Hypotéza lásky

Hypotéza lásky
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496116/bmid_hypoteza-lasky-63be9e1bdf7ff.jpg 4 1597 1597

Romantická komedie, která zbořila sociální sítě! Olive je doktorandka na Stanfordu. Na trvalé romantické vztahy příliš nevěří, zato její nejlepší kamarádka ano. Takže pokud ji chce přesvědčit, že s někým randí a její milostný život nabral správný směr, musí na to jít chytře. Vědci totiž potřebují důkazy. Proto Olive, jako každá jiná sebevědomá bioložka, zpanikaří a políbí prvního muže, na kterého narazí – Adama Carlsena. Mladý, v oboru uznávaný profesor má pověst přísného školitele. Byl tak jejich polibek největší chybou, kterou Olive v životě udělala, nebo se tohle setkání může vyvinout v něco víc? Kniha obsahuje také bonusovou kapitolu.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Love Hypothesis , 2021

sarekaslukova
19.02.2023 5 z 5

Tak tenhle příběh jsem fakt potřebovala. Už dlouho jsem nečetla knížku s permanentním úsměvem. Jak slibovala obálka knihy, tak Olivii jsem si zamilovala hned. Jediné co mi trochu nedávalo rozum byla takzvaná bonusová kapitola 15 a 16. Pro mě absolutně zbytečný a trošičku mi to zkazilo epilog. Ale jinak skvělá oddechová knížka na uvolnění.

Misi78
19.02.2023 5 z 5

Tu knížku miluju. Bavil mě humor a akademické prostředí, které znám z univerzity. Hlavní hrdinka byla skvěle vykreslená, její strachy, touhy a zmatkářství. A na druhé straně sexy zachmuřený profesor. Doporučuju.

ronnies.library
19.02.2023 4 z 5

Bylo to fakt dobré, ale vůbec jsem tomu nerozuměla. Prvních sto stran jsem to chtěla vzdát, naštěstí to zachránila poslední kapitola, které jsem dala šanci (a trochu pinterest a tiktok). U mě se ty kapitoly ze začátku rozdělovaly na dvě části…první půlce jsem nerozuměla ani slovo, tolik odborných slov a odstavců a ja tomu prostě nerozumím. Měla jsem pocit, že čtu nějaký odborný text, kterým se musím prokousat, abych dostala to, co očekávám. Kdyby to bylo v mém oboru (architektura), tak jsem samozřejmě nadšená. A druhou půlku jsem si užívala, tam už byl nějaký děj. Tak to šlo fakt těch sto stran. Celkově ta romantika byla fakt slaďoučká, nenáročná a ani to nebylo nějaké moc velké klišé. Každopádně nechápu ten hype okolo té knihy. Ano, fake relationship je prostě nejvíc a přišlo mi to stejně super jako každá jiná soft romantická kniha. Vysoká očekávání a vlastně mi to nenaplnilo ten můj pocit na skvělou knihu. Vlastně se mi to líbilo, jen mi vadí, když něčemu nerozumím a tady to bylo 50% knihy. Pokud se tedy pustíte do této knihy, tak jen s nějakým slovníkem odborných slov.

Dellphi
19.02.2023 5 z 5

Tato kniha pro mě byla velké a milé překvapení. Příběh byl romantický, vtipný, s dobrou zápletkou a hlavně originální. Moc mě bavily vědecké termíny a přirovnání  Autorku si hned přidávám do oblíbených a doufám, že bude psát dál takhle dobře. Za originalitu a styl psaní bych autorce dala klidně i 10 hvězdiček.

Nad čtením vůbec neváhejte, bude vás to bavit a hned se vám zlepší den (či večer).

Wajny
18.02.2023 5 z 5

Ach...tohle bylo tak skvělé!

Čtivé, svižné a krásně napsané. Je zde hodně vtipných situací a hlavně dialogů, které jsou neskutečně dobře napsané. V knize nechybí "wau okamžiky", co vás donutí tetelit se blahem. Romantické pasáže střídají, ty které vám zlomí srdce. Nechybí ani erotika, která byla perfektně napsána, hlavně díky tomu, že chemie mezi postavami funguje a vše bylo postupné

Příběh se odehrává na půdě univerzity, ale jedná se už o doktoranty a profesory, takže dospělý lidé, kteří se tak opravdu chovají. Nechybí ani odborné rozhovory, které mě zaujaly, i když tomu téměř vůbec nerozumím, tak byly dobře zpracované. Autorka se lehce zaměřuje na rozdíly mezi muži a ženy ve vědě a nerovnosti v profesním životě.

Oba dva hlavní hrdiny jsem si ihned oblíbila! Olive byla zábavná, místy trochu ztřeštěná a hodně svá a Adam byl perfektní, takový trochu bručoun, ale to já miluju! Líbilo se mi jejich špičkování, poznávání a to jak stáli za sebou. Protiklady se prostě přitahují!

Před každou kapitolou jsou hypotézy, které jsou dále prozkoumány a opravdu hezky okořenily příběh.

Doporučuji! A já si určitě nenechám ujít ani další knihu Šach a mat, která má vyjít ještě letos.

Instagram: Nikmakbooks

Tenebris_Draco
18.02.2023 5 z 5

Nejsem velký fanoušek romatických, čistě romatických, knih. Takže jsem se kapku obávala a snažila se koukat na onen koupený výtisk optimisticky, který mi ležel v knihovně. Což upřímně bylo zvláští. Chtěla jsem do toho jít, přesto mi druhá strana napovídala, abych to teď nečetla.
Ovšem to by byla velká chyba! Bylo to skvělé! Nejenže jsem si po první větě a poté i jejich polibku knihu zamilovala, ale i chtěla získat sama pro sebe onoho sexy ovšem temně arogantního muže pro sebe. (Promiň Olive.)
Jinak kniha je nabitá vtipnými částmi, vědeckými věcmi, u kterých se nemusí neználek vůbec bát, také panem Nezamiloval jsem se první.
Abych ukončila svůj výklad. Nemusíte se bát do této knihy skočit po hlavě. Určitě se pobavíte, užijete si speciální nehody i nenehody a budete, pravděpodobně, chtít ochutnat dýňové latté a dostat spoustu polibků.

Mišutamyš
17.02.2023 4 z 5

Na plný počet hvězdiček to nebylo, ale kniha se mi líbila moc, neuvěřitelně roztomilý příběh.
Olive byla úžasná, trochu praštěná, vtipná a mile potrhlá.
Adam byl sympaťák, přesně ten typ, kterýho si každá holka, co miluje romantické komedie, představí jako hlavního hrdinu.
Chemie mezi těma dvěma byla skvěle vykreslená a já jim to všechno beze zbytku věřila.
Co mi vadilo, protože to už je hrozně ohrané, jak si hlavní hrdinové nedokážou říct, že jsou do sebe blázen, že se po uši zamilovali a místo toho radši dobrovolně trpí.
Trochu na rozpacích jsem byla z milostné scény, ta mi přišla...nevím, trochu jako z jiné knihy.
Všechno dohromady bylo ale skvělé a já se k této knize budu ráda vracet.

Knižní střípky
16.02.2023 3 z 5

Kniha sice byla obrovskou senzací v zahraničí, ale já si z ní na zadek úplně nesedla.

I přes všechny mé různé výtky, musím říci, že to vůbec nebylo špatné, většinou. Bylo tam hodně moc hezkých pasáží, byly tam ovšem i takové, při kterých mi zajelo obočí až do vlasů, nebo jsem si málem ukroutila hlavu. Fakt někomu přijde atraktivní vůně potu, byť je smíšená s vůní kokosového opalováku? Na postelovou scénu raději zkusím zapomenout. A o jednom sprostém slově, které se tam vyskytuje tolikrát, až ho mám vypálené v mozku, ani nemluvím...

A bohužel, byť Olive byla v podstatě milá holka, tak někdy se chovala jak praštěná puberťačka, ne jako téměř o deset let starší vědkyně. Adam byl miláček.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

Atuin
16.02.2023

To jsou přesně takové knihy,kdy ze zajímavého námětu, prostředí a příběhu udělá autorka doslova katastrofu ve chvilce kdy hrdinové promluví nebo se mají zachovat nějak racionálně. Nevěříte jim pak vůbec nic a máte dojem že je to špatný kompars který se ztratil v jakémsi výzkumnickém prostředí...

Adris
15.02.2023 3 z 5

+Vědátorské, univerzitní prostředí, láska, humor. Od cca 150 strany se mi příběh opravdu líbil.

- Chování lidí okolo 30 odpovídalo chování pubescentů na střední a kontrastovalo s vážností jejich profese. Nezdálo se mi, že by celkově ten vztah byl vhodný a že by jej v realitě mohli takto ukazovat pod jednou střechou před kolegy. Zápletka s předstíráním a to, jak k tomu došlo, mi přišlo velice uhozené.

A opravdu jsem nemohla uvěřit, že je jedna osoba na jednu stranu vážená, přísná, ceněná, inteligentní... a na druhou stranu TAK poblázněná, že změní své chování a stane se lehce zmanipulovatelnou.

Dávám lepší průměr. Četlo se to pěkně, ale ... :).

Zomy
15.02.2023 5 z 5

Rozkošné... běžně tohle slovo moc nepoužívám, ale při čtení téhle romantické komedie mi často naskakovalo. Olive je suprová, moc mě bavila a Adam je přesně ten typ hrdiny, který mě baví asi nejvíc - zádumčivý, nepřístupný a zcela oddaný.

Vysokoškolské prostředí bylo pro mě naprosto realisticky vykreslené, ráda jsem se tam tímhle způsobem vrátila.

To, že byl konec jasný od první stránky, mi vůbec nevadilo. Vlastně naopak, přesně z toho důvodu červenou knihovnu čtu - já chci sladký a nekomplikovaný příběh s happy endem. Je to únik od denních starostí, od šedi, od stresu.

A tohle je přesně ta knížka, ke které se budu pravidelně a ráda vracet, když se budu chtít zasmát a zamilovat.

Jen doufám, že autorka si podobnou úroveň zachová i v dalších dílech, těším se na ně.

GalaxyR
14.02.2023 3 z 5

3,5⭐️/5⭐️
Na Valentýna romantickou knihu, abych své osamělé duši mohla dopřát trochu zapomnění. A ono to nezabralo...
Byla to poměrně příjemná oddechovka, při které člověk nemusel horoucně přemýšlet nad spletitostí děje, ovšem nervózní slow burn romantikou se velice rychle zajíte, obzvlášť pokud je předem jasné, jak celý příběh skončí. Za to bych ovšem dokázala strhnout jen půl hvězdičky.
Co mi do příběhu vůbec nezapadlo, a úplně bych se nenazvala frigidní puritánkou, byla náhlá sexuální scéna s explicitními výrazy, které do tak sladkého příběhu prostě nepatří. Ale což, to už je otázka vkusu. Za to ostatně ale musím sundat celou hvězdičku.
Nijak to ovšem nekazí celý dojem z příběhu, jsem ráda, že jsem si knihu přečetla.

Terez9119
14.02.2023 5 z 5

Bylo to krásné. Neříkám, že to bylo něco speciálního, ale já si moc užila. Děj je naprosto předvídatelný, ale přece jen mě jeden menší plot twist k závěru (ne)příjemně překvapil. Vážně to není ničím objevné, je to prostě slow burn ve stylu Mariany Zapaty jen z prostředí postgraduálu. Autorka ale moc hezky vystihla prostředí i vztahy, dialogy byly chytré a zábavné, takže až na míru sprostých slov (zvlášť v češtině, věřím, že v originále by mi to tak nevadilo) tomu nemám absolutně co vytknout. Olive je tvrdohlavá ambiciozní slečna, oddaná kamarádka, ale taky je docela trdlo. A Adam je přesně ten hrdina, kterého mám ráda. Milující, oddaný, pozorný a přesto s chybami.
Už hrozně dlouho se mi nestalo, že bych narazila na knížku, kterou bych prostě nemohla odložit a četla dlouho do noci. A jsem šťastná, že jsem zase na jednu takovou narazila. Prostě jsem ji zhltla naráz :D

DreamerX9
14.02.2023 4 z 5

Původně jsem myslela že to bude YA ale nakonec to bylo trošku dál. Kniha se mi líbila a pobavila taková únorová perlička. Bavilo mě to špičkování a celkový vývoj vztahu mezi Adamem a Olive. Několik vtipných hlášek a na to jak Adam působil jako takový nudný patron s postupem se i jeho postava rozvinula do nových rozměrů (víme jakých že :D).

Hypoteza:
" V životě neexistuje chvíle, která by se nedala vylepšit jídlem přijíždějícím na páse"

Babouš
13.02.2023 4 z 5

Hrozně roztomilá oddechovka, u které sice od začátku víte, jak to dopadne, ale stejně vás to baví číst, protože chcete vědět, jak se k tomu hrdinové dopracují. Extrémně čtivé a zábavné, ale najdou se i pasáže, u kterých vám úsměv na rtech ztuhne (postavení žen ve vědě). Není to kniha, na kterou budete myslet i dlouho po dočtení, ale to čtení si prostě užijete :)

Eslem
11.02.2023 1 z 5

Dívám se, že dnes slavíme MEZINÁRODNÍ DEN ŽEN A DÍVEK VE VĚDĚ. Možná by nebylo špatné oslavit ho tím, že rituálně spálím tuhle přitroublou knihu. Čekala jsem chytrý humor a rozumně se chovající postavy, ale očividně byla chyba myslet si, že by TikTok mohl ovládnout inteligentní produkt jakéhokoli druhu...

LenkaMacak
10.02.2023 5 z 5

Na knihu jsem se moc těšila a musím říct, že nezklamala. Milý příběh, sympatické postavy a k tomu romanťárna, jak vyšitá. 5/5 ⭐️

Sabča92
07.02.2023 5 z 5

Troufám si říct, že žádná jiná kniha nebyla vloni tolik vidět, jako právě Hypotéza lásky. Na český překlad jsme si tedy museli dost počkat - ale ono se to vyplatilo. Hypotéza lásky je romantická komedie v žánru new adult ve které nechybí nic co by čtenáře z této cílovky měli rádi. Máme tu skvělou hlavní hrdinku, která je jiná než ostatní. Je ponořená hluboko do svého studia, pro které nejen že má velmi pádný důvod, ale především ji opravdu baví a zajímá. Adam je tu naopak za pěkného bručouna, který je doslova a do písmene napaden v prvních stranách knihy Olive, která ho nečekaně políbí, a tím spustí celý kolotoč předstíraného vztahu.Bylo to chytré, zábavné, romantické. Mezi Olive a Adamem to jiskřilo, neustále se mezi sebou špičkovali, a panebože bylo to skvělý.
Kniha je napsána velmi lehce, stránky vám budou mizet doslova před očima, a vy se nebudete chtít s hrdiny rozloučit. Hypotéza byla napsána jako fanfikce na Kylo Rena a Rey ze Star Wars, ale já si nemůžu pomoct, nemám ráda představitele Kylo Rena, proto jsem si u čtení představovala někoho jiného. Trošku mě tu překvapila opravdu pikantní scéna, kterou jsem popravdě nečekala. Ovšem nijak mi to čtení nezkazilo, naopak.
Hypotéza lásky se řadí k mým nejoblíbenějším romantickým komediím, kousek za Má mě rád, nemá mě rád, a rozhodně jsem ji nečetla naposledy.

JajaCZ
06.02.2023 3 z 5

Mrzí ma to, ale knihe nemôžem dať viac ako 3*. Hlavní hrdinovia sa vôbec nesprávali ako dospelí ľudia. Olive pocitovo nemala 26, ale 16. Čudujem sa, že 34r chlap mal s takým chovaním trpezlivosť. Začiatok knihy je umrnčaný/ukecaný (výplňové nezmyselné, rádoby vtipné vety) a la Gilmorovky. Príbeh je ľahko predvídateľný. Úplne ma dostala pasáž o očkovaní, kedy sa hlavná hrdinka pýta prečo sa nechce očkovať, či je antivaxer a samozrejme ho do očkovania nanúti. Totálne ma táto pasáž znechutila. Nehodila sa tam, nevidela som zmysel tejto vsuvky do príbehu, pripomenula mi polarizovanie a správanie sa spoločnosti počas pandémie a zosmiešňovanie akéhokoľvek názoru pre/proti. Pachuť sklamania mi ostala až do konca. Kniha sa čítala rýchlo a celkom príjemne, hodnotila by som ju ako oddychovku, ale nečakajte taký mega čitateľský zážitok ako sa všade prezentuje. Je možné, že by ste boli sklamaní ako ja :(

MayaBu
31.01.2023 5 z 5

Na tuto knihu jsem na bookstagramu narazila tolikrát, že to ani nespočítám, ale pořád jsem si nebyla jistá, jestli se do ní pouštět. Romantika pro dospělé není obvykle můj žánr první volby, ale vzhledem k zasazení do prostředí kolem postgraduálního studia a hlavním postavám - vědcům... řekla jsem si, že to zkusím.

Chápu hype kolem této knihy? Ano, naprosto. Je to setsakra čtivé, se zajímavými a oblíbitelnými hrdiny, nechybí tomu humor ani vážnější témata. Dobře jsem se u čtení bavila a kdyby to bývalo šlo, dala bych ji na jeden zátah. Asi jedinou výhradu mám k sex. scéně... byla jen jedna, ale přišla mi... divná. Trošku lituju, že jsem onu kapitolu nepřeskočila, ale co už, i tak za mě hezkých 4,5* /čteno v originále, určitě ale dám rereading česky/

romantika

2023  85%Hypotéza lásky