Hvězdy nám nepřály

Hvězdy nám nepřály https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/168907/bmid_hvezdy-nam-nepraly-OhQ-168907.jpg 4 7821 7821

Hazel Grace diagnostikovali ve třinácti letech rakovinu štítné žlázy, teď je jí šestnáct a rakovina je v posledním stádiu. Nikdo neví, jak dlouho bude žít, ale vědí, že smrt je nevyhnutelná. Hazel Grace tráví dny sledováním nekonečného pořadu Amerika hledá topmodelku a čtením dokola její oblíbené knížky Císařský neduh od holandského spisovatele Petera Van Houtena. Začne z donucení rodičů chodit do podpůrné skupiny, kde se schází lidé s rakovinou. Tam se seznámí s okouzlujícím Augustem Watersem, neboli Gusem, s klukem, jenž vyšel z boje s rakovinou s amputovanou nohou. Hazel začne trávit s Gusem hodně času. Baví se například sledováním filmů, hraním videoher a jinými naprosto běžnými činnostmi. Gus jednoduše probudí v Hazel znovu chuť žít. Hazel si ale plně uvědomuje, že brzy umře, a proto se zpočátku bojí do Guse zamilovat, neboť má obavy, že mu její smrt zlomí srdce. Gus ji ale neustále přesvědčuje, že by si tu krásu zamilovanosti měli užít právě proto, že oba dobře vědí, jak málo času jim zbývá.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

The Fault in Our Stars , 2012

winer12369
21.04.2013 5 z 5

Knihu nelze hodnotit jinak než 5 hvězdama, jakmile jsem v obchodě viděl obáku, tak jsem věděl, že si knihu musím přečíst. Ze začátku jsem sice váhal, zda není spíše pro dívky, ale po několika stránkách mě naprosto strhnula a přečetl jsem ji běhěm dvou večerů. Příběh je opravdu krásný a ikdyž již od začátku víte, jak dopadne, stejně si říkáte, že se třeba něco stane a boj který nejde vyhrát, skončí dobře. A přiznám se, že ke konci jsem i zadržoval slzy (což se mi stalo pouze u Tří Kamarádů). Není co vytknout, je to jedna z nejlepších knih, co jsem četl a doufám, že se ostatní autorovy knihy přeloží co nejdříve.
Jinak, trošku jsem čekal, že kniha skončí u prostřed věty:)

evasamankova
20.04.2013 5 z 5

Uff. Jedna z mála knih, která si skutečně zaslouží označení bestseller, kterým se v poslední době tolik plýtvá. Já začnu nejprve výhradou, ať mám kritiku z krku. Nelíbil se mi přebal knihy, konkrétně všechny citáty na něm. Samotné citáty a úryvky z díla jsou krásné a některé i zásadní pro knihu. Ale tím, že se objevily už na přebalu, ztratily pro mě kousek z kouzla při čtení knihy. Přebal působí kýčovitě a "vykrádá" myšlenky knihy. Ale kritiky dost. Samotný příběh... Krásný, humorný, smutný, zamilovaný a bolavý. Obsahuje spoustu chytrých myšlenek, na které člověk bohužel často zapomíná. A když se tak stane, je jen dobře přečíst si takový příběh a dimenzi chaosu, stresu z práce, peněz a všeho, co nás běžně válcuje, přenést dál a zamyslet se nad tím, co je skutečně důležité a je podstatou života. Jak napsal Augustus -/ Člověk si nemůže vybírat, jestli ho svět zraní nebo ne, ale může aspoň mluvit do toho, kdo ho zraní./ Tak ať jsme všichni s tou naší volbou také spokojení.

srutkovaa
18.04.2013 5 z 5

Asi každého člověka tato kniha musí dojmout. Poutavá, romantická svým způsobem i vtipná.

Eevina
18.04.2013 5 z 5

Nemám slov. Nádherná kniha, kterou by si měl přečíst každý a pak se nad ní zamyslet. Člověk si po dočtení uvědomí spustu věcí. Nedokážu slovy popsat, co pro mě kniha znamenala, ale je naprosto úžasná a já ted hned nedokážu začíst číst něco nového, protože takhle kniha ve mě bude doznívat hodně dlouho...

lela25
18.04.2013 5 z 5

Jak je zde psáno,první stránky jsem nevěděla co si mám myslet, jestli číst nebo ne.
Ale rozhodně to stojí za to !! Dlouho jsem,tak u žádné knihy nebrečela :(
Pro mě velmi silné a emotivní !

lenikaspi
16.04.2013 5 z 5

Ani nevím, co mám o téhle knížce psát, snad jen - všichni si ji přečtěte. Je to tak skvělá kniha.

Becky19
15.04.2013 5 z 5

Když jsem četla první stránky, nevěděla jsem, co si mám myslet. Nemohla jsem se rozhodnout, jestli se mi knížka líbí, nebo ne. Ale teď? Nemám slov. Jsem naštvaná na autora, a to hlavně za ten konec, ale zároveň ho obdivuju a jsem ráda, že Hvězdy napsal. Dlouho jsem nečetla něco tak emotivního a... strhujícího, dokonalého, krásného a ještě nikdy se mi u žádné knížky nechtělo brečet a zároveň se i smát. Tohle je přesně ta knížka, na kterou myslíte ještě hodně, hodně, hodně dlouho po jejím přečtení.

bookcase
15.04.2013 5 z 5

Tak smutné a přitom tolik vtipné. Plno chytrých myšlenek, které ale nejsou nijak přemoudřelé.

magnolia
15.04.2013 3 z 5

Kniha mě svým tématem silně zasáhla - působivý příběh s nádhernými dialogy a neobyčejnými hrdiny. Ani nemůžu hned začít číst nějakou další knihu, jen si znova pročítám tuto... . Byl to zážitek, ale nevím, jestli bych se ještě někdy ke knize chtěla vrátit.

baja
15.04.2013 5 z 5

Čtu většinou po cestě do práce a stálo mě hodně sil abych na zastávkách nepobrekávala:-) Smutná kniha, ale krásná,milá a chvílemi i překvapivě vtipná. Rozhodně stojí za přečtení!

katieeannee
13.04.2013 5 z 5

Pocity z této knihy jsou pro mě stále ještě moc živé.. jakoby s koncem knihy zkončilo i něco ve mě samé. Kniha je krásně a čtivě napsaná, doporučuji k přečtení i dalším čtenářům.

kniholka
10.04.2013 5 z 5

Smála jsem se a brečela. A byla jsem moc ráda, že jsem to četla. U dobře napsaných příběhů tomu tak bývá...

nier
09.04.2013 5 z 5

Na začátku knížky jsem se nemohla rozhodnout jestli se mi libí nebo mi příjde prvoplánovitá a pak...pak jsem přestala přemýšlet a četla, četla a brečela, i když u knížek většinou nebrečím, ale tahle je jiná, je o tom čeho se většina lidí bojí úplně nejvíc - ne není to smrt, ale ztráta někoho druhého...

Lily96
06.04.2013 5 z 5

Jak chcete popsat slovy něco takového? To prostě nejde. Nemůžu najít slova, kterými bych vyjádřila své pocity. Ta knížka je prostě nádherná, nic jiného se o ní říct nedá. Na jednu stranu jsem si ji zamilovala, zároveň však "proklínám" autora, proč proboha napsal něco tak smutného? Ano, chápu, že bez toho závěru by ta knžka neměla smysl a zdaleka by to ve mně nezanechalo takový dojem, jaký zanechalo teď, rozumím tomu, všechno to chápu, ale stejně, proč to nemohlo skončit dobře???

Allka
30.03.2013 5 z 5

Pakliže jsem měla nějaké výhrady, všechny byly spláchnuty přívalem slz na posledních stránkách. Tudíž nemůžu říct nic jiného, než že to bylo vynikající.

Sarka14
28.03.2013 5 z 5

Je úžasné, jakým stylem dokáže autor popsat tak smutné téma. Knížka se čte doslova jedním dechem. Je pro mě naprosto ojedinělá. Nemusí se líbit každému. Ale i když se mi u ní místy chtělo až brečet, jsem ráda, že jsem si jí přečetla. Určitě bych doporučila každému, komu nevadí toto téma číst.

hanap
27.03.2013 5 z 5

Krásné ,nevýslovně smutné,ale i s malou nadějí,že to dobře dopadne.S první stranou knihy jsem se až lekla , ale rychle jsem se začetla a četla knihu jedním dechem a potom jsem ji hned přečetla znovu,je vní hrůza z nemoci (rakoviny),ale i láska naděje,vtip. Velmi dobře napsaná ,čtivá.

Xsycht
27.03.2013

Je skoda neco takoveho cist tzv. jednim dechem.

pe.placha
27.03.2013 5 z 5

Smutný a zároveň vtipný příběh ze života, přečteno za jeden den..

maya.taufer
22.03.2013 5 z 5

Nemáte někdo tuto knihu již k prodeji?