Jak jsi mohla

Jak jsi mohla https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406567/bmid_jak-jsi-mohla-0Cx-406567.jpg 4 336 336

Všechno začalo na školní slavnosti. Charlotta měla dohlédnout na děti a přísahá, že na ně taky dohlížela a pustila je z očí jen na vteřinu. Když se však její tři děti vrátí z „cesty džunglí“ v naprostém pořádku a Alice, čtyřletá dcerka její nejlepší přítelkyně Harriety, není k nalezení, zmocní se jí panika. Horečně holčičku hledá, ale už je jasné, že musí sebrat odvahu a Harrietě oznámit, že se její jediné dítě pohřešuje. Musí také připustit, že vinu může dávat jen a jen sobě. Harrieta, zničená touto nesnesitelnou ztrátou, se už nedokáže přimět, aby s Charlottou promluvila, natož aby jí věřila. Jenže nyní to potřebuje, protože dva týdny po školní slavnosti vyslýchá Harrietu i Charlottu policie, každou zvlášť. A začnou se vynořovat tajemství. Pravdu o tom, co se Alici skutečně přihodilo, někdo skrývá…... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Now You See Her: The compulsive thriller you need to read , 2019

Dáda4
08.01.2020 4 z 5

Z počátku jsem se nemohla začíst (dcera také ne), ale říkala jsem si, že přece od ní nebudu odcházet. Od poloviny již nabrala spád a jsem ráda, že jsem ji dočetla do konce. Není to příliš výrazný psychologický thriller, ale určitě stojí za přečtení.

micha-ella
01.01.2020 4 z 5

Příběh této dějové konstrukce vás donutí se po přečtení vrátit na určitá místa v knížce a připomínat si, co která z postav řekla a hlavně - co si kdo myslel. Aspoň já to tak mám a někdy jsou mé pochyby, že tak to probíhat nemohlo, zcela oprávněné. Četla jsem víc knížek na toto téma a v některých to fakt hodně skřípalo. Tady jen trochu, spíš jsem se divila, jaké řešení své situace kdo zvolil.
Dobrá oddychovka.

Awča
29.12.2019 5 z 5

Četla jsem krátce po "Co jsi to za matku?". Zápletka téměř totožná, každá kniha ji pojímá trošku jinak. Pro mě velmi napínavé. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Kapitoly střídaly pohled jednotlivých hrdinek, i časovou osu: "před" a "po", velmi slušnou formou stupňující napětí. Vyvrcholení dobré, úplný závěr byl takový přílepek. Skvělá kniha na dovolenou.

Denisa232623
29.11.2019 4 z 5

Kniha se mi dostala do rukou náhodně a ze začátku mě docela nudila. Jenže pak se to rozjelo takovým tempem, že jsem nemohla přestat číst. Trošku jsem tušila jakým směrem se to bude ubírat, ale některé pasáže hodně překvapily.
Jednu * strhávám za konec. Čekala jsem ještě nějaký wow konec a to se nestalo. To bylo trochu zklamání.
Jinak hodnotím velice pozitivně a doporučuji.

Bara52
25.11.2019 5 z 5

Kdyz jsem zacala cist, tak jsem mela pocit, ze to bude knizka podobna tolika jinym. Ale postupem se odkryval pribeh a ja vubec netusila,co bude v dalsi kapitole. Uzasna knizka, pripominala mi Sedmilharky. Rozhodne doporucuji precist.

MartinaTufová
22.11.2019 4 z 5

Dobře se čte, příběh nijak náročný, zápletka předvídatelná... Ale jako oddechovka výborná.

Danago
10.11.2019 3 z 5

Charlotta vzala na školní slavnost kromě svých dětí i čtyřletou dceru své kamarádky Alici. Děti se rozběhnou na atrakci , ale když se z ní vrátí Alice není k nalezení. Horečně holčičku hledá, ale bohužel se na slavnosti nenajde a je pohřešovaná. Charlotta si to dává za vinu, a nejen ona odsoudí ji i její kamarádky. Harrieta, zničená touto nesnesitelnou ztrátou, s Charlottou nemluví a nevěří jí. Policie vyslýchá Harrietu i Charlottu, každou zvlášť. Co se Alici skutečně přihodilo, kdo něco skrývá?

Jamra
09.11.2019 4 z 5

Dobře se čte, fajn příběh bez zbytečných odboček. Děj se sice dá předvídat, ale i tak je tam pár překvapivých okamžiků.

Olous1
30.10.2019 4 z 5

Napínavý příběh, rozhodně jsem se nenudila. Sice od půlky knihy jsem odhadla únosce malé Alice,avšak to mě nevadilo a zdárně jsem dočetla. Doporučuji.

Raduso
30.10.2019 3 z 5

Zápletka téměř totožná s knihou Co jsi to za matku?. Kniha je velmi čtivá, ale nemohla jsem se zbavit dojmu, že ji čtu podruhé.

xena2711
26.10.2019 5 z 5

Parádní knížka. Krásně se čte. Od začátku trochu předvídatelná, ale i přesto jsem ji přečetla na dva zátahy. Doporučuji.

Sarriii
25.10.2019 5 z 5

Čtivé, napínavé, překvapivé. Mně se kniha líbila a neudělala sem špatně, když sem po ní náhodně sáhla v knihovně.Kdo má rád knihy tohoto typu,tak určitě doporučuji. Žádná nuda to fakt není :)

kiraa
18.10.2019 5 z 5

I když je vybraný téma spolehlivě vyšlapaná cestička, uznávám, že zápletka mě večer udržela při vědomí dýl než jednu stránku. Já tomuhle čtení říkám odpočinkový napětí. To je to co vám nenaruší denní kondiciogram ani nezpůsobí zástavu oběhu. I tak to byla slušná diskotéka :)

mysterygirl
15.10.2019 3 z 5

Davam o hvezdu min za ten konec,ktery se mi vubec nelibil

kanitsuj
15.10.2019 3 z 5

Poměrně napínavé čtení, které má netuctové zakončení (Když ovšem pomineme skutečnost, že žádná jiná možnost se ani nenabízí). Myslím, že z nápadu šlo vykřesat více, především, co se týká důslednějšího propracování psychologie postav. Přestože vše do sebe nakonec zapadlo, místy jsem měla pocit překombinovanosti a nepřehlednosti v uvažování postav, také žádné překvapení se nekonalo, proto hodnotím průměrně.

RADOST
13.10.2019 4 z 5

V průběhu školní slavnosti se ztratí čtyřletá dívenka. Rozbíhá se psychodrama, postupně odhalujeme dívčino rodinné zázemí i změnu myšlení v obviňujícím sousedském společenství. Kniha nám poskytne nejen napínavý příběh, ale především možnost zamyslet se nad chybami v jednání jednotlivých aktérů. Jejich neschopnost svěřit se a řešit problémy včas napáchala velké škody. Škody opět skryté pod povrchem.

LeSk
05.10.2019 5 z 5

Wauuuu čtení, žádná oddychovka. Moc napínavý příběh, od poloviny knihy jsem tušila únosce, ale konec byl velmi dobře zapletený. Moc doporučuji.

petula22
04.10.2019 5 z 5

Ta knížka je skvělá!!! Nejen výborně napsaná, ale..hodně zvratů, napínavá, četla se sama....doporučuju!!

klarinka9974
01.10.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila, skvěle se četla až do konce jsem byla napnutá jak to všechno dopadne. Nešlo se od knihy odtrhnout a celý příběh měl hlavu i patu a nakonec to všechno dávalo smysl. Když už se skoro ke konci knihy odhalilo tajemství, nečekala jsem, že autorka vytvoří další nečekané scény a bude děj stále napínavý. Za mě super!

petula6844
25.09.2019 5 z 5

Napínavé, nečekané, knížka se mi moc líbila, doporučuji.

únosy dětí thrillery pro ženy zmizení dětí

Heidi Perks
britská, 1973