Osudné svědectví

Osudné svědectví https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501102/bmid_osudne-svedectvi-APt-501102.jpg 4 1573 1573

Detektiv Erika Fosterová se během večerní procházky v okolí svého nového domu v Blackheath ocitá na místě činu. Brutálně zavražděná žena je Vicky Clarkeová, která měla svůj vlastní podcast o skutečných zločinech. Poté co se Erika připojí k vyšetřování případu, zjistí, že Vicky pracovala na nové epizodě podcastu o sexuálním predátorovi, který loví mladé studentky v okolí jižního Londýna, a než se v hluboké noci vloupá k nim domů, dlouho je sleduje. Jakmile Erika zjistí, že všechny Vickyiny poznámky a zvukové nahrávky z jejího bytu v době její vraždy zmizely, začíná jí být jasné, že Vicky byla jen krok od odhalení útočníka, jenž ji zavraždil proto, aby nebyl odhalen a dopaden. Pak ale přijde šok a Erika musí přehodnotit vše, co si do té doby o Vicky myslela a věděla. A s omezeným množstvím indicií a téměř žádnými důkazy musí najít vraha, než udeří znovu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Fatal Witness , 2022

marli58
11.04.2023 5 z 5

Přečteno během pár dní. Má spád, je srozumitelná a napínavá. Prostě super.

Jiparis
09.04.2023 4 z 5

Klasicky dobrá detektivka, z těch, co jsem od Bryndzy četla trochu slabší.

dzeta
08.04.2023 5 z 5

Super knížka, jako vždy!

LivN
08.04.2023 5 z 5

Roberte, miluju tvoje knihy doufám, že už nám píšeš další příběh s Erikou! Bylo to úžasné, napínavé, prostě božské! Líbí se mi, že se v knize vyvíjí jak případ, tak soukromí všech postav. Prostě jako by to bylo všechno skutečné... A co když vlastně je, co my víme. Třeba někde v Británii žije Erika s Petersonem a Mosovou, že?

Květ
05.04.2023 5 z 5

Klasická Bryndzova oddechová detektivka. Čtivá, děj je svižný, odsýpá. Žádné přehnané brutální scény, žádné prokousávání se natahovanými stránkami, všechno tak akorát "na pohodu." Ačkoli to není bůhvíjaká literatura, Bryndzu mám prostě ráda.

Venny345
05.04.2023 3 z 5

Když čtu Bryndzovy knihy, tak se dostávám do stavu flow. Zapomenu na čas a prostor a prostě vyšetřuji případ s Erikou. A tato série pro mě bude už navždy nejlepším počinem autora.
Nemůžu se však nevyhnout porovnání s předchozími díly. Tento se mi zdál trochu slabší, stále však na vysoké úrovni narozdíl od všemožných laciných detektivek, kterých se v poslední době vyrojilo nesčetné množství a které kopírují stále stejný koncept.
Bryndza zůstává ORIGINÁLNÍ srdeční záležitostí.

GYROTOURBILLON
04.04.2023 5 z 5

Já jsem spokojen , prostě za 1. ( tedy zde za 5*)

ivoiro
03.04.2023 4 z 5

Nebylo to vůbec špatné. Akorát se mi zdál ten konec dost uspěchaný.

p.pavlina
02.04.2023 5 z 5

Skvělé čtení. Děj krásně plyne, velmi dobře se čte. Autor opět nezklamal.

lalaserka
01.04.2023 5 z 5

Bryndza opět nezklamal, další super a napínavý díl. Doufám že bude další díl s Erikou

Dandulka
28.03.2023 5 z 5

Super, skvělé a opět bez chyby. Zatím se nenašla jediná kniha, která by se mi nelíbila.

evonra
24.03.2023 5 z 5

Ačkoliv detektivky miluji, Robertu Brynzovi jsem se doposud vyhýbala. Především tedy z důvodu, že sérií mám rozečtených opravdu až až...
Ovšem osud tomu chtěl jinak, tímto děkuji za všech 7 dílů, které mi nadělil knižní Ježíšek, a které jsem si proto tak všechny s velkou chutí mohla přečíst bez větších časových odmlk ihned za sebou.
Celou sérii hodnotím jako velmi podařenou, celkový vývoj a posun od prvního do posledního dílu je očividný a autor zraje jako víno!
Nerozumím, jak jsem Eriku Foster mohla minout, no.... už mám v hledáčku i Kate Marshall, Robert píše vážně skvěle.

85098211
23.03.2023 5 z 5

(SPOILER) Na tento díl si tentokrát čtenáři museli počkat opravdu dost dlouho! Ale myslím si, že se čekání vyplatilo. Aspoň to je můj pocit, protože tato kniha se mi líbila zase stejně jako první případy s Erikou Fosterovou. A tentokrát mi na ní dokonce nevadilo (snad) vůbec nic! :-) Autor sem opět zabudoval slovenské prvky - na scéně se totiž objevuje její sestra Lenka a později dokonce jeden hodně dobrý známý ;-). Konkrétně tohle mi přišlo úsměvné a dost možná i tak trochu nepravděpodobné, ale protože sama žiji v cizině, vím, že se takové až doslova neuvěřitelné náhody klidně stát mohou, snad... Teď už ale k samotnému případu.
Erika vyšetřuje neskutečně brutální vraždu mladé ženy Vicky Clarkeové, která měla vlastní podcast, týkající se skutečných kriminálních případů. Jenomže hodně brzy se ukáže, že zavražděná osoba byla omylem špatně identifikována - a najednou je všechno jinak. Erika tedy bude muset Vicky najít a přijít na stopu pachateli, který vraždí z (původně) naprosto záhadného motivu...
Na autorových knihách musím ocenit, že jsou krásně přehledné ;-). Je v nich omezený počet postav, proto je orientace v celém dění poměrně snadná. A tady tomu nebylo jinak, i když ani já jsem až do úplného závěru netušila, kdo za vraždami stojí... Knihu hodnotím plným počtem a teď už nezbývá nic jiného, než si trpělivě počkat na další ;-).

malýčtenář
22.03.2023 5 z 5

Další díl,který chytne a čtenář musí stále číst a spolu s Erikou sdílet další tajemný případ, který se zdá být neřešitelný. Aspoň trochu se zdá, že Eričin život se možná trochu zlepší, pokud tentokrát přežije i tento zamotaný a nebezpečný případ. Opět doporučuji a uvidíme, co ještě autor vymyslí.

VendulaB
22.03.2023 5 z 5

Bryndza opět nezklamal, drží nastavenu laťku a jeho detektivky jsou sázkou na jistotu. Jen doufám, že si Erika trochu uspořádá svůj osobní život a v příštím díle nebude pořád jen upracovaná, nevyspalá a hladová. Snad se v soukromém životě pohne dál, stejně jako její kolegové.

m_martina
21.03.2023 5 z 5

Tento díl je zase stejně dobrý jako ty první s Erikou Fosterovou. Proto dávám pět hvězd a doufám, že pan Bryndza s touto řadou ještě nekončí.

JoMia
20.03.2023 4 z 5

Kniha se jako vždy od tohoto autora četla velice dobře, ale nebylo to úplně TOP co Bryndza napsal. Vraha jsem tentokrát neodhadla a to mě na celé knize moc bavilo. Závěr na mě byl příliš uspěchaný a tak trochu nedotažený, tak jak by mohl být. Závěry umí Bryndza i lepší a proto tentokrát 4 hvězdičky.

JoMia
20.03.2023 4 z 5

Kniha se jako vždy od tohoto autora četla velice dobře, ale nebylo to úplně TOP co Bryndza napsal. Vraha jsem tentokrát neodhadla a to mě na celé knize moc bavilo. Závěr na mě byl příliš uspěchaný a tak trochu nedotažený, tak jak by mohl být. Závěry umí Bryndza i lepší a proto tentokrát 4.

m.valova
18.03.2023 5 z 5

Srdcovka Erika opět nezklamala...ano konec byl rychlejší na to jak se případ poměrně dlouho vlekl,ale jsem spokojená a budu se těšit na další setkání.

monte
17.03.2023 5 z 5

Robert mě moc potěšil pokračováním příběhu Eriky a její party