Černý sršeň

Černý sršeň https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/430445/bmid_cerny-srsen-QEX-430445.png 4 59 17

James Ryker série

< 2. díl

Co uděláte, když vaše životní láska beze stopy zmizí? Pokud jste vysloužilý agent James Ryker, vyrazíte ji hledat a je vám jedno, kolik krve přitom prolijete a jak velké oběti budete muset přinést. Lisu unesli již před šesti měsíci a Ryker se nezastaví před ničím, aby zjistil, kdo za jejím zmizením stojí. Jeho pátrání ho přivádí do Mexika, kde se však ocitá v křížové palbě nepřátel, kteří s ním mají nevyřízené účty. Je falešně obviněn z vraždy policejního informátora a uvržen do věznice, jíž vládne hlava drogového kartelu, muž s přezdívkou Černý sršeň. Ryker musí zjistit, jak spolu smrt informátora a Lisin únos souvisejí a jakou roli v celém případu hraje tajemný Američan, který mu nabízí svou pomoc.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Omega

The Black Hornet , 2017

WaN635
10.10.2023 5 z 5

Druhý díl se mi líbil ještě více než díl předcházející. Byla jsem napnutá, i přes svou tloušťku, dej utíkal jako splašený.
Pořád přemýšlet komu věřit, a když věřit, tak jak moc, no prostě mi to sedlo.
Hlavního padoucha jsem neodhadla a je mi líto, jak dopadl případ, kterým tato kniha vlastně začala.
Ryker mi svou nesmrtelností velmi připomínal mého oblíbence Rakera a proto hodnotím 5 hvězdičkami.
Mrzí mě, že další příběh s Rykerem v češtině nevyšel a zřejmě už ani nevyjde.

Tereyciiik
11.09.2023 4 z 5

(SPOILER) Tak nevím co si myslet. Kniha se mi líbila, dej parádně a svižně ubyhal. První díl jsem nečetla, ale asi to nevadilo, nastíněno to v této knize bylo.
Jediné, co nechápu je, proč tam ten Ryker byl.? Vždycky když se někam vydal a chtěl problém vyřešit, pokaždé ho nekdo předběhl a vyřešil to za něj. Skoro jako by se celou dobu jen vezl na vlně zločinu a zdálky sledoval, jako špatný film.
Každopádně napsané to bylo opravdu čtivě a perfektně.

oleg
07.12.2022 5 z 5

Super čtení, od začátku do konce,přečteno jedním dechem a už se těším na pokračování

aliza
20.10.2022 5 z 5

Špionážní romány, tajní agenti, drogové kartely nejsou pro mne úplně to pravé, ale nevadí mi, když se mi něco takového dostane pod ruku. A tahle kniha byla hodně dobrá, napínavá od začátku do konce.

rm
29.04.2021 5 z 5

(SPOILER) Super, ani druhý díl nezklamal. Těžko snáším vrtání do rukou, ale ta díra tady byla tedy fakt hnusný peklo... No nic, nějaké otázky vyřešeny (myslíš?), další otazníky zůstávají... Anglicky jsou další tři díly, tak snad vyjdou česky (občas mě připadá, že mají Češi touhu vzdělávat národ v
cizích jazykách - tím že nepřeloží další díly)
Wow, může mi někdo říct, jak jsem prozradil děj?

veronika6239
09.03.2021 5 z 5

Autor splnil mé očekávání po přečtení první knihy, tj. v té první nás seznámil s jeho novou sérií, proto popisy byly tak zdlouhavé a děj neodsypal, ovšem zde?! Děj jede již od samého počátku, čte se jedním dechem.... Ale ten konec?! Sakra, jak to bude dál?! Za mě spokojenost a doporučuji. Rozhodně má smysl začít číst tuto sérii. Těším se na pokračování.

knihomolkadorfa
19.02.2021 5 z 5

James Ryker opět ve skvělé formě. Tento díl ještě lepší než Červená kobra. Podle závěru to vypadá, že se na dalším pokračování pracuje. Těším se.

Nikkaa
08.02.2021 5 z 5

Opět top, jeho knihy mě baví, jen asi nejsme ještě u konce Rykrovy pomsty... Takže se budu těšit na další díl

Ira13
21.01.2021 4 z 5

Rozhodně lepší než Červená kobra. Zase trochu otevřený konec, že by byl další díl?

Jiparis
29.12.2020 4 z 5

Prostředí mexických kartelů, obchodníků s drogami a zbraněmi, stejně jako hrátky různých výzvědných služeb, nejsou můj šálek čaje. Přesto musím konstatovat, že je to napínavé a dobře napsané.

rodak
08.12.2020 4 z 5

Druhá dobrá jízda s Rykerem. Jen tak dál.Bavilo mě to víc než první díl. A moc povedená obálka.

lenka.g
08.11.2020 5 z 5

Více Jamese Rykera! Druhý díl ještě lepší než první, chci další!

Hella
26.09.2020 4 z 5

Výtečná kniha s - pochopitelně - nesmrtelným agentem sympaťákem, která se čte sama. Jediné, co mi trošku vadilo, bylo to, že se skoro půlka děje odehrává ve věznici a těm zákulisním hrám s nabízejícími se eventuálními záchranci moc nerozumím.

TerezaaBaarova
22.09.2020 4 z 5

Druhý díl s Jamesem Rykerem, hledal, mlátil, zabíjel. Zabil, vyhrál, ale nenašel.
Opět měla kniha akci, opět docela dost plků.
Akčňák. Kdyby četl můj manžel, jakožto fanda akčních filmů, kniha by se mu líbila, ale pro křehkou dívku, co se výžívá v thrillerech trochu jinýho ražení to prostě nebylo (smajlík).

biki
22.08.2020 5 z 5

Letos je opravdu dobrá úroda kvalitních thrillerů. Další, v němž autor poslal hlavního hrdinu do žumpy drogových kartelů, mezi množství totálně zkorumpovaných osob, a to i v místech, kde to vůbec nečekal. Ryker celou dobu neví, komu vlastně může věřit, zda není jen nastrčeným obětním beránkem, zda mu kontakty z minulosti mohou pomoci. Jsem také zvědavá, jestli informace o Lise byla pravdivá. Nechám se tedy překvapit v dalším dílu.

vera4669
09.08.2020 5 z 5

Skvělé, skvělé, skvělé, Ryker je prostě blázen a nejde si ho neoblíbit.. Doporučuji všem přečíst první Červenou kobru :) obě knihy stojí za to a doufám, že se brzo dočkáme pokračování

encyklopedie
24.07.2020 5 z 5

...odpočinek před závěrečnou bouří ...chybí mi dočíst posledních 43 stránek... ale je doba kafíčka a čučení na DK, tak už ted krátký koment...
Jasných 321% .... pro mne nejlepší letošní thriller ....přesně kniha podle mého gusta.... a at už to na posledních stránkách dopadne jak chce, tak si přidám dopředu dalších 100%

Mexiko drogové kartely únos nevěsty

2020  87%Černý sršeň
2018  78%Červená Kobra