Soukromá jatka

Soukromá jatka https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113764/bmid_soukroma-jatka-113764.jpg 4 89 22

Ingrid Bergmanová série

Zaměstnanec sběrného dvora v městečku Sävenäs najde jednoho dne mezi odloženými předměty nový mrazák – a navíc plný balíčků mraženého masa. Rozhodne se, že ho odveze ke svému bratru Lennartovi, který má račí líheň a mohl by maso použít jako krmivo. Když však Lennart po několika týdnech jeden z balíčků rozmrazí, najde v něm mužskou nohu. Vyděšení bratři se rozhodnou, že se mrazáku co nejrychleji zbaví, a odvezou ho na vzdálené parkoviště, kde je vzápětí znovu objeven.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Motto

Slaskjobbet , 2008

m2056
30.08.2023 4 z 5

Překvapivě dobrý nevím proč má kniha tak nízké hodnocení.

lucie2371
17.07.2022 5 z 5

V první chvíli jsem knihy od této autorky číst nechtěla. Nelíbí se mi obálky (ano jsem jedna z těch kterým záleží i na obálce a jak nezaujme, nekupuji). Jelikož ale měli dvě z knih v knihovně jako VB, rozhodla jsem se, že jim dám šanci a první si půjčila Siluetu. Vůbec jsem toho nelitovala, byla skvělá! Tak jsem si hned půjčila i Soukromá jatka, podle anotace můj šálek kávy, jak se říká.

Kniha byla skvělá! Krásně se četla, byla napínavá, krátké kapitoly moc chválím (mám je ráda, přijde mi, že se pak knihy čtou rychleji) Přečtená za 3 dny

Jedinou výhradu, kterou mám je chyba hned v anotaci. Nejsem puntičkářka, to fakt ne ale tady mě to trochu štvalo. V anotaci je, že zaměstnanec sběrného dvora najde mrazák s masem a doveze ho bratrovi Lennartovi, který má racčí líheň. V knize ale najde mrazák právě Lennart a doveze ho bráchovi Börjovi.

Lejdus
25.11.2018 2 z 5

Zaver knihy se mi libil. Ale celkove na me pribeh nezapusobil. Jednalo se spise o pribeh komisarcina zivota nez samotneho vysetrovani pribehu.

Vlak7
05.07.2017 2 z 5

Jediné, co se mi na knize líbilo, byly krátké kapitoly. Celý příběh Porsche o nicem, žádný posun ve vyšetřování a v posledních 5 stránkách honem honem vyvrcholení. Celým příběhem se na druhé koleji vlekl nudný život mezi hlavní hrdinkou s její matkou. Kniha mohla být poloviční.

hambra1
17.04.2017 1 z 5

Kniha mě moc nebavila. Připadala mi taková bez náboje a "sterilní".

SilvieSisinka
22.03.2017 4 z 5

Pro mě pohodová detektivka :-)

Ketrin.TR
19.03.2017 3 z 5

Pokud hledáte napínavou detektivku tak tuto knihu raději vynechte; v té záplavě severských detektivek se tato vcelku ztrácí. Kniha popisuje pátrání a práci týmu a její valná část se odehrává v policejní zasedací místnosti, kde se pořád dokola opakuje kdo co objevil, zjistil a kdo co bude dělat a zkoumat dál. Spousta poznatků z vraždy se neustále opakuje; na druhou stranu se v tom aspoň čtenář neztrácí. Styl autorky mi moc nevyhovoval; věty jsou poměrně jednoduché a chybí mi nějaké barvitější vyprávění a popis. Nejvíce mě bavil konec kdy už to začalo mít dlouze očekávaný spád.

JehoMelounek
27.02.2017 3 z 5

Dalo se ,nejvíc mne bavil konec..

Calibra
13.02.2017 3 z 5

Kniha se dobře čte, ale vadí mi v ní náhody.

Půca4
26.01.2017 5 z 5

Od knížky jsem si moc neslibovala, ale ve finále se mi vážně moc líbila. Na jednu stranu mi čtení přišlo možná trochu dlouhé - popisování všeho, co vyšetřovatelé dělali, našli a znovu to říkali ostatním. Takže jsem hlavně čekala, jak autorka vytvoří konec, který mohl buď všechno vylepšit nebo naopak úplně pohřbít celou knihu, ale ten se podle mě skutečně povedl, takže 5*! Další knížky od autorky určitě budou na mém seznamu "Chci si přečíst".

horrsinka
28.10.2016 4 z 5

Dobrá oddechová knížka.

jarin58
28.08.2016 3 z 5

Dobrý námět,od určité chvíle jasno kde hledat pachatele.Žádné překvápko.

Pavlnka
14.07.2016 3 z 5

Taková klasika bez překvapení.

konicekbily
06.10.2015 2 z 5

Tato krimi je popisem práce policejního útvaru. Ke klasické detektivce má hodně daleko.

teery.ts
23.09.2014 4 z 5

Knížka byla napínavá až do konce, nelíbila se mi akorát složitá jména a jejich velký počet, čtenář se v tom lehce ztratil. Ale chválím originalitu vybraného motivu vraha. Zajímalo by mě, jaká je Pátá kniha Mojžíšova :)

Aja12
19.11.2013 2 z 5

Pro mě nic moc, spíš nic než moc.

Janoska
27.06.2013 5 z 5

Napínavé a super čtení, doporučuji... Určitě si přečtu i další knihy od této autorky:-)

evelinaevelina
14.05.2013 4 z 5

Souhlasím, že určitě lepší než Pátá kniha Mojžíšova. Příběh zde graduje k logickému a nikoli překvapivému závěru. Líbí se mi, jak kniha sleduje pátrání skupiny pod vedením Ingrid (kterou zde již autorka přibližuje i v jejím rodinném zázemí) se všemi chybnými i správnými závěry.

makn
17.04.2013 5 z 5

Ještě lepší než Pátá kniha Mojžíšova... Čte se to samo.

myskula
23.03.2013 5 z 5

Super krimi.Můžu jen doporučit.

švédská literatura severská krimi švédské detektivky

Christina Larsson
švédská, 1965