Kritický bod

Kritický bod https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1396/kriticky-bod-1396.jpg 4 129 19

Akciová společnost provozující síť luxusních klinik Angels Healthcare se chystá vstoupit na burzu. V nejnevhodnější chvíli se objevují komplikace - po klinikách se šíří postrach všech nemocnic, nákaza zlatým stafylokokem. Pacientů umírajících na pooperační infekce nezadržitelně přibývá a ani sebenákladnější opatření nezabírají. Situace začíná hrozit ekonomickou katastrofou. Vedení společnosti se snaží vše utajit, a to i za cenu porušování zákona - ve hře jsou vysoké finanční částky. Podezřelá úmrtí však neuniknou pozornosti newyorské soudní patoložky Laurie Montgomeryové. Pouští se do pátrání po tajemném původci infekce a popohání ji neblahé tušení, že je ohrožen i život jejího muže, Jacka Stapletona. Životů je však ohroženo mnohem víc, její vlastní nevyjímaje...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Critical , 2007

Naďa2411
18.07.2023 1 z 5

I já mám stejný názor, nešlo se začíst. Začátek se vyvíjel slušně, pak to autorovi "ujelo" jinam než jsem očekávala. Nedočetla jsem.

Lily101
28.10.2022 2 z 5

Ne a ne a ne se začíst. To se mi u Cooka nestává.

Snad (zatím) nejdéle čtená kniha od výše uvedeného autora a zatím nejslabší “cookovka”, co se týče akce, napětí a čtivosti. Nikdy se mi u autora nestalo, že bych se do četby jeho knihy musela nutit, spíš naopak. Tak snad byla tato kniha výjimkou potvrzující pravidlo.

Uděluji dvě obligatorní hvězdičky za snahu autora i celého týmu nutného k vydání této knihy jak v anglickém znění, tak v tom českém.

P.S.-Hodně mi vadilo, jak se v knize psalo o tom, že to není jeden komplex, ale tři kliniky/nemocnice. Možná tři kliniky (tři nemocnice spíš ne/jsem laik co se zdravotnictví týče/), avšak spadající pod jednu soukromou společnost. Nevím, zda chyba překladu či se to vyskytuje i v originálním znění, avšak dost mi to vadilo.

Kontryhelka
01.12.2020 5 z 5

Všechny knihy od pana Cooka jsou čtivé,pěkně napsané a příběh má spád a švih. Přečetla jsem všechny, i když jsou na jedno brdo, ale jsou jako droga. Musela jsem číst další a další a další dokud jsem je všechny nezdolala. Ale nelituji. Bylo to opravdu pěkné čtení. Občas celkem mrazivé a kolikrát jsem si říkala, zda všechno to zlo, mamon a nelidskost a nedůstojnost, těm záškodníkům stojí za to, aby bylo zničeno tolik životů, rodin a dobré pověsti. A svědomí? to zřejmě ti prevíti ani neví, co je. V Cookových knihách je barvitě vše popsáno a bohužel se to děje i v reálném životě a světě. Ne každý ctí lidské hodnoty a bohužel pro spoustu lidí peníze, pohodlný život a kariéra nesmrdí. Bohužel dobří a poctiví lékaři a lidé,kterým lékařská etika něco říká jsou pronásledováni a usiluje se jim o život. Hlavně aby nezhatili plány těm padouchům. Ale milovníkům tohoto žánru není třeba dalších komentářů. Ti sami nejlépe ví, jaká četba je ta pravá.

lassse
22.02.2020 4 z 5

Pěkně zkombinovaná detektivka s gangsterkou.

maličkán
05.11.2019 5 z 5

Ač nemusím tolik odborných termínů a tolik zkratek, nemohu jinak než dát pět hvězdiček. Po dlouhé době jsem přelouskla Cooka a jsem nadšená. Žádná hluchá místa, napětí, hned jdu na Zákrok.

maja11231
17.04.2019 4 z 5

Dobrý ale minulé dílo se mi líbily víc

pingu1
28.02.2019 4 z 5

Mám ráda Robina Cooka, takže i tato kniha se mi líbila... Má ale i lepší :-)

čef
30.09.2018 5 z 5

Nejlépe se čte u těchto knih epilog. Sčítají se už v poklidu jen ztráty a zisky, které samozřejmě musí převážit. Jinak je čtenář stále po celou dobu děje napjatý, jak se vše rozmotá a co je za tím vším tajemstvím a životu nebezpečnými úklady. Lékařská hantýrka mi nevadí - Nozokomiální infekce MRSA zlatého stafylokoka v amébě, čtu stejně jen jako hnus a svinstvo. Autorovi poklona a díky za znalosti systému fabrik na zdraví a dolary.

Illaa
24.05.2018 2 z 5

Z předchozích přečtených knih od tohoto autora jsem byla nadšená, tady se nadšení úplně nedostavilo. Celkově nemusím téma mafie a praní špinavých peněz, v této knize je toho dostatek. Navíc autor se detailně pitval v lékařských zkratkách a termínech. Ze začátku jsem měla velký problém se začíst.

kacaaba
26.12.2017 5 z 5

Další úžasná kniha tohoto autora. Moc pěkné pokračování vztahu Jacka a Laurie. Jen ten závěr mohl být trochu delší, aby se vědělo, jak všichni ti mafiáni dopadli. Už se těším na pokračování.

Len2očka
31.10.2017 4 z 5

Knihu jsem si užila,ale četla jsem od Robina Cooka přece jen lepší,ale dobrá byla.

dominikB951
27.06.2016 4 z 5

Začátek nic moc, ale ten konec stál za to.

Jack Bauer
23.12.2014 3 z 5

Jelikož jsem velký fanoušek knih Robina Cooka, tak tahle mě přišla poněkud slabší. Zdlouhavý nudný začátek a ke konci trocha napětí, ale opravdu jen trocha. R.Cook má mnohem zajimavější a napínavější romány, i tak je kniha velmi čtivá.

danka13
19.06.2014 4 z 5

Napínavé až do konce, hlavně, že všechno dobře dopadlo.

Jajulle
16.08.2013 4 z 5

Začátek byl dosti nudný a na laika ve zdravotnictví jako já příliš odborný. Pak se to konečně rozjede a děj je napínavý. Vadilo mi množství mafiánů, ve kterých jsem tak trošku ztrácela a chvilkama nevěděla kdo je kdo.

kralovskahve
11.03.2013 4 z 5

Možná trochu nudnější začátek,a le konec se čte doslova jedním dechem

kika 13
02.03.2013 3 z 5

Pěkně napínavý děj.

guru
03.02.2013 3 z 5

Dej ako už bolo spomenuté, je veľmi podobný iným dielam autora, čo je na škodu.
Navyše mi ani vedecké poznatky v diele neprišli až také zaujímavé ako inokedy.
Dobre sa však čítalo a postavy tejto série sú moje obľúbené, takže aspoň *** si myslím kniha zaslúži.

Phaennomen
03.11.2012 3 z 5

Klasika od mistra lékařských thrillerů. Velmi čtivá a místy strhující kniha, ovšem po přečtení několika autorových knih se vám děje, postavy a zápletky začnou mísit a začnou být velmi podobné, což je u thrilleru nebo detektivky dost podstatná vada. Doporučuji jako oddychové čtení do vlaku, kdy se po týdnu budete sami sebe ptát, o čem to vlastně bylo.