Jan Kraus: Můj soukromý buzynes

Jan Kraus: Můj soukromý buzynes https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/370956/bmid_jan-kraus-muj-soukromy-buzynes-hSd-370956.jpeg 4 186 186

Knížka o veškerém mém byznysu. O tom, který jsem dělal ve škole, na jízdárně, s mým otcem, s vojáky, s mojí první ženou, s bytem, s komputerem, s Italy, s divadlem i s televizí. Nejsem a nechtěl jsem být byznysmenem. Ale byznys mi pořád lezl do života. Buď proto, že nebylo na živobytí, nebo proto, že padl komunismus. Pokaždé mi výrazně změnil život. Byznys nejsou jen příjmy, výdaje, zisky atd. Ale především příběh, který chodí s ním.... celý text

julie111
21.06.2019 3 z 5

dílo mě dost pobavilo, o Krausovi jsem toho moc nevěděla, takže pro mě to bylo zajímavé

lagina
16.06.2019 5 z 5

Jan Kraus je mi velmi sympatický. Líbí se mi jeho vystupování, city projevované rodině, schopnost stát si za svým názorem. Moc se mi líbila jeho přednáška na VŠ, díky které tato kniha vznikla. A kniha mozaiku Jana Krause doplňuje, některé kpusky byly trochu trpké, u jiných jsem se smála nahlas :)

Jolina
13.06.2019 2 z 5

Nějak mě kniha nezaujala. Nejvíce asi hledání pokladu na táboře, do dalších příběhů jsem se nemohla začíst.

Květi62
12.05.2019 4 z 5

Jan Kraus mi zpříjemňuje cestu do práce, když poslouchám F1 a jeho vtipné poučování blondýnky. Proto jsem si půjčila tuto knížku. Jan Kraus opět nezklamal. Byl to zase ten Kraus, kterého znám, vtipný a pohotový, se svým nadhledem, ale na druhé straně bouřlivák, ochoten jít proti proudu, útočně až agresivně. Byla jsem překvapena rozmanitostí jeho podnikání, ale už mě nepřekvapil jeho přístup, nic nevzdávat předem, do všeho jít naplno a s odvahou.

Gumiczud
08.05.2019 5 z 5

Po dlouhé době knížka kterou jsem měl rychle přečtenou, protože mě bavila. Je čtivá a velmi mě zaujala.

BabcaJanca
05.03.2019 5 z 5

Knizka me bavila od zacatku do konce, dozvedela jsem se spoustu zajimaveho o zivote p. Krause a taky jsem se hodne nasmala!

Lukyn96
26.02.2019 4 z 5

Jana Krause uznávám jako chytrého člověka a dobrého moderátora, a i tahle kniha se mu náramně povedla. Pan Kraus má za sebou bohatý životní příběh, kterým jsem se rád nechal vtipně napsanou formou provést. Kromě humoru zde nechybějí ani kapitoly, které vybízí k zamyšlení, což platí třeba u příběhu se Šemíkem.

čef
25.02.2019 5 z 5

Jan Kraus byl pro mě odjakživa takový sígr z jeho dětských filmů, kterému není nic svaté a takový je pro mne i po této knize a jsem tomu rád. Vtipný, útočný, pohotový, nepokorný a nelaskavě kopající do všech proletujících model naší Osady - viz např. Kateřinu Jauvajs Biomasu - to bylo boží! Mrzí mne, že jí v této knize ani nezmínil, ale nevadí. Mnoho jiných překvapujících etap, momentů a epizod jeho barevného života je pro mne zde dostatečně plasticky vykresleno, humorně okomentováno s vtipným poučením a to vše s jeho charakteristickým zápalem a entuziasmem. Kniha s tahem na bránu i bránici - tu musíte číst!

xxtom
11.02.2019 4 z 5

První polovina knihy o dospívání je velká legrace. Druhá polovina a podnikání už spíše tvrdá realita. Kniha mě každopádně bavila a hezky se četla.

Eidalon
09.02.2019 4 z 5

Postavu pan Krause mám spojenou s jeho drobnými rolemi ve filmu a pak nejrůznějšími „kauzami“ s ním spojenými, a především s jeho moderátorskými pořady. Nejsem pravidelným divákem těchto pořadů a spíše narážím na epizody s tím anebo oním hostem, když něco hledám na netu o tom či onom.

Zde plně vyznívá jeho moderátorská pohotovost i schopnost nenechat upadnout rozhovor do klišé či nudy a jen málokterý host je mu rovnocenným partnerem, který s ním při rozhovorech drží tzv. krok.

Z řady pořadů, které moderoval znám jen ty poslední, jeho divadelní, filmové či knižní počiny šly takříkajíc mimo mne. Na knihu mne upozornilo jeho vystoupení v pořadu Host Lucie Výborné, knihu jsem si půjčil a s chutí přečetl.

Překvapilo mne, jakou zajímavou minulost na poli podnikatelském, rodinném i divadelně televizním pan Kraus má. Určitě pro mne nejpřínosnější jsou jeho postřehy se zákulisního TV dění a praktik zde působících, stejně tak politická snaha zpeněžit jeho popularitu.

Ani jedno mne nepřekvapilo, neboť patřím k lidem, kteří si o férovosti tohoto světa a upřímnosti politiků či jiných mocných nedělají žádné iluze. Je to především obchod a boj o peníze, moc a vliv, ať již za „bojujícím“ stojí podnikatel, novinář, politik či celebrita.

Nelze jim to asi vyčítat, na druhé straně obzvlášť tam, kde se osoby „schovávají“ za požadavky svých voličů, posluchačů atd. jejichž zájmy jakože hájí (aby uhájili především svůj píseček), mne tato tvrzení zdvihají ze židle.

S panem Krausem se mírně neshodnu jen v tom, že nesouhlasím s názorem, že když se mne počínání toho či onoho nelíbí, aniž by zasahoval do mého života a dění, nechává mne to v klidu (ono známé – nehas, co tě nepálí). Na druhou stranu mne přijde, že Honza Kraus je příkladem muže, který celý život bojuje právě proti těmto nešvarům. Je to svým způsobem originál člověka jak v osobní životě, tak na poli jeho práce.

Kniha pro mne byla příjemným počtením s určitou mírou především poznání a nahlédnutí do zákulisní kuchyně mediálních praktik.
Za mne 4 hvězdy.

Zuuuza
25.01.2019 4 z 5

Kniha je plná opravdu zajímavých historek ze života nápaditého a svéhlavého muže.
Mám ovšem problém s redaktorskou práci. Jednak mě irituje přepis slova business jednou jako byznys, v názvu dokonce buzynes. Některé věty mi přišly strohé a volající po drobné úpravě, ale možná je to jen autorův styl, do kterého si nechtěl nechat zasahovat.
Mám velice ráda styl Ivana Krause, proto jsem bůhví proč očekávala něco podobného. Ale Jan Kraus je prostě originál. Na mě příliš jedovatý, což je jakási jeho značka.
Každopádně knihu doporučuju k přečtení.

Martina99
27.12.2018 4 z 5

Na začátku jsem se trochu nudila, ale nejspíše proto, že jsem očekávala knihu ve stylu bratra Ivana. U jeho knížek se vždycky hodně bavím. Ale pak mě bavila i tahle. Byla vtipná, místy hodně upřímná. A odnáším si z ní dvě věci - nebát se a hlavně se z toho nezbláznit.

jasmína
27.12.2018 5 z 5

Od knihy jsem nic extra nečekala a byla jsem překvapená, jak je dobře psaná, a pana Krause mám ještě raději, než dřív.

Nebyla to lehká doba a hodně lidí na to zapomíná..

Capkomi
27.11.2018 4 z 5

Zajímavé příběhy zajímavého člověka. Bavila jsem se a oceňuji i grafickou stránku knihy.

baterka.gs
03.11.2018 5 z 5

Moc příjemné nakouknutí pod kanape pana Krause. Loni jsem na jeho show byla a byl to pro mne nezapomenutelný zážitek, vypravování životních příběhů v této formě mne moc bavilo a myslím, že potěší každého, kdo má pana Krause rád. Děkuji za napsání knihy.

1casper
02.11.2018 5 z 5

Kniha se mi četla sama, chvílemi jsem pana Krause "slyšela".
Mám ráda jeho lehce ironický humor.
A třeba o jeho podnikání jsem vůbec nic netušila.
Určitě se ke knize ráda vrátím.

Frupet
12.10.2018 5 z 5

Příjemně, čtivě napsané. Jan Kraus prožil rozhodně zajímavý život. A ten neherecký, nemoderátorský je možná ještě zajímavější. Líbí se mi přístup, když s něčím bytostně nesouhlasím, tak to prostě nedělám... i za cenu průseru, někdy velkého.

biskin
26.09.2018 4 z 5

Skvělá kniha, i když mi některé kapitoly přišly zbytečně krátké, stály by za rozvedení. Ale hodně jsem se nasmál.

LyttaNeyd
12.09.2018 4 z 5

Knížku jsem si půjčila s naprosto nulovým očekáváním, protože jsem do té doby pana Krause znala jen z jeho Show a byl mi dost nesympatický. A nejspíš právě tohle nulové očekávání mělo za následek, že se mi knížka tak zalíbila.

Jsou to v podstatě krátké povídky z autorova života, víceméně chronologicky za sebou. Někdy jsou humorné, někdy ne, ale skoro z každé je vidět, že pan Kraus sám sebe rozhodně nebere tolik vážně a jestli působí někdy až moc arogantně, tak spíš právě kvůli své „karoserii“, o které často píše na začátku.

Abych to shrnula, byla jsem celkem nadšená, dokonce jsem se při čtení několikrát smála nahlas a to se cení. Uvažovala jsem o pěti hvězdičkách, ale na druhou stranu to bylo takové trochu odpočinkové čtení, ke kterému se asi nebudu vracet. Ale jsou to čtyři a půl hvězdičky zaokrouhlené dolů :)

Jana_Hlus
11.09.2018 3 z 5

Za mě trošku zklamání, pokud by podobnou knihu napsal nějaký "no name" autor, vydal si ji samonákladem, tak proč ne. Ale od pana Krause jsem přece jenom čekala víc. Zajímalo by mě, jak by knížka uspěla v jeho talk show. Jo, jo, těžký život celebrit:-). (3/5).

humor

Jan Kraus
česká, 1953
2018  82%Jan Kraus: Můj soukromý buzynes
2010  75%Pravdu, prosím!
2005  71%Uvolněte se, prosím...
2006  80%Srandy Srandy Srandičky
2003  100%Česká divadelní hra 90. let