Neznámá

Neznámá https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/7905/neznama-7905.jpg 5 546 121

Jane Rizzoliová má každým dnem porodit. Ale to zdaleka neznamená, že by prožívala poslední dny těhotenství v klidu a ve spokojených přípravách. Nejprve musí svědčit u soudu, a když se konečně dostane do porodnice, nastanou naprosto nepředvídatelné komplikace. V márnici soudní lékařky Maury Islesové se totiž mezitím objevila záhadná mladá žena – která ovšem proti všem předpokladům není mrtvá. Je tedy převezena do nemocnice, do stejné, kde má Jane rodit. A protože je vyplašená, rozhodne se utéct za každou cenu, i za cenu únosu... Kdo je ta mladá neznámá a co ji dohnalo k tak zoufalému činu? Jane Rizzoliová, Maura Islesová a s nimi i Janein manžel, agent FBI Gabriel Dean, začínají rozplétat klubko záhad, lží a násilností, které sahají velmi vysoko.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Vanish , 2005

katka.oo
02.06.2016 5 z 5

Super kniha, mě se líbila moc, napínavá od začátku do konce. Doporučuji.

kniznistranky
01.06.2016 5 z 5

Druhá kniha od Tess pokořena! Bylo to moc dobré čtení. Tessin styl psaní se mi moc líbí a sedí mi. Její knihy se mi čtou moc dobře, ale musím říct, že tahle mi přišla oproti Poslední na řadě drobátko slabší ...a nebo je to tím, že tu hlavně prožíváme Janein porod a její zvykání si na to, že se z ní stala mamča... Ale i tak to bylo moc dobré čtení.

fis.rena
30.05.2016 5 z 5

Opět skvělé čtení,od kterého se nemůžu odtrhnout. Nepřišlo mi nic přehnané nebo až moc akční...téma bylo mrazivé a bylo mi zle při pomyšlení,že se to skutečně děje.

kyssling
20.04.2016 3 z 5

Některé části románu jsou napsány pěkně dramaticky, ale profesionálové se chovají jako děti (i když chápu, že sitauce když je manželka rukojmí je stresující). Celkově ale pachuť.

martunka
11.04.2016 4 z 5

Tak musím uznat, že příběh má spád a je v něm nejeden zvrat. Jen je to možná občas už moc akční.

pepa4081
12.03.2016 4 z 5

Výborně napsaná knížka. Pro mne jedna z nejlepších od Tess Gerritsenové. Ani chvilku jsem se nenudil. Napínavé od začátku do konce. Vřele doporučuji. Jen chci doplnit, že mě taky trochu štvalo, že Jane bojovala se zločinem a zároveň rodila, ale detektivky beru jako takové pohádky pro dospělé, a tam se takové věci prostě stávají.

wooloong
25.01.2016 4 z 5

Taky mi vadí to totální zapojení hlavních hrdinek do děje včetně jejich rodin. SPOILER: Copak nemůže Rizzoliová porodit úplně normálně? Copak musí být smrtelnému nebezpečí vystavena i její dcera Regina? To už je dost přes čáru. A příliš si nepotrpím na detektivky, kde zločin "sahá až do nejvyšších politických kruhů". Ale tahle byla celkem dobrá.

Petras5709
22.01.2016

Jediná kniha nad kterou jsem se vážně zamyslela.Někdy byla pro mě hodně depresivní.I když čtu detektivky.Možná jsem to až moc prožívala.

genie
13.12.2015 4 z 5

Knížka opět čtivě napsaná, jen ta zápletka (obchod s bílým masem a politika) pro mě byla z nějakého důvodu "náročná" (myšleno depresivní). V kapitolách, kde promlouvala Mila, jsem skoro nedýchala ...
Trochu mě začíná rozčilovat, že v každé knize (minimálně tedy v 1.-5.) jsou do případu přímo nějak zapleteny hlavní hrdinky (skoro zavražděny, využití skrze exmanžela, porod ...) ... Kolik jsou schopné toho vydržet, aniž by je to mentálně postihlo? Ubírá mi to na reálnosti postav ... Ale v sérii jistě pokračuji.

Mil@n
22.11.2015 5 z 5

No, myslím, že zatím nejlepší v sérii.

ptavichripkaa
07.11.2015 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Předchozí 4 díly byly hodně dobré, ale tahle je úžasná. Napínavá od začátku do konce. Už se těším na Mefista.

missa85
04.10.2015 4 z 5

Opět super knížka, ale nevím, jiné knížky od ní mi přišly lepší.

ŽanKaa
14.08.2015 5 z 5

Ďalšia úžasná kniha,aj keď miestami až príliš drsná.Určite stojí za prečítanie,hlavne teda preto,že takéto veci sa dejú aj v reálnom svete.

renefer
21.07.2015 3 z 5

Tento díl víc než detektivku připomínal špionážní triler, dalo se to číst, ale myslím že ostatní díly jsou podstatně lepší.

egan
13.07.2015 4 z 5

Opäť výborná Tess!
Dej je strhujúci a tentoraz letí naozaj turbo rýchlosťou...čítate, čítate a zrazu je koniec, ktorý sa mi ale zdal až priveľmi odbitý a niektoré motívy a dejové línie trochu nedoriešené.

bezzink
20.06.2015 4 z 5

Zpracovani jako vzdy vyborne :) Kniha byla skvela, ctiva, napinava..Jen to tema bylo hodne silne..Az se mi u toho chvilemi chtelo brecet..Hlavne kdyz si clovek uvedomi, ze se to rozhodne obecne za fikci pokladat neda...

LEN.ny
29.01.2015 5 z 5

Knihu jsem téměř celou přečetla za jediný den, byla totiž napínavá a chytlavá od začátku až do konce. Líbilo se mi prolínání příběhů a postupné odkrývání skutečností, které člověka nutily k zamyšlení, stejně jako celé téma knížky. Spolu se Závějemi pro mě zatím nejlepší knížka série s Jane a Marou ze sedmi, které jsem již stačila přečíst. Rozhodně Tess zůstanu věrná i nadále.

ovpana
27.12.2014 5 z 5

Skvělé počtení ,napínavé a chytlavá už od začátku, zajímavé prolínání dějů.

rengers
09.11.2014 4 z 5

Četl jsem od ní první knížku. Musím uznat, že píše přehledně a čtivě. Krásná ukázka toho, jak dlouhé prsty má korupce, až je z toho člověku nanic. A nakonec bych dodal, že v knížce je dobře popisována psychologie a emoce hlavních postav, což se mi líbí. Doporučuji.

BlodyFox
08.10.2014

Proč musí někteří čtenáři nutně popisovat děj knihy? (efka.saf a jinde další...) Je tato osobní exhibice opravdu nutná??? My fakt víme, že jste tu knihu četli. Tak ji prostě ohodnoťte a napište na ni svůj názor. Ale popisovat děj? Myslím, že o tohle zde nikdo nestojí. Anotace v úvodu je snad dostačující. Mám vytipováno několik čtenářů, jejichž komentáře již nečtu, protože prozrazují děj. Bohužel, narážím neustále na další a další....