Osudné svědectví

Osudné svědectví https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501102/bmid_osudne-svedectvi-APt-501102.jpg 4 1573 1573

Detektiv Erika Fosterová se během večerní procházky v okolí svého nového domu v Blackheath ocitá na místě činu. Brutálně zavražděná žena je Vicky Clarkeová, která měla svůj vlastní podcast o skutečných zločinech. Poté co se Erika připojí k vyšetřování případu, zjistí, že Vicky pracovala na nové epizodě podcastu o sexuálním predátorovi, který loví mladé studentky v okolí jižního Londýna, a než se v hluboké noci vloupá k nim domů, dlouho je sleduje. Jakmile Erika zjistí, že všechny Vickyiny poznámky a zvukové nahrávky z jejího bytu v době její vraždy zmizely, začíná jí být jasné, že Vicky byla jen krok od odhalení útočníka, jenž ji zavraždil proto, aby nebyl odhalen a dopaden. Pak ale přijde šok a Erika musí přehodnotit vše, co si do té doby o Vicky myslela a věděla. A s omezeným množstvím indicií a téměř žádnými důkazy musí najít vraha, než udeří znovu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Fatal Witness , 2022

Kyri
20.05.2023 5 z 5

Detektivka se zpočátku pomaleji rozbíhá, ale postupně graduje a získala si mou plnou pozornost. Nemusela bych tak konkrétní scény pocitů při umírání, ale jinak nemám co vytknout. Moc pěkná detektivka.

martisek21
19.05.2023 5 z 5

Eriku jsem si opravdu oblíbila a její další případ mi přišel opět super, těším se na další!

monika0356
17.05.2023 5 z 5

Koukam, ze to bude asi dalsi nekonecna serie, ale asi mi to vubec nevadi :) tym Eriky beru uz skoro jako sve zname :))

denib
12.05.2023 3 z 5

Ajaj, zase jednou jdu proti proudu. Ale tentokrát opravdu nemůžu dát víc jak tři hvězdičky. Bylo to čtivé, místy napínavé a svižné, místy ne, ale nevadilo to. Líbilo se mi, že motivace byla uvěřitelná a postavy celkem také. Strašně mě ale rozčilovalo, že na některá překvapivá odhalení uprostřed děje měli detektivové přijít hned na začátku, protože jsou podle mě součástí rutiny na startu jakéhokoli vyšetřování. Jako předchozí zaměstnání, trestní rejstřík... A konec byl opravdu zvláštní. Skoro to na mě působilo, že si autor uvědomil, že už musí z práce domů, tak to utnul :-)) Ale na druhou stranu je ten konec takhle celkem zajímavý. Jen mě štve, že nevím, jak dopadl případ mrtvých koček... Stejně se ale už těším na další díl :-)

judith141
11.05.2023 5 z 5

Další skvěle napsaný díl, jen ten konec byl na mě až moc rychlý. Každopádně doufám, že bude další díl s Erikou!!

knihomolka78
11.05.2023 5 z 5

Konečně zase Erika. Ta mě zatím nikdy nezklamala. Autorova série kanibala sice není špatná, ale tohle je mnohem lepší série. Tentokrát je v životě Eriky taky hodně změn, za což autora chválím, protože už mi jí bylo fakt líto, takže se snad v příští knize dočkáme i jejího štěstí. Příběh se četl dobře, jen mě trošku zarazilo Eričino unáhlené jednání, které ji málem zabilo. Ale ono je to tak v jejich příbězích vlastně vždycky, že jí jde na konci o život.

michaelaaa5
09.05.2023 4 z 5

Erika Fosterová a její tým je zpět a musí vyřešit vraždu dvou žen bydlících v jednom domě. Krátké a jednoduše psané kapitoly se dobře čtou, příběh je napínavý, ale konec dost rychle utnutý. I v tomto případě půjde Erice o život..

Eliškam
08.05.2023 4 z 5

Docela dobré, jen trochu uspěchaný konec

Jandýs
07.05.2023 5 z 5

Parada, skvela zapletka. Cteni jsem si uzila .

AlexandraBane
07.05.2023 4 z 5

Nevím, co k tomu říct. Nějak mi to nesedlo, přišlo mi to až moc zdlouhavé a zamotané. Čímž to nechci zatracovat, byla to moje první Erika. Takže snad mi jiná kniha s ní sedne víc.

amanda99
07.05.2023 4 z 5

další úžasný díl,super

Petrasim
03.05.2023 5 z 5

Můj nejoblíbenější autor a jsem ráda, že Erika je zpět.

ydnac
30.04.2023 5 z 5

KONEČNĚ JE ERIKA ZPĚT :-)

Má nový dům, kocoura a nový případ.
Při procházce uslyší křik z nedalekého domu a rozběhne se k němu.
V bytě stojí Tess, která našla ubodanou oběť - svou sestru Vicky.
Alespoň si to myslí...
Podezřelí jsou sousedi, bývalý přítel, nebo sexuální predátor, kterého se snažila Vicky vypátrat.
Někteří nemají alibi a někteří něco tají...
Co Vickey zjistila, že musela zemřít?
Kde schovala důkazy?
Erika skládá střípky a jako vždy je dá dohromady, ale jednoduché to mít nebude.
Opět jí půjde o život...
Novou postavou v knize je Eričin přítel z mládí Igor :-).
Jeví se jako sympaťák a rozhodně by mohl být Erice oporou :-).

JOJO DALŠÍ SKVĚLÁ DETEKTIVKA :-)

harena
25.04.2023 4 z 5

Třeba jsem knihu nečetla ve správný čas, ale tentokrát se mi pátrání zdálo zdlouhavé, občas jsem zjistila, že nevnímám text. Závěr byl rychlý a hlavně mně nesedlo, jak byla Erika zbrklá a když viděla shodu v písmu, okamžitě vrahovi řekla, jak to udělal a tím se ocitla ve velkém nebezpečí. No ale pravda, kdyby si nejprve vše ověřila, tak by to nebylo tak napínavé. Další díl, který pan Bryndza píše, si ale jistě opět přečtu.

Didi15
17.04.2023 5 z 5

Věřím, že úspěšnost Bryndzových knich spočívá v jejich jednoduchosti, rychle se to čte, má to spád, žádné zbytečné věci kolem, tudíž to osloví i tvz.,,nečtenáře,,. Rozhodně se nerozplývám nad jazykem jako třeba u Galbraitha. Ale i tak to má své kouzlo a já dávám plný počet bodů.

pohoda58
16.04.2023 5 z 5

Další super kniha od Bryndzy, ještě mne nezklamal.

Mike99
16.04.2023 5 z 5

Erika nikdy nezklame, tentokráte v životě Eriky hodně změn (stěhování, staronový přítel), které budou odrazem k novým dobrodružstvím. Příběh fajn, ale trochu mne zarazila naivita obou dívek krátce před smrtí.
Jinak plně souhlasím s hodnocením ve druhém odstavci, které napsala o pár hodnocení dříve stesti.s.knihou. Vnímám to dlouhodobě stejně, proto se k příběhům Eriky F. i Kate M. vracím.

To je ten problém, když člověk uteče až na konec světa. Už nemá kam jinam utéct, může jen přeskočit přes okraj ...

Martina1805
15.04.2023 5 z 5

Nebylo to úplně takové to čtení na které jsem od Bryndzy zvyklá, ale opět jsem to musela zhltnout až do konce. Bylo to super zamotané, člověk by řekl, že už ví a ejhle nakonec se ukáže, že neví. Už mám předobjednanou novou Bryndzovu knížku a moc se těším.

Kiikuus
12.04.2023 4 z 5

Postupem času jsem přišla na to, proč mám Bryndzu tak ráda (a evidentně nejen já:-)). Je to oddechovka, při které vypnu, ale zároveň mě to baví a jsem zvědavá, kdo je ten padouch. Čte se jedním dechem, postavy jsou zajímavé a děj je super.
Teď k Osudnému svědectví - není autorovou nejlepší knihou, ale patří určitě mezi ty lepší. Doporučuji!

stesti.s.knihou
12.04.2023 4 z 5

Nikdy jsem moc nechápala to šílenství okolo knih Roberta Bryndzy. Jasně, jsou to fajn detektivní série, ale takových vám na první dobrou vyjmenuju dalších pět.
Při čtení Osudného svědectví jsem na to ale možná přišla :) Ony jsou ty knihy totiž extrémně jednoduše napsané. Žádné retrospektivní kapitoly, žádné prolínání děje z pohledu více postav, na začátku knihy se prostě stane zločin a silná ženská vyšetřovatelka jde hezky krok po kroku a odhaluje vraha. Žádné velké překvapení se nekoná, čtenář má děj více méně pod kontrolou. Kapitoly jsou navíc krátké a písmena celkem velká, kniha se tak čte extrémně rychle a fakt se na ni nemusíte moc soustředit.
Já naopak vždy kvituji knihy, ve kterých se střídají časové linky či postavy - čím víc tam toho je, tím lépe, proto jsem se asi nikdy nezařadila mezi Bryndzovy skalní fanoušky.

Jinak k samotné knize - líbila se mi z důvodu výše popsaných, řekla bych, že autor má mistrně zvládnuto psaní těchto oddechových detektivek. Jednou za čas je takováhle pohodová knížka o vraždě fajn a určitě po Bryndzovi v budoucnu znovu sáhnu.