Instant karma

Instant karma https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463878/bmid_instant-karma-U87-463878.jpg 4 239 71

Prudence je klasická šprtka, co má o lidech okolo sebe jasno: jsou líní, arogantní a nejradši by jim to všem dala pořádně sežrat. Po jedné karaoke noci se jí přání splní – zničehonic může na kohokoli přivolat okamžitou karmickou odplatu. Tahle superschopnost nefunguje jen na otravného spolužáka Quinta, který s ní pracuje v záchranném centru pro mořské živočichy. Co když je však úplně jiný? Prudence se o něm pokusí zjistit víc… a brzo v tom lítá až po uši.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Instant Karma , 2020

JanaSustr
14.04.2021 4 z 5

hrozně ale hrozně mi vadila hlavní hrdinka, ta její povaha pro mě bylo utrpení, jinak to celý okolo bylo tak parádní , super příběh ale opravdu tyhle sobecký prehnane ambiciózní lidí nemám ráda..... na konec se trochu srovnala ale byl to pro mě boj ...

Remus Hroozley
11.04.2021 2 z 5

Já od autorky miluju Měsíční kroniky, Renegáti už mě tolik neoslovili a Instant karma bohužel také ne. Asi největší problém mám s Prudence, která byla hodně dětinská a celkově nesympatická. Jinak příběh moc hezký. Pěkné téma ochrany zvířat. Quint byl moc fajn.

Libris_Na_Ex
10.04.2021 3 z 5

3,5/5
Na úvod chci říct, že žánr feel good contemporary není pro mě. Do Instant Karmu jsem se pustila, protože mám ráda Marissu Meyer a chtěla jsem vědět jak se s tím popasuje. A teď jsem po ní šáhla, protože jsem nemocná a nemám energii na nic složitějšího. V tomto ohledu kniha zafungovala skvěle.
Navíc prostředí záchraného střediska mě hodně bavilo.
Prudence mi úplně sympatická nebyla, ale myslím, že to byl cíl a oceňuji, že nebyla popsaná jako šedá myška, která je ve skutečnosti krásná, ale jako holka, která nemá perfektní postavu, je si toho vědoma, ale zároveň jí to nebrání ve vztahu s klukem.
Kniha se ale nevyhla typické šabloně (nesnáší se, sbližují se, dají se dohromady, pohádají se a zase se usmíří), takže plný počet dát nemůžu. Ale jako nenáročná oddechovka dobrý.

radynka
06.04.2021 4 z 5

Musím přiznat, že ze začátku jsem měla s knihou velký problém a dokonce jsem i uvažovala, že ji vzdám. Naštěstí jsem vydržela a na konci jsem i vítězně zaťala pěstičku (s debilním úsměvem na tváři).

Nicméně odkazy na Beatles jsou ještě otravnější než Prudence (což už je co říct).

Fortuna7
05.04.2021 3 z 5

Instant karma je takové příjemné letní oddechové čtení. Romantická linka se mi líbila a prostředí záchranné stanice pro zvířata mi přišli velice originální a zajímavé. Ale tak nějak mi v knize vadily hrdinčiny ,,karmické" schopnosti, které mi moc nedávaly smysl a trochu mi i vadily, myslím, že tam vůbec nejsou potřebné.
Dávám 4/5⭐. Za mě je to zatím nejslabší kniha od autorky.

gabca5316
04.04.2021 4 z 5

Taková pomalu se rozvíjející romance. Lehce netypický příběh o středoškolácích, velmi čtivý. Jen ten konec byl hodně utnut.. Škoda..Jinak to byla bezva jízda..

knihavmemzivote
03.04.2021 3 z 5

Řekla jsem si, že když Meyerová napsala romantiku, tak to musím stoprocentně zkusit.
Knížka mě trochu zklamala věděla jsem, že to bude takové oddechové čtení, ale místy mě to opravdu nebavili až nudilo.
Trvalo mi, než jsem si zvykla na hrdiny a jejich chování. Pak mi však hlavní hrdinka Prudence přišla docela dobrá a to hlavně ke konci. Což se mi na této knize líbí. Hlavní hrdinové projdou změnou. Pomalu se mění a to k lepšímu.
Také se mi zde líbilo prostředí. Při čtení jsem si přišla, jako bych někde u moře doopravdy byla.
Na knížce jsou úžasné ty detaily, písničky, prostředí, moře, zvířata. To vše se mi na knize moc líbilo.
Jediný postava, na kterou jsem si nezvyklá byla Morgan. Strašně mě štvala a to pokazde když se v příběhu objevila.
Konec byl skvělý a díky němu si knížka dost šplhla. Celou dobu jsem v tom nějak nemohla najít autorku její styl, který se mi tak líbil v ostatních jejich knihách, ale ke konci se tam objevil a já si zoufala, že tak neprobíhal celý děj.

lena.o.knihach
02.04.2021 4 z 5

M. Meyerová mě po Měsíčních kronikách a Renegátech nezklamala. Četlo se to samo a moc se mi líbilo prostředí záchranného střediska pro mořská zvířata. Postavu Quinta jsem si oblíbila, ale hlavní hrdinka mi občas lezla na nervy. To nic ale nemění na tom, že se mi Instant karma líbila a vám bych ji jako takovou letní a oddechovou romanci doporučila.

Karoli282
31.03.2021 4 z 5

Příjemná pohodová knížka. Postavy mi byli sympatické, i když Prudence mi docela často lezla na nervy, Quint to ale vyvažoval. Pro odpočinkové odpoledne doporučuji.

Baruš00
25.03.2021

Knížku jsem si koupila hnedka v pondělí když vyšla jako E- knihu. Moc se mi líbila a četla bych klidně dál. Jediné co tak mě trošku štvalo byla Prudence, tím jak Quinta na začátku pořád jen obviňovala a nedala mu šanci vysvětlit jeho nedochvilnost. To byla ale maličkost a v průběhu knihy se to zlepšilo. Za mě vážně dobrá a pohodová knížka.

zaandulee
23.03.2021 4 z 5

Příjemné čtení, opravdu zajímavý námět a příběh. Postavy jsou skvělé, mají pěkně vykreslen charakter. Knihu určitě doporučuji, je to klidné a odpočinkové čtení.