Jak jsi mohla

Jak jsi mohla https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406567/bmid_jak-jsi-mohla-0Cx-406567.jpg 4 336 336

Všechno začalo na školní slavnosti. Charlotta měla dohlédnout na děti a přísahá, že na ně taky dohlížela a pustila je z očí jen na vteřinu. Když se však její tři děti vrátí z „cesty džunglí“ v naprostém pořádku a Alice, čtyřletá dcerka její nejlepší přítelkyně Harriety, není k nalezení, zmocní se jí panika. Horečně holčičku hledá, ale už je jasné, že musí sebrat odvahu a Harrietě oznámit, že se její jediné dítě pohřešuje. Musí také připustit, že vinu může dávat jen a jen sobě. Harrieta, zničená touto nesnesitelnou ztrátou, se už nedokáže přimět, aby s Charlottou promluvila, natož aby jí věřila. Jenže nyní to potřebuje, protože dva týdny po školní slavnosti vyslýchá Harrietu i Charlottu policie, každou zvlášť. A začnou se vynořovat tajemství. Pravdu o tom, co se Alici skutečně přihodilo, někdo skrývá…... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Now You See Her: The compulsive thriller you need to read , 2019

Jana77
12.06.2019 4 z 5

Příběh o tom, co je žena schopna udělat pro záchranu. Hlavní hrdinka mi sice strašně lezla na nervy, ale snažila jsem se ji pochopit .

Knižní střípky
09.06.2019 4 z 5

Charlotta a Harrieta, dvě ženy, dvě kamarádky, dvě matky malých dětí. Charlotte čerstvě rozvedená, Harrieta vdaná za Briana. Povahou více rozdílnější býti nemohou. I přesto se z nich stanou přítelkyně. Jednoho dne Harrieta požádá Charlotte, zda by vzala její dcerku Alici na zahradní slavnost místní školy. Je to vůbec poprvé, co bude čtyřletou Alici někdo hlídat. Charlotte jen na vteřinu spustí hrající si děti z očí. Zpět k ní se po chvíli vrátí pouze její děti, po Alici jako by se slehla zem. Noční můra každého rodiče se zde stává skutečností. A nastává zběsilé hledání malé holčičky. Sledujeme na jedné straně zhroucené a zoufalé rodiče ztracené Alice, na straně druhé zdrcenou Charlotte, mučící se výčitkami svědomí, které ještě vydatně podporují novináři a veřejnost. Všichni soudí Charlotte, že je špatná matka, že vše je její vina. Je to ale opravdu tak, jak se vše na první pohled jeví?
Do knihy jsem se začetla hned od samého počátku. Nešlo přestat číst. Musela jsem vědět, jestli mé podezření je správné. Autorka příběh napsala hodně dobře. Napětí a zlověstné "něco" ve vzduchu jsem cítila přímo hmatatelně. Moc se mi líbil první komentář na Databázi knih - Zoufalé ženy dělají zoufalé věci. Více netřeba dodávat. - Naprosto výstižné a mohu jen souhlasit. Já jsem opravdu spokojená.

Kočička911
04.06.2019 5 z 5

Tak to bylo slušný psycho...
Hlavně mi bylo děsně líto Charlotty.
Musím dodat že konec mě trochu překvapil..
Hlavní hrdinku na jednu stranu chápu, na druhou...no kdo ví, co by udělala v takové situaci jiná žena

Pípasek
29.05.2019 5 z 5

Zoufalé ženy dělají zoufalé věci. Více není třeba dodávat.

únosy dětí thrillery pro ženy zmizení dětí

Heidi Perks
britská, 1973