Hypotéza lásky

Hypotéza lásky
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496116/bmid_hypoteza-lasky-63be9e1bdf7ff.jpg 4 1597 1597

Romantická komedie, která zbořila sociální sítě! Olive je doktorandka na Stanfordu. Na trvalé romantické vztahy příliš nevěří, zato její nejlepší kamarádka ano. Takže pokud ji chce přesvědčit, že s někým randí a její milostný život nabral správný směr, musí na to jít chytře. Vědci totiž potřebují důkazy. Proto Olive, jako každá jiná sebevědomá bioložka, zpanikaří a políbí prvního muže, na kterého narazí – Adama Carlsena. Mladý, v oboru uznávaný profesor má pověst přísného školitele. Byl tak jejich polibek největší chybou, kterou Olive v životě udělala, nebo se tohle setkání může vyvinout v něco víc? Kniha obsahuje také bonusovou kapitolu.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Love Hypothesis , 2021

nada3314
30.01.2023 5 z 5

Senzace TIK TOKU, ano i na mě tohle zafungovalo. Naprosto chápu, proč je tento příběh tak oblíbený!

Ne nadarmo je na Goodreads tento titul hodnocen 4,23 a za mě určitě zaslouženě.

Na to, že teď poslední dobou romantiku vůbec nečtu, jsem moc ráda, že jsem měla možnost si Hypotézu lásky přečíst a ještě s předstihem než u nás vyjde. Nebudu lhát, že jsem čekala velkou pecku a musím přiznat, že to je za poslední dobou nejlepší romance pro mladé jakou jsem kdy četla. Bylo to chytré, vtipné a od první stránky kouzelné. Postavy Olive a Adama nejde nemilovat – prostě úžasňákovi. Prostředí školy a vědy bylo originální, inteligentní a spousty dalších pozitivních slov :-)

Podle mě příběhu nechybělo vůbec nic! Najdete tam i negativního hrdinu, kterého vyváží hodně romantiky a trochu sexu. :-) Kdy posléze i vědci zjistí, že vlastně sex není žádná věda :-) Prostě ta chemie tam fungovala a basta :-)

Od Ali Hazelwood si určitě ještě někdy něco přečtu. A Vám bych přála taky tak parádní zážitek ze čtení, který jsem u knihy měla já :-) Pokud se k Vám kniha dostane, neváhejte a pusťte se do ní!

michaela9561
29.01.2023 odpad!

(SPOILER) Mohu říci, že naposledy mě takhle nakrklo "halabala" divadelní pokračování Harryho Pottera. Těšila jsem se na milou romantickou knížku ... Nechápejte mě špatně, nemám vůbec nic proti naivní zápletce, kterou už jsme tu měli 100x, přesně to jsem v tu chvíli, kdy jsem knížku držela v ruce, hledala. Bohužel tohle je tak hloupé, až to bolí. Chování hlavní hrdinky je naprosto na hlavu a její protějšek postrádá jakoukoliv osobnost. U "dramatických momentů", kdz si například musela Olive sednout Adamovi na klín (protože to prostě nešlo jinak???!!!!) jsem si doslova rvala vlasy. Napsat toto a vydávat to jako "brainy romance" pro ženy je pro mě osobně doslova urážka xD Kniha postrádá jakýkoliv vtip a nápad, a knihkupectví by měly k nákupu zařadit možnost "proplatit v případě duševní újmy".

Yanny
29.01.2023 5 z 5

Senzace TikToku. Velká očekávání. Nadšené ohlasy v zahraničí.
Zaslouží si ten hype? Za mě rozhodně ano!
Z knížky jsem byla nadšená od začátku, protože jsem si naprosto okamžitě oblíbila hlavní hrdinku Olive a moc mě bavil její humor.
Vědecké prostředí univerzity ve Stanfordu bylo velmi originální a mělo krásné kouzlo. Tak nějak nostalgicky jsem měla stejné pocity jako u filmu Pravá blondýnka. :D Vím, že je to zvláštní srovnání, ale ten pocit jsem takový prostě měla.
Skoro okamžitě jsem si do role Adama vsadila herce Adama Drivera, aniž bych věděla, že knížka byla původně napsaná jako fanfikce na Kylo Rena a Rey ze Star Wars. Když jsem se to pak dozvěděla (autorka o tom také píše v poděkování), tak mi docvaklo, jak to neskutečně sedí. Daisy Ridley by se na roli Olive neskutečně hodila.
Je potvrzené, že z Hypotézy lásky bude film, ale jaké herce zvolí, to se ještě neví. Myslím, že bude velké zklamání pro fanoušky, pokud to nebudou tito herci… :D Ale i tak se na to samozřejmě těším.
Na knížce oceňuju také to, jak realisticky tam byla popsaná erotická scéna. Obecně to v knížkách moc nemusím, ale tohle bylo napsané fakt dobře.
Je to klasická romantická komedie, takže se tam samozřejmě musí udít nějaké „překážky“, které vám drásají nervy, protože je to chybou komunikace… já osobně z toho byla fakt na prášky. :D Ale to k tomuhle žánru prostě patří a o čem by to bylo, kdyby tam nebyla nějaká taková komplikace…
Celkově ale knížku vážně doporučuju, dávám 5 hvězdiček a těším se na další knihy autorky. Další dvě mají přijít v říjnu a listopadu.
Tato kniha vychází 9. února a vy si ji určitě pořiďte! :)))

Matri
24.01.2023 5 z 5

Z každej strany sa na mňa valili pozitívne dojmy z tejto knihy, no neviem prečo, ale to vedecké prostredie ma nejako nelákalo... Ale to by bola obrovská chyba, keby som to neprekúsla a túto knihu obišla.
Príbeh bol vtipný, zaujímavý, krásne napísaný a teda Adam.. no jedným slovom zlatíčko protivné! Už som spominala, že to bolo vtipné? Lebo bolo! Takže každá romantická duša, ktorá má rada vtipné situácie a slovné výmeny.. Šup šup prečítať

TetaLik
23.01.2023 5 z 5

Tahle kniha se mi velmi líbí. Takové oddechové romantické čtení.

Red-haired
15.01.2023 5 z 5

Ach, tuhle knihu si tak užijete! Já se na příběh moc těšila díky originálnímu prostředí a čekala jsem zábavnou oddechovou romanci. Nakonec jsme dostala ještě mnohem víc.
Příběh mě vtáhl i rozesmál už od první kapitoly. Ten humor, špičkování mezi Olive a Adamem, radosti a strasti vědecké kariéry, skvělé vedlejší postavy, podporující přátelé… to všechno vytvořilo tak úžasně milé kombo, že můžu knížku určitě z části zařadit mezi typicky komfortní čtení, které vás povzbudí a dostane do dobré nálady. Můžete ale očekávat také to, že se do postav natolik zamilujete, až vám některé scény zlomí srdce. Tady rozhodně platí, že protiklady se přitahují a já si přitažlivost těch dvou světů moc užila.
Co jsem v knize vůbec nečekala, byla vyloženě erotická scéna. Z nějakého důvodu jsem byla přesvědčená, že to autorka z větší části přeskočí a zůstane jen u romantiky, a ono ne. A panečku, že to byla erotika! Jedna z nejlepších pikantních scén, co jsem kdy četla, ale asi za to může i fakt, jak moc jsem hrdinům fandila a veškeré to napětí předtím.
Velké plus také dávám za Hypotézy před každou kapitolou, které originálně nalákaly na to, co se bude odehrávat dál.
Tato kniha pro mě měla naprosto všechno a já za ni dávám ruku do ohně, upíšu svou duši ďáblu a ohodnotím jednoznačně 5*/5*.

moma08
06.01.2023 5 z 5

Jsem ráda, že jsem si tuhle knihu přečetla. Dokázala mě zcela pohltit a já si to užívala, i když byly chvíle, kdy jsem uvažovala, proč se Olivie chová na svůj věk takhle, ale omlouvá jí to, že se byla oddaná vědě a své svědomí měla někde hodně nízko. Za to Adam, to byl zlatíčko, plachý, ale ve finále hodně trpělivý.
Určitě si v budoucnu přečtu i ostatní knihy, které se u nás od autorky přeloží.

LuciKo
06.12.2022 5 z 5

Naprostý top svého žánru. Už dlouho se mi nestalo, že jsem četla do ranních hodin. Skvělé interakce mezi hlavními hrdiny, bonusem poměrně netradiční akademické prostředí. Téma falešného vztahu mám ráda a autorka využila potenciál nejlépe, jak jen to šlo. Tato autorka mě nadchla a moc se těším na její další knihy. Snad již v češtině, i když ani slovenština mi nezabránila si tuto knihu vychutnat na maximum.

zuzak82
18.11.2022 5 z 5

(SPOILER) Už od první scény seznámení Olive a Adama mě to bavilo. Adam má pověst nemilosrdného profesorského kreténa, a tak když s ním začne studentka doktorského studia Olive chodit, tak to její okolí nemůže pochopit. Což se Olive vlastně nedíví, protože s ním chodí jen na oko, aby se její kamarádka dala konečně dohromady s jejím bývalým a Adamovi nezrušili grant na jeho vědecký výzkum. Jenže brzy Olive zjistí, že Adam vlastně není takový, jak to na první pohled vypadá.
Knížka je zábavná i romantická, dočkáte se i erotiky. Svým stylem vyprávění mi připomínala trochu knihy od Jo Watson, akorát to není tak ztřeštěné.

V rámci romantických knih dávám 90%.

Ivka14
14.11.2022 5 z 5

Tato kniha patří mezi mé nejoblíbenější.

Olive je doktorandkou, která se ve chvíli paniky ocitne uprostřed falešného randění s nikým jiným než s notoricky zamyšleným a nepřístupným doktorem Adamem Carlsenem. Olive a Adam si uvědomili, že mohou mít prospěch z pokračování ve falešném vztahu, a stanovili některá základní pravidla a konečné datum pro jejich falešný vztah, ale následuje série událostí, které Olive zanechají pocit, že pro doktora Carlsena může být víc než jen přítelkyně na oko...

Hatshepsut
13.11.2022 4 z 5

Příjemný romantický příběh z vědecko-akademického prostředí. Vtipné repliky, sympatické postavy a především přátelé, které prostě chcete. Pokud máte chuť na poklidnou vtipnou romantiku, pusťte se do toho.

dooky
09.11.2022 5 z 5

Ach! Za mě snad asi i kniha roku, až takové to bylo dobré!!! Neokoukané akademické prostředí, slowburn...Nemohla jsem přestat číst. Jedna z mála knih, u kterých si už v průběhu pro sebe v duchu říkám: "Tohle je vážně dobré! Miluju ten příběh! Nejraději bych ho začala číst hned znovu od začátku!" To se mi stává opravdu minimálně. Takže si Ali Hazelwood připisuji na seznam oblíbených autorek, hned vedle Zapaty.

petusska01
08.11.2022 5 z 5

Ja som normálne nadšená... Postavy Olive aj Adama sa mi veľmi páčili, aj to akí boli nemotorní v bežnom svete aj s tými ich výstrelkami....Ten odborný akademický svet sa mi tiež pozdával a bavilo ma to. Zápletku s tým "zloduchom" som neočakávala, takže aj s takéhoto prekvapenia som nadšená. Blázniví priatelia tiež splnený. Celkovo to veľmi všetko ladilo dokopy a bolo to vtipné, príjemné, oddychové a pokojne by som so to prečítala ešte raz. Za mňa veľké áno.

keiko33
02.11.2022 5 z 5

Buď sa vám to bude páčiť, alebo nebude. Nie každému budú vyhovovať tie odborné rozhovory. Chvíľu trvalo, kým som si na to zvykla, no potom to už išlo samo. Olive a Adam boli niekedy fakt trdlá. Takí citový autisti a hlavne Adam. Bežné vtipy išli mimo neho. No ale naopak práve preto bol taký zlatý. Na ostatných prísny, bez citu, no Olive bola jeho Achillova päta. Vždy splnil, o čo ho požiadala. Kamoši gayi, to bola taká čerešnička. Ten sex, sa dal skrátiť na minimum a nemusel byť taký podrobný. Až na to, by mohli čítať knihu aj mladšie ročníky. Pri takýchto príbehoch podrobný sex kazí dojem z knihy. Až na tú drobnosť skvelá kniha. Snáď sa dočkáme aj ďalších autorkyných kníh.

Books_by_Dee
29.10.2022 5 z 5

Celou knížku jsem doslova zhltla za pár dní. Nemohla jsem se odtrhnout. Celý děj krásně plynul, některé scény pobavily, jiné naštvaly a některé i rozplakaly. Hodně mě bavily i vedlejší postavy, akademické prostředí a celkově styl autorky.

Holubicka1
25.10.2022 5 z 5

Chytrá, roztomilá a vtipná slow burn romantika z vědeckého prostředí. Mám ráda slow burn, přitažlivost a jiskření pomalu narůstá a jen obyčejné pohlazení vám rozbuší srdce. Pro mě perfektní kniha, která mě chytla od první stránky.

Olive, třeťačka na doktorantském studiu, která žije jen pro vědu a vyhýbá se vztahům. Vše se ale změní, když pomáhá své kamarádce s milostným životem. Olive se pomoc trochu "vymstí" a zavede jí přímo do náruče nevrlého a obávaného doktora Adama Carlsena. Jenže v Adamovi je toho daleko víc, než jen nevrlý vědec a když je s Olive, projevuje se jeho něžná stránka. Navíc Adamovi vzniklá situace není vůbec proti srsti.

Způsob, jakým Adam Olive podporuje a chrání ji, je dokonalý. Adam je dokonalý. A Olive pomalu přichází na to, že právě nevrlý doktor by mohl být tím, koho celou dobu hledala a kdo je její druhá spřízněná vědecká polovina.

Můj bože. Ti dva spolu byli tak roztomilí a rozkošní. Jejich pomalé zamilování, hašteření a vše, co dělali, mě nutilo se usmívat.

Uzivateljohy
20.10.2022 5 z 5

Takové ideální podzimní čtení. Doporučuju, pokud si chcete odpočinout a máte chuť na romantiku z akademického prostředí.

Luccinda
16.10.2022 5 z 5

Pokud se vám líbí knihy Christiny Lauren nebo Jenn Bennett, určitě si zamilujete i Ali Hazelwood. Bylo to vtipné, bylo to okouzlující, prakticky neuplynula chvíle, kdy bych se při čtení bláznivě neusmívala. Nehledě na to, že přímo zbožňuju motiv fake-dating a tady byl zpracovaný originálně a ještě zasazený do akademického prostředí, což byla prostře lahůdka.

Miluju a nemůžu se dočkat, až se pustím do dalších autorčiných knih! A vy to taky zkuste, angličtina není těžká, popřípadě si počkejte na české vydání od Ikaru, které by mělo být venku v dubnu.

MarKy95
16.10.2022 5 z 5

Krásná kniha.

pacinka
14.10.2022 5 z 5

Skvělá oddychovka nejen do deště. Kniha mi spravila náladu, Četla jsem ji ve slovenštině a stránky ubíhaly jedna za druhou. Skvěle napsaná a postavy i dokonce ty co se nakonec předvedly záporně byly dobře propracované, nechyběl humor i smutnější stránky a po dlouhé době napsaná kniha z vědeckého prostředí. Doporučuji přečíst.

romantika

2023  85%Hypotéza lásky