Blackout

Blackout https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36099/bmid_blackout-3EF-36099.jpg 4 29 5

Podtitul: Ještě horší než útok 11. září v New Yorku. Politický thriller, ve kterém se příslušník speciálních jednotek SAS snaží zabránit globálnímu teroristickému útoku. Hlavní hrdina Josh Harding, příslušník britských elitních SAS, působí v Afghánistánu u jednotky, jejímž cílem je likvidace nejvyšších vůdců hnutí Al Kájda. Jednoho dne se probudí na neznámém místě, postřelený a trpící amnézií. Postupně zjišťuje nejen svoji identitu, ale začíná se upamatovávat i na své poslání. Měl ochránit mladého hackera, který vymyslel geniální sotware, jímž může způsobit výpadek elektrické energie kdekoliv na celé planetě. Chlapci usilují o život nejen představitelé energetické společnosti, ale stává se terčem zájmu teroristických skupin.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Naše vojsko

Blackout , 2005

m2056
01.09.2023 4 z 5

Knihu jsem objevil náhodou a moc milé překvapení stojí to za to přečíst si to četlo se to dobře.

ThomasRuhe
22.06.2022 3 z 5

Nebylo to špatné, ale čekal jsem něco jiného. Mělo se jednat o horší útok než byl 11. září v New Yorku. Chvilkové vypnutí proudu zase tak hrozné není. Navíc prvních asi 200 stran je pouze o ztrátě paměti vojáka SAS. V druhé polovině je více akce, takže nakonec to ušlo.
Ve vydání je dost obtěžujících překlepů. Ovšem při Joshově mučení, je zde popis jak had mrká víčky ??? a následně zuby roztrhá kořist ??? dva totální nesmysly, každý ví, že hadi svou kořist polikají v celku.

jprst
13.12.2020 odpad!

Moje první kniha od tohoto autora a hned trefím na takovou hloupost, která vypadá jako by ji autor napsal v časové tísni a bez jakékoliv přípravy ve stylu, kdy o obsah ani tak moc nejde, ale hlavně dodržet patřičný počet stran a autorovo jméno to už prodá.

čef
01.12.2020 3 z 5

Napínavě naivní příběh, který může uspokojit jen ty nejzapálenější příznivce autora a jeho dobrodružných románů z prostředí tajných a jiných speciálních služeb. Ostatní žasnou a odborníci se diví a chechtají, co za nesmysly se taky mohou psát o energetických sítích vypínaných na všech místech na světě zmáčknutím pár kláves notebooku puberťáckým amatérem někde v pustině mimo civilizaci. Vypněte tedy také, ale nějakým jiným způsobem, svůj mozek a možná si užijete srandy ještě více než já.

SteveG
21.09.2015 5 z 5

Je to má druhá přečtená kniha od Ryana a řekl bych ještě větší pecka než Absolutní zbraň.Za mě 5 hvězd.

Chris Ryan (p)
anglická, 1961