Básník

Básník https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36024/bmid_jack-mcevoy-basnik-zMD-36024.jpg 4 254 64

Jack McEvoy série

Novinář Jack McEvoy je zvyklý psát o smrti jiných. Pak ale smrt zasáhne jeho bratra Seana, vyšetřovatele z denverského oddělení vražd, a následné události ho vtáhnou do příběhu, jaký nikdy nechtěl psát. McEvoy na rozdíl od policie nevěří, že jeho bratr spáchal sebevraždu, a začne na vlastní pěst pátrat po dalších okolnostech. Postupem času shromáždí údaje o několika podobných úmrtích, k nimž došlo na různých místech Spojených států. Vše nasvědčuje tomu, že se ocitl na stopě sériového vraha oplývajícího bezpříkladnou krutostí a vychytralostí. Jeho oběťmi jsou vesměs vyšetřovatelé vražd, jejichž kariéru či psychiku poznamenal nějaký nevyřešený případ, a vedle zohavených těl pokaždé leží vrahovo poznávací znamení: citáty z díla Edgara Allana Poea. Bratr Jacka McEvoye je poslední obětí v řadě. Anebo možná ne. Možná se poslední Básníkovou obětí stane McEvoy sám…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Domino

The Poet , 1996

Pampalini
14.11.2016 4 z 5

Skvelá detektívka s výbornou zápletkou a dokonalým štýlom.
"Všetko má svoje príčiny. Tie sú niekedy horšie ako hrôzy, čo následne spôsobili, no málokedy sa o nich toľko hovorí."

Babo
27.04.2016 3 z 5

Kniha se čte dobře,nápad je jistě zajímavý,ale zřejmě proto,že nejsem milovník detektivek a sahám po nich jen když nevím co zrovna číst , tak nejsem objektivní "kritik" a za sebe mohu říct , že nijak nevybočuje . Sériový vrah čím se může lišit ? Způsobem vražd . A čím se může lišit pátrání ?
Jednotlivými střípky , které nakonec doplní mozaiku a pachatel je odhalen .
To co skuteční pozůstalí prožívají žádná detektivka nemůže zachytit. Není to ani jejim smyslem,já vím.:-))))

vangog
19.02.2016 5 z 5

Ze začátku trochu vleklé,ale velmi rychle se to zvrhlo ve velmi poutavé čtení.Opět autor nezklamal.
Mohu jen doporučit hlavně pro ty,kteří mají rádi tento druh literatury.

MAXA71
17.02.2016 4 z 5

Trochu zložitejšie čítanie ako som u autora zvyknutá, ale aj keď je dej sekany je dobrý.

felia
18.12.2015

Connelly umí dobře psát. Čtivé, napínavé a nikoli hloupé, jenom ta FBI poněkud přeceňovaná. Autor si oblíbil sériové vrahy. Bohužel má kniha pokračování, Básník vše přežil

Lidija
25.11.2015

Není tu někdo kdo knihu rád prodá?

Pavlusa007
11.08.2015 4 z 5

Docela dobré počtení, jen teda nevím, čeho se v Předmluvě Stephen King tolik bál. Už jsem četla mnohem děsivější i napínavější knihy.

Danuše7
04.04.2015

Tohoto autora jsem četla poprve. Ze začátku jsem se nemohla začist, ale děj se rozvinul v úžasný příběh.

kalache
01.01.2015 5 z 5

zase kniha na jeden den....dík...

kormoran78
21.11.2014 3 z 5

Moje první setkání s tímto autorem. Dle recenzí jsem očekával něco víc napínavého a dramatického, ale nakonec to bylo spíš průměrně napínavé. Pořád jsem očekával nějakou gradaci, která dorazila vlastně až v závěru, kdy se všechno dvakrát přetočilo. Nemůžu říct, že to byla nuda a ztráta času, ale žádné překvapení se nekonalo a brzo na tuto knihu zapomenu.

Ben Nevis
03.10.2014 5 z 5

Detektivka, která se vrací k úspěchu Mlčení jehňátek. Koho by nezajímal svět sériových vrahů? Nejúžasnější je začátek, kdy hlavní hrdina hledá "neexistující" důkazy, a mezitím sledujeme příběh psychopata a děláme první dohady. Jakmile se do toho vloží FBI, začínají výplňové partie a kniha graduje do trpělivě očekávaného závěru.
Líbilo se mi, že postavy postupují logicky, očekávaně se do toho vloží federálové a hlavní hrdina není jediný spravedlivý na celém světě (jak to bývá u jiných kriminálek). Konec je už však trošku překombinovaný, protože autor chce dopřát čtenáři nějaké to překvapení. Některá vysvětlení taky pokulhávají (v reálném životě by to nefungovalo), ale není to nic, co by kazilo požitek z příběhu.

machina
18.08.2014 5 z 5

Když už jsem si myslela, že mě nic nepřekvapí, otočila jsem stránku a dostalo mě zase něco nového! A když už jsem se blížila ke konci, který se mi zdál předvídatelný, zjistila jsem, že předvídám úplně blbě! :D Perfektní!

Neo1tex
17.06.2014 5 z 5

Tohle mě moc bavilo... skvělá detektivka.

Lucy
24.10.2013

Napínavá,dobře napsaná

jefff
26.09.2013 5 z 5

Jednaz TOP krimi/thrillerů vůbec. Napínavé a skvěle napsané, žádný brak.

egan
08.09.2013 4 z 5

Kvalitná detektívka.
Moja prvá od Connellyho a veľmi milé prekvapenie. Má všetko, čo od dobrej detektívky očakávam - pútavý príbeh, zaujímavé postavy a je veľmi šikovne napísaná - prispieva k tomu rozprávanie v prvej osobe - tým sa stáva napínavejšou a čitateľ sa velmi rýchlo s hlavným hrdinom stotožní.

michalka S.
02.08.2013 4 z 5

Velmi zajimava kniha doporucuji!!!!

Mako123123
07.06.2013 5 z 5

Diela od M.C. sú jednoducho zárukou kvality. či už veľmi dobrej alebo vynikajúcej. Táto časť patrila medzi tie vynikajúce.
Normálne mi je ľúto (tak ako u každej skvelej knihy) že už skončila. Je vidieť že Michael Connelly je majstrom svojho remesla, perfektne prepracovaná, neklišovitá stratégia a vyšetrovacie postupy + napätie až do úplneho konca.
Dávam 5/5 :) Určite budem čítat aj jeho dalšie....

guru
30.03.2013 5 z 5

Prepracované po každej stránke. Na konci možno trochu prehnané so zvratmi, ale inak vyvážené.

knihomoli
09.03.2013 3 z 5

hodně stránek, velká nuda. Od detektivky očekávám napětí a pohodovou četbu, ale tady to nesplnilo ani jedno.