Playground

Přístavní město plné násilí je nebezpečné místo. A ze všeho nejnebezpečnější je dětské hřiště. Jasmin Pascalová­-Andersonová má hodnost poručíka švédské armády. Během mise NATO v severním Kosovu se její jednotka ocitne v boji. Jasmin ztratí dva ze svých mužů a sama je těžce zraněna. Na minutu a čtyřicet vteřin se jí ... celý text

Jasmin Pascalová­-Andersonová má hodnost poručíka švédské armády. Během mise NATO v severním Kosovu se její jednotka ocitne v boji. Jasmin ztratí dva ze svých mužů a sama je těžce zraněna. Na minutu a čtyřicet vteřin se jí zastaví srdce, načež je znovu přivedena k životu. Po probuzení mluví o své zkušenosti z klinické smrti: byla převezena do tajemného přístavního města, které představuje přechod mezi životem a smrtí a panuje v něm krutý a nespravedlivý systém. Jasmin je ze svých zážitků zmatená a rozrušená. Co se jí stalo během těch vzácných vteřin, kdy se jí zastavilo srdce? A jak se jí podařilo z města uniknout a vrátit se do života? méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/27_/277408/playground-GfR-277408.jpg 3.6590

Hřiště (1.)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Host

danipos
včera

Úplně jiná kniha,než od Larse známe,ale četla se skvěle,určitě doporučuji.

mirka71
předevčírem

Tentokrát pro mě zklamání. Dvojice Kepler má nasazenou laťku hodně vysoko a je zárukou velmi zajímavé četby, ale styl sci-fi asi není pro ně. Nedotažené, vlekoucí se..... nějak nevím. Třeba je chyba ve mně, asi jsem čekala víc, každopádně je to kniha, která mě moc nebavila , nejspíš se k ní už nikdy nevrátím, na rozdíl od série s Joonou Linou.

Misa101

Hlavní hrdinka Jasmin není zrovna typickou švédskou ženou, ale je bývalou armádní velitelkou a rozvedenou matkou. Prošla si klinickou smrtí, během níž zažila něco dosud neznámého. Bylo nebo nebylo to skutečné?

Podle některých reakcí jsem čekala scifi thriller a nakonec nepadlo dle mého názoru ani jedno. Pokud bych měla knihu zařadit, tak napůl cesty. Nicméně kniha byla čtivá, nevšední a zajímavá. Jen mi v druhé půlce přišly jednotlivé pasáže zbytečně natahované a děj rozvleklý, až jsem se těšila na konec.

ela111111111

Naprostý zklamání!! Skvělá původní myšlenka. Bohužel ale špatně rozvinutá...

kachenbooklover

Zjištění , že kniha není krimi ,ale sci-fi mě překvapilo. A navíc u Keplera..? Tak to jsem opravdu nečekala. Sci-fi téměř vůbec nečtu , tak se mi četlo trochu hůř.. ale myšlenka skvělá !!! Donutilo mě to přemýšlet o posmrtném životě.
Takže za mě dobrá=D

VeliiQ

Vcelku zajímavý nápad, zpracování však horší. Chvílemi nuda, zbytečné opakování a k tomu docela otravná hlavní postava, škoda.

dobama

Nejdřív šok - "to není krimi" , pak příjemné zjištění - "jo je to sci-fi"... a na závěr "jo jo je to dobré sci-fi!".
Nejdřív musím přiznat, mé hodnocení je založené hlavně na těch nejosobnějších čerstvých pocitech...pro někoho tedy možná nebude úplně objektivní.
Pro mne hodně bolestivé téma a kniha plná síly, odhodlání a lásky - ale fakt je to sci-fi ;-)
POZOR SPOILER! Můj syn před 4 měsíci bohužel nedostal štítek na krk a vízum, rovnou odplul... Tak ráda bych byla na místě Jasmin, bojovala a Wanga nasekala na malé kostičky! Každý si zaslouží druhou šanci a bylo mi moc líto Tchinga, Rossmanna a všech kteří ve městě uvízli.

sarka54

Pro milovniky sci-fi perfektni kniha!!!!

martinaandulka

Mám doma celou sérii Keplera,kterou miluji,ale tato kniha je jiná mysteriozní,tak jsem jsi ji jen půjčila v knihovně a udělala jsem dobře,sice se to četlo dobře,ale za mě nic moc.

Maňule

Knihu jsem si koupila a včera s velkým přemáháním dočetla, ale jsem zklamaná. Nebavila mě, přitom tuto severskou dvojici miluji a mám od ní přečtené všechny knihy. Nevím.....možná tento žánr příště nevyhledávat.

HankaMarek

krásná kniha, jen konec překvapil.

Iki1

Děj se v knize zdárně rozvíjí, udržuje nás v napětí, a pomalu nás směřuje k očekávanému konci. Počtení je to vcelku dobré, ale není to příliš můj šálek čaje. Thriller ano, mystérie příliš ne.

Foglinka

Ze začátku mi to nějak nešlo zkousnout. Knihu jsem odložila a později se k ní vrátila. Nakonec mě příběh zaujal a potřebovala jsem vědět jak to dopadne.Kniha je místy smutná. Nevšední.

Nestorkea

Mně se to líbilo, i když hlavní hrdinka mi místy přišla hysterická a čekala jsem od ní trochu lepší velící schopnosti. I když kdo ví, jak by se v dané situaci zachovala jiná vojanda-matka...
Keplerovci rozhodně potvrdili, že i v jiném žánru jsou schopní sepsat poutavý příběh, který nelze až do konce odložit.

Dagmar0403

Jako vždy, přečteno jedním dechem. Super.

Siwan

Kdyby tuhle knihu vydal někdo jiný, nebo ji vydali pod pseudonymem, byl by podvědomý přístup čtenáře mnohem ohleduplnější a nemusela by být vůbec špatná. Ona totiž není špatná. Je vlastně opravdu dobrá, napínavá, čte se sama, téma perfektní. Snad si najde širší publikum, které nebude čekat jenom na Joonu.

Klarinet

Ani krásná myšlenka, že dokud stárneme, je v nás opravdový život, nebrání udělit mi jednu hvězdu. Sice čtivé, napínavé, originální...ale hlavní téma knihy a naplněnost děje urban fantasy stylem není mým šálkem čaje...

felia

Snažím se číst každou knihu, která se mi dostane do rukou. Tato autorská dvojice si užívá krvelačné vraždy i zabité policisty. Playground je výjimka. jde o pokus o sci-fi, i když si na nedostatek krve nemůžete stěžovat. Pěkné čínské reálie, ale celkově nic, kvůli čemu by si měl čtenář příběh přečíst opakovaně. Po přečtení jsem si musel dát pár normálních knih na spravení nálady.

technik1965

Dobré scifi. Ale od týchto spisovateľov som čítal aj lepšie knihy.

Andělka16
09. květnaodpad!

Zklamání nad zklamání. Knihu jsem si pořídila kvůli jména Kepler...
U knihy Playground mi došla jediná věc: K čemu oba autoři potřebovali a použili nálepku fantasy.
Pokud v knize píšete scénu o zabití sedmilétého dítěte sekyrou a jsou tam další brutální prvky, nad kterými se čtenáři obrací žaludek naruby, udělejte z toho... fantasy! A všechna hrůza půjde (?) mimo vás. Však tohle není realita, že?
Fantasy souvisí (světe div se!) se slovem fantazie, týká se snění, zamyšlením se nad spravedlností, dobrem a zlem, týká se věcí vyšších, není pouze řemeslným popisem brutality, která zamýšlí šokovat čtenáře. To zavání pachtěním se po laciném humbuku a prodejnosti za každou cenu.
Ke ztotožnění se s hlavní postavou chyběla bližší perspektiva. Vypravěč byl hrdince příliš vzdálený, dokonce občas viděl i do hlavy jiným postavám a za zavřené dveře. Záměr nebo začátečnická chyba?
Kniha je sice dobře napsaná, přesto byla pro mě velkým zklamáním. Nepřinesla mi vůbec nic, neobohatila mi volné chvíle ani nepovznesla mysl. Lepší by bylo, kdybych ji bývala nečetla.

martinka_d

Dost jsem přeskakovala odstavce a jednotlivé stránky, nějak mě to nebavilo, a stále jsem čekala kdy se tam objeví Joona Lina :-(
Jinak po přečtení mám smíšené pocity z toho že se po smrti opravdu dostanu do nějakého čínského přístavního města - no je to docela strašná představa

parley3

Jako matka dvouletého syna jsem knihu četla s mnoha smíšenými emocemi. Jen při pohledu na její obal jsem se cítila nepříjemně a musela ji co nejdříve dočíst. Každopádně konec knihy se dal očekávat, což je škoda. Téma bylo zpracované pěkně, nechybělo v něm napětí. Spolu se Stalkerem mě oslovila nejvíc.

hledaseniki

Patřím mezi velké milovníky Larse Keplera, a ještě se mi nestalo, že bych se sérii ve které je policejní komisař Joona Linna spálila, ale i když jsem manželskému páru věřila v jejich další práci a nikdy bych nesrovnávala Playground a jinou jejich knihu ze série, to se prostě nedá. Důkazem toho je Playground, neměla jsem od knihy přehnaná očekávání a byla jsem zvědavá. Co nás čeká po smrti, existuje druhý břeh? Každý věříme v něco jiného a po přečtení téhle knihy věřím, že existuje přístav. Páni, tohle byla jízda! Je pravda, že trošku trvá než se začne něco pořádného dít, než se Jasmine vrátí opět do přístavu, ale nevidím v tom zase tak velký problém, přece jen čtenář by měl Jasmine poznat trochu lépe, jak funguje v běžném životě apod. Větší problém jsem viděla v jiné části knihy, někdy okolo 150 stránky, kdy mi Jasmine začínala lézt krkem a měla jsem trochu problém se v tomto stádiu začíst, jenže pořád nesmíme zapomínat, že jde o Keplera, takže i když mě to z počátku nechytlo, pořád vás to nutí číst, otáčet jednu stránku po druhé, kapitoly jsou krátké, jasné a končí v tom nejhorším možném případě nebo vlastně v nejlepším? Prostě vás to nutí číst, což je hlavní rys každé keplerovky. Systém fungování v přístavním městě je vymyšlený špičkově a celkově to funguje skvěle a to nejsem velký milovník čínské mytologie. Jasmine by jste v mnoha ohledech nakopli do zadku a na můj vkus jí dost dlouho trvalo než se začala chovat jako člen armádní jednotky, ale i přes její mouchy jí člověk musí držet palce. Nejzajímavější postavou je bezpochyby Tching, pokaždé když se objevil na scéně mělo to hned větší šmrnc, jeho laškování, vtipkování a jednoduše mě bavil. Vzhledem k tomu, že Playground má být také na pokračování, upřímně doufám, že se s ním ještě potkáme. Playground má všechno co by měl mysteriózní thriller mít a touhle knihou si Kepler ostudu neudělal.
Líbí se mi, že nakladatelství Host pojalo Playground jako samostatnou jednotku a tím pádem ač je to keplerovka má to odlišné kapitoly a zrovna tak styl písma. Má to rysy Keplera a to je tak všechno, Joonu Linnu v tom nehledejte a že jsem jeho velký milovník a obdivovatel, tady mi nechyběl i když jsem očekávala, že bude. Takže Lars Kepler opět překvapil.

BlackWidow

Kniha byla pro mě velmi zajímavá,už tím,že tam nevystupuje Joona Linna. Pravdou je,že téma bylo úplně jiné,než na jaké jsem u Keplera zvyklá,ale nebylo to zase nejhorší. Jasmin mi přišla docela sympatická. Chtěla vlastně ochránit jen svého syna za jakoukoli cenu.Taky je pravda,že nikdo z nás přesně neví,jaké to na "té druhé straně" je a jak bychom se zachovali my.. Přemýšlela jsem proto zda dát 4* nebo 5*,ale jak už psala níže jana1976,tu 5* jsem si schovala pro mého oblíbence Joonu.. :-)

Michaeles

Kniha velice zajímavá námětem, bohužel to nebyla kniha přesně podle mých představ. Neskutečně natahovaná, příliš moc zbytečných postav. Nicméně za přečtení to určitě stojí.

jana1976

Nejdřív jsem byla trochu v rozpacích a zklamaná. Nečekala jsem takové téma. Začetla jsem se a musím uznat, že i když je to jiný šálek kafé, čte se jedním dechem a nemůžete se odtrhnout. Přemýšlela jsem při hodnocení nad 5*, ale tu jednu nechávám pro Joona.

Ereniss

Námět super, ale podání bylo takové nemastné neslané. Asi bych ocenila i méně stran, přišlo mi, že se děj pomalu táhne. I když musím uznat, že ty kraťoučké kapitoly se četly dobře.

tanjaj

Strhující, velmi čtivý příběh, chvílemi tak napínavý, že ho nešlo jen tak odložit. Některé pasáže byly dost drastické. Mám spoustu nejasností, co se týče hlavní hrdinky a vůbec se mi zdály některé pasáže nedomyšlené-zbytečné. Hodnotím třemi hvězdičkami

kadz

Mě se kniha líbila. Zajímavý námět..

NikolaČ.

Jsem z této knihy mírně na rozpacích a to jsem jí ještě ani nedočetla.Jsou tam pasáže,kdy člověk chce číst dál kvůli vývoji děje a pak jsou pasáže,kdy chce člověk knihu odložit a ve čtení nepokračovat.Teď jsem ve fázi,jestli se ke knize vrátit a vůbec jí dočíst.

Lars Kepler

Lars Kepler