Jak se zbavit starostí a začít žít

Jak se zbavit starostí a začít žít https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30449/bmid_jak-se-zbavit-starosti-a-zacit-zit-iRf-30449.jpg 4 230 57

Deset způsobů, jak vám tato kniha pomůže: 1. Poskytne vám celou řadu praktických a vyzkoušených rad, jak řešit situace, které vám působí starosti. 2. Ukáže vám, jak se okamžitě zbavit padesáti procent problémů. 3. Nabídne vám sedm způsobů, jak si vypěstovat duševní postoj, který povede ke klidu a štěstí. 4. Ukáže Vám, jak zmírnit finanční starosti. 5. Vysvětluje zákon, který mnoha vašim starostem zakáže působit. 6. Poví vám, jak využít kritiku ke svému prospěchu. 7. Ukáže vám, jak se vyhnout únavě a vypadat pořád mladě. 8. Popíše čtyři pracovní návyky, které pomáhají zabraňovat únavě a starostem. 9. Poví vám, jak si každý den prodloužit život o hodinu. 10. Ukáže vám, jak se vyhnout citovému rozrušení.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Beta-Dobrovský

How to Stop Worrying and Start Living , 1948

Maki21
30.12.2019 5 z 5

Výborná kniha která upravila můj pohled na svět. A pomohla mi lépe chápat některé problémy.

Jakubac
27.12.2019 4 z 5

Oblíbená kniha od tohoto autora, která pomohla mnoho lidem.

Tebby
16.11.2019 3 z 5

Kniha mi přinesla spoustu zajímavých myšlenek.
I přesto ale musím hodnotit 3*.
1* dolů za velmi chaotické vyprávění příběhů - přeskakování z jednoho na druhý mi myšlenky spíše rozhazovalo, než aby mi je nějak stmelovalo.
A 2.* dolů za příliš častému náboženskému tématu.

ivettfox
27.08.2019 4 z 5

Super průvodce životem :) Určitě se k ní zase vrátím.

lepe80
29.06.2019 5 z 5

Vůbec to není špatné čtení, určitě stojí za vyzkoušení, není to jenom nějaké blábolení.
Autor taky na osudech lidí ukazuje, jak se s osudem prali jiní a jak si pomohli. Jsou zde i věci, které čtenář zjistí, že sám ví, ale nějak jaksi na ně zapomněl - a knížka to znova dobře připomíná.

DriftBooks
14.06.2019 4 z 5

Tyhle motivační knihy si bývají velmi podobné. Nikdy jsem je nečetl, protože jsem neměl důvod. Rozchod s mojí ženou, po třiceti letech z mého pohledu vcelku ucházejícího vztahu, mě k jejich čtení dohnal. Znáte to. Sdílená bolest bolí méně. Po půlročním rozchodu se pokoušíme náš vztah dát opět dohromady. Takže dobrých rad není nikdy dost...

Co se téhle knihy týče – těžko soudit. Někoho osloví, někdo nad ní mávne rukou. Ona pravidla, jak se zbavovat toho či onoho, či nabýt toho či onoho, jsou tak nějak obecně známá. Člověk jich za život slyší tuny. V této knize jsou vcelku pěkně poskládaná se spoustou příkladů. Tu a tam mě některá myšlenka zaujala velmi, tu a tam méně. Já to mívám tak, že většinou hodnotím emoci, kterou ve mně kniha zanechala.

Jak už jsem naznačil – během čtení se můj život opět obrátil naruby. A pravdou je, že některé z rad jsem během toho „květnového“ procesu použil. Zejména jednu. Tu, která víceméně rezonuje s kratičkou větou, kterou má moje žena vytetovanou na zádech kousek nad velmi pěkným zadečkem. Takže až mou ženu někdy potkáte – tedy nejlépe v létě na plovárně, protože jiné alternativy jak se k oné větě dostat nechci momentálně moc řešit :_) – nekoukejte jí jen zadek, ale přečtěte si tu větu... Nebo si přečtěte tuhle knihu. To bude možná schůdnější. Protože - co máte co koukat na zadek mé ženy, že…!

berry1009
08.06.2019 4 z 5

"Jak se přestat trápit nad něčím, co třeba ani nemusí nastat? Smiřte se s tím nejhorším. Když se s tím smíříte, už se nemusíte trápit. A pak už se jen můžete snažit, aby to dopadlo lépe."

EliahDawn
19.12.2018 5 z 5

Tato kniha pomohlo nejen mě ale i mým přátelům.

Papik.21
28.11.2018 4 z 5

Ze začátku se kniha čte dobře, konec se pak vleče. Když to shrnu - pokud se nechcete utopit v moři svých starostí, tak se prostě musíte vzchopit. V knize najdete pár zajímavých tipů, jak to udělat.

Sygi
25.11.2018 4 z 5

Další super kniha osobního rozvoje od Carnegieho, avšak na mě občas až moc křesťanská...

Randyz1986
20.11.2018 4 z 5

Knížku jsem poslouchal v audio podobě. Zejména začátek knížky mi sednul a přišel velmi vhod a byl jsem z jednotlivých rad a životních citátů nadšený. Později mi už však knížka přišla celkem monotematická a začala se dost točit kolem víry a duchovna. Občas bylo znát, že už je to nějakou dobu, co byla poprvé vydaná. Pár rad mi už přišlo překonaných. Ale jinak se mi líbila, myslím si, že mi v dost ohledech otevřela oči. Mnohé příběhy a rady byly dost poučné. Zejména že si člověk uvědomí velmi úzké propojení těla a duše. Dokonce jsem i dal na autora a už jsem si objednal i papírovou verzi, abych se ke knížce mohl opakovaně vracet, listovat si v ní a zvýraznit si důležité pasáže.

Janina94
13.11.2018 3 z 5

Nevím proč, ale nějakým způsobem té knize nedokážu přijít na chuť. Již několikrát jsem jí odložila, tak jsem zvědavá, zda někdy dočtu...

6839
17.08.2018 5 z 5

Již druhá kniha v pořadí, po které jsem se rozhodla sáhnout od Carnegieho, a opět skvělé čtení. Je složena z příběhů, které jsou napsány jasně a jednoduše. Jistě si z toho něco vezmete a užijete v praxi. K této knize se dle mého přesvědčení musíte ozbrojit zvýrazňovačem, či alespoň tužkou, neboť mnohé myšlenky a rady zde opravdu stojí za to!

Alilia
14.08.2018 5 z 5

Zatím jsem na začátku ale už teď to bude jedna z nejoblíbenějších knizek:)

PlenkaLenka
10.04.2018

Obvykle mam problem knihy tohoto typu vubec docist do konce, to se ovsem neda rict o knize Dale Carnegieho. Skvele cteni, uzitecne rady, ktere budou vzdy aktualni. Po precteni jsem ziskala uplne jiny pohled na 'starosti', ktere nas denne zbytecne obklopuji.

vejnar
26.03.2018 5 z 5

Po přečtení bestselleru "Jak získávat přátele" jsem si myslel, že se už nic nového v "oboru" nedozvím. A ouha, kniha mě velmi překvapila a poučila, že nemá příliš cenu lámat si hlavu starostmi, které nemohu změnit. Spoustu vět jsem si podtrhal, tak třeba namátkou: "Strach způsobí, že si začnete dělat starosti. Jakmile si začnete dělat starosti, budete napjatí a nervózní, což ovlivní vaše nervy v žaludku a změní žaludeční šťávy, což vede k žaludečním vředům." - Toto je opravdu vědecky prokázáno! Takže "kdo neví, jak bojovat se starostmi, umírá mladý"!

Martin466
22.02.2018 4 z 5

Spíš než zajímavé čtení je to soubor několika zajímavých myšlenek obalených příběhy o lidské dobrotě. Psané takovým tím podivně nadšeným americkým způsobem. Už jen kvůli těm pár myšlenkám se to ale vyplatí přečíst, pokud máte pocit, že vztahy ve vašem životě nějak trpí.

Magrata15
04.12.2017 5 z 5

Skvělá motivační kniha. Dozvěděla jsem se spoustu zajímavých věcí a určitě se podle ní budu řídit. Rozhodně by to spoustě lidí vylepšilo život.

wiolca
10.02.2017 5 z 5

Bezva knížka, kterou jsem četla delší dobu. Teď jsem ji přečetla a vím, že si jí dám ještě jednou a vypíchnu si z ní pro mě důležité myšlenky. Myslím, že může pomoct si některé věci uvědomit. Rozhodně jí z knihovny nedám dál a budu se k ní vracet.

TheLamerek
08.02.2017 5 z 5

Bezesporu nejužitečnější kniha vůbec. V době, kdy se hektický styl života zrychluje až do neúnosného tempa, nabízí tato kniha návod k lepšímu, klidnějšímu životu. Pan Carnegie byl silná osobnost s nedocenitelným odkazem pro další generace.