Jan Kraus: Můj soukromý buzynes

Jan Kraus: Můj soukromý buzynes https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/370956/bmid_jan-kraus-muj-soukromy-buzynes-hSd-370956.jpeg 4 186 186

Knížka o veškerém mém byznysu. O tom, který jsem dělal ve škole, na jízdárně, s mým otcem, s vojáky, s mojí první ženou, s bytem, s komputerem, s Italy, s divadlem i s televizí. Nejsem a nechtěl jsem být byznysmenem. Ale byznys mi pořád lezl do života. Buď proto, že nebylo na živobytí, nebo proto, že padl komunismus. Pokaždé mi výrazně změnil život. Byznys nejsou jen příjmy, výdaje, zisky atd. Ale především příběh, který chodí s ním.... celý text

happy-smile
07.08.2018 4 z 5

Pokud máte rádi Jana Krause, tak nemůžete sáhnout vedle. Líbila se mi hlavně první část knihy, která dost brousila do soukromí - "podnikání" Janova otce a potom Jana samotného, který se snažil všemožně nějak zapojit i za komunistů. Následně se přesouváme k vývoji kariéry v televizi. Dozvěděla jsem se dost zajímavých věcí a někdy se i pobavila, doporučuji.

perpe2a
09.07.2018 4 z 5

Jana Krause mám ráda. Netušila jsem, co vše dělal, čím se zabýval a jaké byly jeho profesní úspěchy a neúspěchy. V této knize se vše dozvíte. Soukromí se dotýká jen okrajově, ale detailně popisuje svoji cestu různými povoláními. Vůbec jsem některé věci netušila, měla jsem jej zaškatulkovaného pouze jako "herce". O to zajímavější byla nová poznání z knihy. Kdo jej máte v hledáčku, určitě si knihu přečtěte.

kilometr
04.07.2018 4 z 5

Od knihy jsem mnoho neočekával a možná právě proto se mi velmi líbila.80%.

alzbeta4340
04.06.2018 4 z 5

Kniha na jedno přečtení, které lze ale doporučit. Docela přesný, i když subjektivně viděný, popis doby - ať už před listopadem 89 nebo devadesátých let. Druhá půle se mi zdála místy zdlouhavá, ale jinak je to vtipné a sebeironické čtení.

CHezunka
14.05.2018 5 z 5

Pokud máte rádi Jana Krause, tak tato kniha vůbec nezklame, jeho fantastický styl nadsázky a humoru. Kniha se četla jedním dechem, dost jsem se zasmála.

alca.h
25.04.2018 5 z 5

Možná vám tenhle člověk není sympatický. Kniha ve vás takový dojem ale nezanechá. Jan Kraus uznává své prohry, otevřeně o nich mluví a potkáte se s jeho pokorou. Možná ale budete zklamáni, pokud budete chtít knihu číst, abyste zjistili, jak vydělat svůj první milion. Není to prostě kniha “Jak podnikat”, ale kniha o jednom člověku a o životě, jeho rozhodnutích, které mu práci zajistily, přinesly peníze, ale jindy ho o peníze připravily.

Gooverka
21.04.2018 4 z 5

Kniha Jana Krause se čte lehce a je v ní ukryto hodně z jeho humoru, který vidíme v Show Jana Krause. Spoustu věcí okolo života tohoto populárního herce a moderátora pro mě byla naprostou novinkou. Ne se všemi jeho postoji souhlasím, někdy mi chyběla větší kontinuita, ale knihu hodnotím velmi kladně.

sue_partymix
15.04.2018 5 z 5

Elegantne ironicka jako sam autor. 100%!

Dan
05.04.2018 4 z 5

Všechny knihy, které dosud o Janu Krausovi vyšly, psal někdo jiný. Toto je první kniha, ve které se Kraus mohl vyřádit a napsat o čem se mu jen zachce. Netýká se tak pouze byznysu (buzynesu.) Autor líčí poutavě a barvitě svou životně-profesní cestu již od svého raného dětství. Kniha je propletena originálními přirovnáními a čte se lehce. Nemusíte být podnikatel, ani divák jeho pořadu a přesto si v knize najdete to své.

bazyk21
02.04.2018 5 z 5

příjemné počtení

humor

Jan Kraus
česká, 1953
2018  82%Jan Kraus: Můj soukromý buzynes
2010  75%Pravdu, prosím!
2005  71%Uvolněte se, prosím...
2006  80%Srandy Srandy Srandičky
2003  100%Česká divadelní hra 90. let