Já, doktor(in)

Já, doktor(in) https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/430316/bmid_ja-doktor-in-BAv-430316.png 4 92 29

Žít v cizině znamená boj, tvrdou dřinu, samotu i odvahu. Člověk se musí vzdát spousty věcí a obětovat se pro druhé. Své o tom ví i Kateřina Karolová, vítězka ankety Žena roku 2018. Tři roky pracovala jako dětská lékařka v německé nemocnici a své zkušenosti popsala v blogu, který byl čtenáři idnes.cz zvolen v roce 2018 nejlepším Nováčkem roku. Výběr z něj najdete v této knize.... celý text

myšpa
28.07.2020 5 z 5

Tak to bych si nikdy ani nepomyslela, že tak funguje zdravotnictví v Německu. Děkuji za porovnání.

slucka
24.07.2020 5 z 5

Z knihy jsem nadšená, taktéž doporučuji všem.

ani277
13.04.2020 5 z 5

Vždy jsem měla ráda romány o statečných a nezávislých ženách. Ale tohle je doopravdy a o to je to lepší. Děkuju!

lenka6309
31.03.2020 5 z 5

Do knížky jsem se zacetla a nemohla se odtrhnout. Miluji knížky s pravdivým příběhem. Člověk až žasne, jak ve skutečnosti je cesta lékaře trnitá. Kniha se mi velice líbila.

Karolina001
31.03.2020 5 z 5

Skvělá kniha, skvělý vhled do situace současného zdravotnictví, myslím, že je potřeba se zamyslet nad tím, jak vnímáme zdravotnictví, že to není samozřejmost, a že lékař není náš otrok. Autorku hltám už od doby pořadu 4 v tom, každý nový článek na blogu čtu jedním dechem, jinak to nebylo ani s touto knihou. Doporučuji všem přečíst! Děkuji Kateřino za vaši tvorbu :)

MartinaN.90
30.03.2020

Super kniha,která se čte jedním dechem.Moc povedené srovnání německé zdravotnictví versus české zdravotnictví.Člověk se vžije do situací,které autorka popisuje.Knihu moc doporučuji.

lenkaabooks
23.03.2020 4 z 5

Dětská lékařka odchází pracovat do Německa. Zápasí s řečí, jinými zvyklostmi, s nespolupracujícími sestrami, absurdními požadavky, s nedostatkem personálu. Nebyla to kniha kterou bych četla s požitkem, na druhou stranu - Katarino, smekám před Vámi, já bych plakala od pondělí až do neděle.

Rave
13.03.2020 5 z 5

Knížka vás vtáhne. Máte pocit, že stojíte na německé klinice vedle autorky a žijete s ní její příběh. Najednou rozumíte lékařům. Proč je jich málo, proč nestojí o dobře placené noční služby, proč více nemluví s pacienty, proč odsuzují domácí porody, proč svou práci přestávají chtít dělat, proč odchází...Knížku bych tak doporučila každému. Nejen těm, kteří si o lékařském prostředí čtou rádi, ale především těm, kteří doktorům nemůžou přijít na jméno. Pro jejich údajnou nenasytnost či chamtivost. Počtěte si. A třeba tím kamenem příště po lékaři až tak úplně nebudete chtít hodit...

micha-ella
28.02.2020 5 z 5

Tahle knížka je pro mne srdcová záležitost. Doporučuju jí k přečtení úplně všem!