Hvězdy svítí z výšky

Hvězdy svítí z výšky https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/8666/hvezdy-sviti-z-vysky.jpg 4 158 16

Lara je krásná, mladá a bohatá. Podařilo se jí udržet se na předním místě v oboru, kterému vládnou muži, a každodenně odolává náporu konkurence a závisti. Je zvyklá vyhrávat, ale dokáže čelit tajemství, které hrozí zničit to nejcennější, co má?

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Alpress , Knižní klub

The Stars Shine Down , 1989

Nofar197
07.03.2024 3 z 5

Lara má za sebou nesnadné dětství s nasilnickym otcem. Sama sobě slibuje, že nikdy nebude závislá na žádném muži, ani že nikomu nedovolí, aby jí ubližoval. Svému slibu dostojí - podaří se jí uspět
v oboru, kde se i dnes ženy jen obtížně prosazují. Přesto i ji čeká tvrdý pád, kdy hrozí, že přijde o všechno, co roky s tím největším úsilím budovala. Podaří se jí zvednout se a pokračovat ke svému dávno vytycenemu cíli?
Příjemná oddechovka, to ano, ale přece jen nijak výjimečně napsaný příběh, ke kterému bych měla potřebu se vracet.

helenkan
22.09.2021 3 z 5

Dětství měla Lara hrozný a tátu přímo úděsnýho. A přesto se svou silnou vůlí a pílí dostala až na vrchol. Byla obdivuhodná, ale přiznávám, že sympatická mi vůbec nebyla. Příběh to byl ale pěkný.

DvěTéčka
22.05.2021 5 z 5

Podle anotace to vypadalo že to bude nic moc...ale naprosto překvapilo! :O

georginaa
24.09.2020 3 z 5

Od tohoto autora jsem četla pár knih a i tato se mi docela líbila. Když si člověk určí cíl, co od života chce, s úsilím sobě vlastním to může dokázat i když je to někdy hodně těžké. O co těžší, tím je sladší odměna v podobě úspěchu, ale v životě jen o úspěch a bohatství nejde. Musíte někoho milovat a být milován, aby byl život naplněn.

kob
09.09.2019 2 z 5

Obal mi připomínal červenou knihovnu. Bohužel jsem zjistila, že nelhal, což mě u Sheldona překvapilo.

Lucka11
02.08.2017 4 z 5

Tak v tomto prípade ide skor o romantické a oddychové čítanie /takmer červená knižnica/ ako o niečo vážnejšie. A ostala som zaskočená, keď som zistila, že autor Sidney Sheldon je muž ! Vážne ! Čítala som od neho už 2 knihy dosť dávno /cca 8-9 rokov/ a bola som presvedčená, že takýmto štýlom može písať len žena. No, človek je tvor omylný a chybu si priznávam....

Mruskulka
28.11.2016 5 z 5

Nemůžu jinak než 5 hvězdiček. Krásný příběh Lary, která se z úplné "nuly" vyšplhala hodně vysoko. V knize i dobře uveden příklad, že kdo chce víc, nemusí mít nic. Její povaha je šokující, ovšem když se seznámila s Fillipem, ty jejich sladké řečičky: miláčku sem, miláčku tam, mi vadily. Přesto úžasná kniha tohoto úžasného autora.

Daryll.x
19.07.2016 4 z 5

Nečekala jsem to, knihu jsem dostala jako dárek... ale přečetla jsem ji na jeden zátah.

javirgo
10.09.2014 3 z 5

Trochu slabší ve srovnání s tím, co jsem již od Sheldona četla. Téma pro mě málo zajímavé. Lara s jejím podnikáním měla zpočátku více štěstí než rozvahy a rozumu.

Dandy1
21.07.2014 5 z 5

Pěkný napínavý příběh.

inule
11.05.2014 1 z 5

Příručka pro budoucí stavitele. Toť celý "děj" knihy.

1561
11.01.2014 5 z 5

Jako každá knížka od tohoto autora prostě nemá chybu. Napínavé čtení od začátku až do konce.

modranka
31.10.2013 5 z 5

Perfektne prepracovaný román z oblasti stavebníctva, developerov, finančníkov. Jednoznačne knihu odporúčam prečítať mladým ľuďom, ktorí túžia po úspechu a nevedia ako na to. Páčil sa mi kontrast manželstva vážna hudba a podnikateľka.
SPOILER:
Príbeh je o silnej žene, ktorá si z detstva nesie traumu z chudoby a z otca, a to ju ženie stále stavať väčšie stavebné komplexy a vyššie mrakodrapy. V románe je presný návod ako sa stať úspešným stavebníkom a investorom, aj keď nosíte sukňu. Dokonca ani svetová kríza, ktorá spôsobí, že Lara príde o celý firemný majetok ju nezlomí. Ide ako buldog, až to začína byť neprirodzené. Príbeh má mafiánsku zápletku, problémy s odbormi, miernu dávku romantiky, aj keď podľa môjho názoru ide skôr o vlastnícky pomer. V knihe je dobre spracovaný tzv. Aladinov syndróm: ak niečo chcete, želajte si a zoberte si to.

martina.m
26.03.2013 5 z 5

Super kniha,napínavá i romantická.

kika 13
18.01.2013 3 z 5

Pěkná knížka a má to děj.

malen
09.10.2011 4 z 5

Tohle byla 1.kniha, co jsem od něj četla a myslela jsem si , že to napsala žena, takové romantické počteníčko