Pod ochranou stínů

Pod ochranou stínů https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182537/bmid_irena-hussova-pod-ochranou-stinu-WmR-182537.jpg 4 34 11

Irena Hussová série

< 10. díl

Desátý případ inspektorky Ireny Hussové Mladík, který rozváží pizzu po Göteborgu, dostane objednávku z té nejtemnější a nejopuštěnější části města. Při doručování zabloudí a je svědkem děsivé události: na dvůr vyběhne hořící muž, který vzápětí umírá. Vychází najevo, že muž patřil ke göteborské mafii a jeho smrt rozpoutala válku mezi místními motorkářskými gangy. Policie v čele s Irenou Hussovou se snaží dopátrat pravdy v bezohledném světě zločinců, kteří respektují jen své vlastní zákony. A zdá se, jako by policie byla stále o krok pozadu...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Motto

I skydd av skuggorna , 2012

Aghatte
26.09.2021 3 z 5

Tento díl se mi líbil nejméně.
Možná proto, že gangy a drogy = boj s větrnými mlýny, dva zatknete, pár postřílíte a 100 dalších se vysemení. Mám z toho jen pocit beznaděje. Marnost nad marnost.
Obálka pěkná, ale zcela mimo námět.

cukrovka
17.06.2021 4 z 5

Čtivý detektivní příběh z prostředí motorkářských gangů a dealerů drog. V ohrožení je tentokrát celá rodina vyšetřovatelky Hussové. Opět zajímavé vyšetřování, kdy jsou vyšetřovatelé nuceni pátrat nejen po pachatelích vražd a vydírání, ale i hledat zrádce mezi sebou.

konicekbily
02.12.2020 3 z 5

Asi poslední kniha autorky, zatím vše od ní , co vyšlo u nás, jsem přečetl. Většina knih se mi moc líbila, tato už méně. Autorka píše klasické krátké detektivky s oblíbenou vyšetřovatelkou. U této knihy trochu vybočila tím, že se snažila násilím do příběhu "vnutit" ohrožení okolí Ireny formou jakéhosi thrilleru a to se jí, zdá se mi, moc nepovedlo.

TeaPeter
14.02.2020 2 z 5

Detektivka z prostředí gangů a motorkářů mě nezaujala. A to, že se do víru událostí dostala i rodina Hussovic, mi přišlo už dost přitažené za vlasy. Dvě hvězdičky, a to spíše ze setrvačnosti.

pepa4081
03.06.2018 3 z 5

Pěkná detektivka z prostředí motorkářských gangů. Příběh je okořeněný tím, že se zčásti osobně dotýká inspektorky Ireny Hussové a její rodiny.
Uspokojivé.

alnahu
06.03.2018 4 z 5

Čtivá severská detektivka z pera švédské autorky. Příběh vyšetřuje inspektorka Irena Hussová , která musí čelit mafiánským spolkům .Do případu je zapleten i Irenin manžel Krister a proto je její celá rodina v ohrožení a ona musí vymyslet ,jak svou rodinu před göteborskou mafií ochrání.

JehoMelounek
16.08.2016 3 z 5

Dobře napsané ,jen prostředí motorkářských gangů mně moc nezajímalo ,ale jinak v celku fajn :)

Jorgos Dubinski
26.05.2014 odpad!

Přečetl jsem mnoho severských detektivek, a to i v době, kdy to ještě nebylo tak moderní, ale tohle bylo to nejhorší i když autorka mě ve svých předchozích dílech nevadila. Jdu si zpravit chuť Rudou září nad Kladnem ...

Izu
02.03.2014 3 z 5

Taková jednohubka o řádění gangů.Nic zajímavého ,více se mi líbily předchozí zápletky.

Marie F.
19.02.2014 5 z 5

Jedna z nejlepších od Tursten, vyvážená po všech stránkách a dobrá je i pointa.

amladar
07.02.2014 4 z 5

Podle mě patří tato kniha k těm lepším od Helene. Vyřešení případu a konec knihy proběhl moc rychle, ale kdo má rád severské krimi tak určitě nebude zklamán.