Vyvrhel

Vyvrhel https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/531216/bmid_vyvrhel-65bbc8d1ea390.jpg 5 2 1

Jamie Carter série

1. díl

NEJPRODÁVANĚJŠÍ AUTOR A HRDINA SAS Carter stopuje Vanna napříč Afghánistánem a Tádžikistánem, a přitom objeví, že Vann se nejen zapojil do spiknutí sahajícího daleko za hranice Středního východu, ale i do hrozivého útoku, který může mít smrtící následky pro celý svět Po samostatném zásahu proti teroristům v Mali je praporčík Jamie Carter žárlivými nadřízenými prohlášen za osamělého vlka. Nyní je vyvrhelem Pluku. Přesto dostává druhou šanci v podobě popiratelné mise. Má najít hrdinu SAS Davida Vanna, jenž se dal na špatnou cestu. Velení vyslalo Vanna do Afghánistánu, aby vycvičil místní rebely bojující proti tálibánu. Jenže Vann přestal komunikovat a ke klíčovým útokům na významné cíle tálibánu nedošlo. „OTŘESNĚ AUTENTICKÉ“... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Naše vojsko

Outcast , 2022

kramlinka88
předevčírem 4 z 5

Musím říct, že jsem z této knihy byla příjemně překvapená. Ač mi chvilku trvalo se začíst, stálo za to vydržet a pak už stránky letěly jedna za druhou :-)

Příběh je hodně napínavý a i když se může zdát, že je to čtení pro muže, nenechte se mást. Kniha je akčňák jako vyšitý a hlavní hrdina Jamie Carter je prototyp toho správného chlapa, který ženám prostě musí imponovat :-D Člen Pluku 22 SAS, čestný, spravedlivý, nebojácný, obětavý, pravdomluvný - což je tedy zároveň i jeho slabina, jelikož ve zkorumpovaném světě britské a americké armády se mu to často stává přítěží :-)

Jamie za svou kariéru absolvoval spoustu misí, ale zatím žádnou podobnou, o kterou jej požádá jeho velení teď.

Jamieho jediný přítel Dave Vann se během operace přestal ozývat a na Carterovi je, aby ho vypátral. Bohužel se Dave ztratil zrovna v Afghánistánu, což není zrovna bezpečná oblast pro nikoho, natož pro samotného britského vojáka.

A tak sledujeme Jamieho napínavou, lstivou a nebezpečnou cestu do Afghánistánu a pak dále po stopách Vanna. Najde ho ? Pomůže mu vrátit se domů? Co ho to bude stát? :-)

Malé negativum pro mě bylo, že ze všech těch zkratek mi šla občas hlava kolem :-P A vadilo mi to šílené nářečí :-D

Jinak byl příběh skvělý a najdete v něm snad vše. Politikaření, korupci na denním pořádku a je jedno o které organizaci se bavíme, jestli o CIA nebo MI6 :-P Američané, Britové, Tálibán a jejich přetahování se o území, zbraně, zabíjení...

Knihu určitě doporučuji ;-) Je to zároveň první díl série, takže se můžeme těšit na pokračování, já se těším už teď :-)

„Furt ten samej krvavej příběh, pomyslel si Carter. Sotva jedna velmoc vodtáhne, hned se na její místo cpe jiná, aby využila příhodnou situaci. A místní lidi si nemůžou ani vydechnout.“

Chris Ryan (p)
anglická, 1961