Jak jsi mohla

Jak jsi mohla https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406567/bmid_jak-jsi-mohla-0Cx-406567.jpg 4 336 336

Všechno začalo na školní slavnosti. Charlotta měla dohlédnout na děti a přísahá, že na ně taky dohlížela a pustila je z očí jen na vteřinu. Když se však její tři děti vrátí z „cesty džunglí“ v naprostém pořádku a Alice, čtyřletá dcerka její nejlepší přítelkyně Harriety, není k nalezení, zmocní se jí panika. Horečně holčičku hledá, ale už je jasné, že musí sebrat odvahu a Harrietě oznámit, že se její jediné dítě pohřešuje. Musí také připustit, že vinu může dávat jen a jen sobě. Harrieta, zničená touto nesnesitelnou ztrátou, se už nedokáže přimět, aby s Charlottou promluvila, natož aby jí věřila. Jenže nyní to potřebuje, protože dva týdny po školní slavnosti vyslýchá Harrietu i Charlottu policie, každou zvlášť. A začnou se vynořovat tajemství. Pravdu o tom, co se Alici skutečně přihodilo, někdo skrývá…... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Now You See Her: The compulsive thriller you need to read , 2019

Prateri
23.10.2020 4 z 5

JAK JSI MOHLA nebo snad musela? Ztracené dítě je hrůza pro rodinu, ztracené dítě musí být hrůza i pro toho, kdo ho měl na starosti. Ničí to život, nastupují výčitky, noci bez spánku a ráno není lépe.
Důvod únosu je překvapivý, vycházející z naprostého zoufalství. Román pro ženy, možná, že by oslovil i muže.

malýčtenář
19.10.2020 5 z 5

Jaké záludnosti a zápletky může přinést přátelství ? Napínavá a jedním dechem čtená knížka. Co všechno může přinést život a k čemu všemu se může odhodlat zoufalá žena? Vřele doporučuji.

a.k
11.10.2020 3 z 5

Představa je to děsivá. Svěříte kamarádce svou čtyřletou dcerku a o několik hodin později se dozvíte, že je vaše holčička nezvěstná.
Dobře napsané, čtivé, i když pomalé. Možná právě díky malému počtu postav se dá brzy odhadnout, kde je zakopaný pes. Akční vyvrcholení zápletky na mě působilo, jako kdyby autorka mermomocí chtěla čtenáři nabídnout strhující závěr, na můj vkus to už bylo hodně křečovité.

koki.veru
07.10.2020 5 z 5

Velice zajímavý psychothriller. Čekala jsem, že za únosem stojí někdo jiný, ale spletla jsem se. Nečekaný závěr. Moc pěkná knížka.

Mikanadeta
18.09.2020 5 z 5

Teda, uff... pro mě jako pro mámu hodně silné téma. Autorka si se čtenáři docela pohrává, od začátku jsem myslela, že ve zmizení má prsty někdo jiný a až asi do půlky knihy jsem se mýlila :) Uvítala jsem i rozvedený konec, že to nebylo useklé jako občas bývá, ale že jsme se dozvěděli, jak příběh pokračoval po roce od toho všeho.

lenkaBajza
03.09.2020 3 z 5

(SPOILER) Bohužel jsem asi knihu četla moc dlouho. Nevtáhla mě tolik do děje. První příběh z pohledu Charlotty byl méně zajímavý, neměla jsem potřebu knihu honem honem dočítat. Pak jsem se ale pustila do Příběhu Harriety. Tato část bylo svižnější, více dějová. Pachatel nepřekvapil, dá se říct. Bylo fajn, že autorka neskončila objevením vraha, ale příběh ještě pokračoval.
Lepší průměr:)

Litocha
03.06.2020 4 z 5

Knížka mě zaujala, přestože měla i své mouchy. Ve sledu událostí leccos skřípalo, dvě hlavní ženské postavy by si zasloužily psychologicky více propracovat, ale i když jsem s hlavními aktérkami ne vždy souhlasila, knížka mě donutila k zamyšlení (nad tím, kam až je člověk ochoten zajít, aby unikl z trýznivé situace, nad různými podobami přátelství, nad tajemstvími a klamáním okolí...). Střídání vypravěčských perspektiv i časových pásem zajistilo dynamičnost a posledních asi šedesát stran jsem musela dorazit na jeden zátah, přestože už jsem měla dávno spát. Líbí se mi, když umí být příběh napínavý a působivý i bez brutálních scén a krvavých detailů. V hodnocení kolísám mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale za tu čtivost (a za to, že mě po delší době dokázala kniha takhle vtáhnout do svého světa) se přikloním k vyššímu ocenění.

Mandlevest
27.05.2020 4 z 5

Kdybych knihu četla před pár lety určitě by byla za plný počet, ale v žánru ženských thrillerů, které řeší ztrátu dítěte je v poslední době velká konkurence. Příběh sám o sobě není špatný, možná i v něčem trošku jiný a překvapivý, ale čtenářsky strhnout mě tento román nedokázal. A ještě bych chtěla moc poděkovat všem, kterým se moje pocity z knížek, které přečtu a podělím se s nimi na této báječné databázi všech knihomolů, líbí. Dnes kulaté číslo Vašich vstřícných reakcí mě opravdu moc potěšilo a mile překvapilo. Děkuji :-).

Pocmaranyfix
13.05.2020 4 z 5

četla se velmi dobře.Příběh zajímavý, ale za mne jsem čekala závěr malinko víc překvapivý

85098211
22.04.2020 4 z 5

Bohužel mne tato kniha nedokázala nadchnout tolik jako jiné na zvolené téma. Je sice dobře napsaná a čtivá, ale občas také trochu zdlouhavá - i když naštěstí opravdu jen místy ;-). Hlavně na začátku a potom mne ještě lehce zklamal konec. Kromě toho mi skoro žádná z postav, kromě Charlotty, nepřirostla k srdci. Harrietino chování jsem chápala jen částečně, protože se domnívám, že se její situace dala řešit i jinak. Na závěr tedy strhávám jednu hvězdičku, příběh je totiž i přes malé nedostatky dost dobrý a určitě si své příznivce najde ;-).

LenkaGonn
05.04.2020 4 z 5

Tato kniha se mi velice dobře četla. Trillerů už jsem přečetla dost, ale málo z nich mě dokáže překvapit. Autorka si s vámi hraje a vy si kladete otázku co se vlastně stalo a kdo je vinný???
Možná ten konec bych si dokázala představit jinak a Henrietta mě trochu štvala, takže proto dávám o hvězdičku méňe. Jinak, ale velice doporučuji :-)

saez
30.03.2020 3 z 5

Dočetla jsem před týdnem. Nebylo to nejhorší, slušně zpracované, možná trochu předvídatelné... Obávám se, že za další týden už budu jen matně tušit o čem kniha byla.

knihomolka999
23.03.2020 4 z 5

Čtivý příběh je vystavěn na špatných rodinných vztazích narušených jedinců a
vrcholí únosem dítěte. Čtenář odhaluje motivy jednání a psychologii postav.

gordon13
03.03.2020 4 z 5

Ve svém žánru vcelku solidní příběh, zase malinko jiný, ale čtivý a poměrně smysluplný...za mě slabší čtyři hvězdy

Toňula
28.02.2020 4 z 5

Rozhodně zajímavý příběh ,který od počátku budí zdání, že půjde "jen" o pátrání po uneseném dítěti a výčitkách matky, která ho měla na starosti. Později se z něj rozvine slušné psychologické drama, v němž je všechno úplně jinak, než jsme předpokládali.

ber
22.02.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila a děj měl spád. Název knihy je velice výstižný od začátku až do konce.

blonďatá.luc
18.02.2020 4 z 5

Kniha v sobě nakonec skrývala mnohem víc než "jen" příběh o zmizení. Trochu mě mrzelo, že jsem se nedostala víc do nitra jednotlivých postav, do jejich minulosti, přišlo mi to celkově trochu uspěchané. Taky se mi nepodařilo vytvořit si k postavám nějaký vztah, byť mi přišly sympatické. Alespoň že se ve vyprávění střídaly obě hlavní hrdinky, taky se střídaly dvě časová pásma s rozdílem několika dnů. Přesto na začátku byla kniha taková utahaná a relativně pomalá. Taky mě mrzelo, že kniha byla spíše takové vyprávění, ze kterého mě ovšem nejímala hrůza (byť by tomu téma skvěle napomáhalo). S klidným srdcem můžu říct, že kdyby autorka přidala třeba padesát stránek, byla by kniha nejspíš lepší, přesto je to takový lehce nadprůměrný thriller, u kterého nebudete litovat času, který mu věnujete.

mariva
27.01.2020 5 z 5

Zajímavý příběh nejen o únosu dítěte, jak se zpočátku zdá. Trochu chaos v tom dělalo přeskakování děje do různých časových období, ale nakonec vše zapadlo do sebe. Na čtenáře číhají různá překvapení a když si myslí, že ví, kdo za vším stojí, vzápětí zjistí, že je všechno úplně jinak.

KaterinaS13
21.01.2020 3 z 5

V kostce moje noční můra hozená na papír ...

Miretti
08.01.2020 4 z 5

Kniha byla napsána velice dobře, četla se sama. Já jsem se ale jaksi nevyrovnala s vyústěním příběhu. Více se bohužel rozepsat nemůžu, prozradila bych příliš mnoho. Zajímavá sonda do myšlení aktérů. Rozhodně stojí za přečtení.

únosy dětí thrillery pro ženy zmizení dětí

Heidi Perks
britská, 1973