Jacobova obhajoba

Jacobova obhajoba https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/181543/bmid_jacobova-obhajoba-Ns8-181543.jpg 4 182 58

Andy Barber je respektovaným žalobcem v kanceláři okresního návladního. Zvrat v jeho dvacetileté kariéře – a nejen v ní – přinese případ vraždy čtrnáctiletého chlapce, jehož vyšetřování se Andy sám ujme. Brzy po zahájení vyšetřování se totiž objeví důkazy, které s vraždou spojují jeho syna Jacoba. Dosavadní život rodiny se ze dne na den obrátí vzhůru nohama, Andy a jeho žena Laurie prožívají jednu z nejhorších nočních můr, která může rodiče potkat: jejich dítě je obžalováno z těžkého zločinu. Barberovi podřídí vše jedinému cíli – obhájit Jacoba před soudem i před veřejností. Vědí, že tak jako každý teenager i Jacob má své vrtochy a svá tajemství, o jeho nevině jsou však pevně přesvědčeni. Svého syna přece znají lépe než kdokoliv jiný. Anebo neznají?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kniha Zlín

Defending Jacob , 2012

rodak
20.01.2018 5 z 5

Opravdu vám ten příběh nedá pokoj dokud knihu nedočtete.Celou dobu jsem přemýšlel jak to dopadne.No věděl jsem,ale ne vše.Mimořádná kniha.

berila
22.12.2017 5 z 5

Naprostá bomba, úplně něco jiného než ostatní thrillery, nejde se od knihy odtrhnout, nápor na psychiku až do samého konce.
Jednoznačně 5, kdyby to šlo, tak i daleko více.

Dandy1
18.09.2017 5 z 5

Zoufalství a beznaděj rodičů jak na straně obžaloby i na straně obhajoby. A kde je pravda? Na to si musí dát odpověď každý sám.

soukroma
25.04.2017 5 z 5

Vynikající: rozhodně jeden z nejlepších krimithrillerů v kombinaci se soudním dramatem a psychologickým románem, které dosud jsem četla (platí i v únoru 2021), velmi komorní a přitom "všezahrnující" ... to jsem chtěla napsat již v průběhu čtení, které jsem si velice užívala, ale ten závěr...
Ten závěr prostě zatočí se vším, co kdo mohl ještě čekat; autor bez varování na čtenáře pustí kladivo (stejně jako to dle jeho vlastních slov dělá soudní systém: kladivo, žádný skalpel na jemnou práci, prostě kladivo), a to hned dvakrát, první rána omráčí, druhá dokoná dílo zkázy a vybabrej se z toho každý sám. Mohlo se to stát? Jistě. A to je na tom to nejhorší...

11zuzik
12.03.2017 5 z 5

Až mě překvapilo, jak mě právní prostředí bavilo. Konec byl celkem nečekaný. Takže za mě byla kniha příjemné překvapení.

pavlinda
19.02.2016 5 z 5

Vynikající příběh z právnického prostředí-doporučuji přečíst.

BlackFun
29.08.2015 5 z 5

Po dlouhé době se mi stalo, že mě kniha neskutečně pohltila.. Geniální zápletka, popsání rodinných vztahů a vztahů s okolím a neskutečně skvělý závěr - to je jen pár plusů tohoto výborného románu. Rozhodně doporučuji přečíst!

Andy74
04.02.2015 3 z 5

Měla jsem trošku strach z "velikosti" knihy, ale popravdě, jak jednou začnete, už nejde přestat. Pořád jsem celé rodině fandila, ale jakmile se kniha chýlila ke konci, moje sympatie s Jakobem opadaly. Doteď nevím (a ani nechci vědět), jestli to udělal nebo ne, ale konečné rozhodnutí matky v závěru knihy chápu.

kruppe
19.01.2015 4 z 5

Kniha Jacobova obhajoba, jejíž autorem je bývalý právník, je románem, který vás jistě upoutá. Je napsána fundovaně a dostatečně poutavě (natolik, abyste knihu večer nezavřeli a druhý den nechtěli otevřít).
Abstrakt děje je napsán v hlavičce, nebudu jej vypisovat, jen doplním, že kniha se odehrává ve dvou časových rovinách. Dvousečná zbraň, která vás obírá částečně o překvapení, ale zároveň vás udržuje v nejistotě.
Tento právnický román je navíc lehce obohacen o psychologickou a sociologickou rovinu (říkám lehce, byť zabírá polovinu knihy, ale autorovi rozhodně lépe jde procesní část, než rozbor rodinných vztahů, to mi připadalo rušivé a občas dokonce iritující).
Jamajská story byla navíc, zbytečná až možná hloupá, zato závěr byl... (pro mě adekvátně vyřešen)

sumcicka
25.09.2014 4 z 5

Podobné téma jako u Musíme si promluvit o Kevinovi - děti a otázka vrozených násilnických sklonů vs. vliv výchovy- pro mě ale mnohem lépe zpracované, uvěřitelnější a se závěrem, díky kterému se mi kniha líbila ještě více. Doporučuju

baterka.gs
27.08.2014 4 z 5

Tahle napínavá obhajova mě docela bavila. Ani velikosti knihy není třeba se báti, jelikož je velmi dobře čtivá a děj má docela spád. Závěr byl pro mne hodně překvapivým, mám ráda konce knih, které moc nečekám a přesto mám pro ně pochopení.

vnimat_Krasu
12.08.2014 2 z 5

Když je knižní hrdina nesympatický až běda, dokážu se přes to s drkotajícími zuby přenést. V Jacobově obhajobě však není za kreténa pouze Andy Barber, nýbrž i jeho syn Jacob. A to už mi vadí. Kór, když bych jim měl na necelých pěti stech stránkách zuřivě fandit a doufat v jejich happy end. Píšící právník William Landay umí podat atmosféru soudního procesu jako málokdo. Bohužel je to ale vatař, co rád chrlí banální rodičovská a životní moudra, a nemá ponětí, co je Facebook Messenger. Takže na něj pečte. Tady se nic zásadního neděje.

tamila
07.07.2014

No tak tohle byla síla... jedna z nejlepších věcí, co jsem kdy četla. Nesmírně se mne to dotklo.. Chápala jsem vypravěče - otce Jacoba - a zároveň jsem si uvědomovala, jak člověk ztrácí objektivitu, když se jedná o jeho jediného syna.
A otázka dědičnosti versus výchovy a prostředí - velice zajímavě zpracováno. A taky to, že věci z minulosti nelze vyřešit tím, že je vytěsníme z hlavy...
Dál, co mne zaujalo, bylo poznání, že své děti, ač žijeme vedle nich, vlastně neznáme .. a taky opětovné zjištění, jak velkou moc nad nimi i nad našimi životy celkově má internet..
Doporučuji všem rodičům dospívajících a nejen jim. A po dlouhé době se mi stalo, že závěr mi naprosto vyrazil dech.. Ještěže je venku sluníčko..

kneslova
22.04.2014 4 z 5

Dobrá kniha, výborný závěr. Mám problém, že oba hlavní hrdinové mi byli hrozně protivní, otec i syn.

THERISA
15.04.2014 5 z 5

K přečtení této knihy mě přivedla rozsáhlá reklamní kampaň nejmenovaného knižního domu, kterou jsem na každém kroku potkávala v metru. Nebýt jí, tak bych se k takhle pěkné knize jen velmi těžko dostala. O příběhu tu mnoho prozrazovat nebudu, není nic horšího než spoiler v nesprávný čas. Nicméně vypointováno a napsáno je to skvěle. Trošku mi to přístupem k vyprávění připomíná jakéhosi Perryho Masona v knižním hávu. Erudovanost autora je navíc obrovská, takže i výslechy a veškeré situace ze soudní síně se zdají být lehko uvěřitelné a rozhodně nenudí.

Hella
22.02.2014 5 z 5

Příběh mě chytil hned od první stránky a vydrželo to namouduši do posledního momentu, kterým bylo docela překvapivé rozuzlení. Malinko mě v průběhu knihy štval otec se svým neochvějným přesvědčením, ale i tak knihu velmi, velmi doporučuji!!!

evasamankova
12.02.2014 5 z 5

Výborný psychologický příběh z právnického prostředí. Autorovy znalosti a zkušenosti z povolání knize přidávají na realitě a propracovanosti. Skvěle vykreslené postavy i rozklad do té doby šťastné rodiny, stejně tak skvělé dialogy a výslechy v soudní síni, dostatek napětí, neustálé narážky hlavního hrdiny na věci, které teprve přijdou a hodně neotřelý konec přispívají k tomu, že knihu jednoznačně řadím k těm nejlepším, co jsem poslední dobou četla.

martina83
08.02.2014 5 z 5

Skvělá kniha. Nemohla jsem přestat číst a mrzelo mě, když jsem jí dočetla. Doporučuji!