06.12.2019 4 z 5

I v tomto díle Jane prokazuje neuvěřitelnou odvahu, kterou je občas sama sobě nebezpečná. Ani vlastní porod jí nebrání ve vyšetřování dalšího příšerného případu, který zase skončí, jak jinak, na pitevně...Tentokrát sahá hodně vysoko, je plný intrik a pokusů o zametení stop. Jako vždy, do poslední chvíle není jasné, kdo se za vším skrývá.
Další díl ze série Jane and Maura je opět skvělý. Doporučuji.

Hugomil
29.11.2019 5 z 5

Velmi dobře napsané, lehce a poutavě, bez hluchých míst. Knihu jsem si opět užil a těším se na další knihu.

TaLu
07.11.2019 5 z 5

To byla opět zápletka. Napěchovat do knihy tolik dějových zvratů a vedlejších linek ! Autorka opravdu umí. Otřesné zkušenosti mladých dívek, které se dostaly jako sexuální otrokyně do USA, bylo chvílemi velmi těžké číst. A aby toho nebylo málo, Jane se ocitá v ohrožení právě ve chvílích porodu a dokonce ani tím to nekončí. Více už prozrazovat nebudu. Mohu opravdu doporučit.

danielavachova
19.10.2019 5 z 5

Skvělá kniha!

mirvas
16.09.2019 4 z 5

Když pominu hrůzné téma unášení mladých dívek do zahraničí pod záminkou dobré práce, je kniha čtivá a napínavá. Je děsivé, kam až mohou sahat nitky organizace těchto zločinů.

DJANKA
15.08.2019 4 z 5

Další díl a opět super. Mám dvě šestnáctileté dcery, takže mě při tomto díle mrazilo trochu víc než jindy, ale rozhodně super čtení. Tuhle sérii mám ráda.

petraj30
07.08.2019 5 z 5

No, jestli se tohle děje (jakože děje),tak je to katastrofa, ale úžasný příběh

lenkavildomcova
23.07.2019 5 z 5

Skvělé. Přečteno jedním dechem.

pingu1
07.05.2019 5 z 5

Další skvělá detektivka od skvělé autorky, super počteníčko :-)

maličkán
03.04.2019 5 z 5

Skvělé čtení, toto se opravdu povedlo. Doporučuji.