Haka za lilii

Haka za lilii https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500116/bmid_haka-za-lilii-WwR-500116.jpg 4 515 515

Hřiště lásky série

Žhavý román nejen o ragby, následné fyzioterapii a osudové lásce od české autorky. Lily: Věnuju se fyzioterapii dost dlouho na to, abych poznala člověka, který skutečně potřebuje moji pomoc. A někdo takový je právě tenhle nabručený rugbista, který tu leží pod mýma rukama, a místo aby spolupracoval, si dovoluje zpochybňovat moje schopnosti! Ale já mu ukážu! A nebude mu k ničemu, že je tak zatraceně charismatický! Jo, tak tohle platilo před týdnem. Teď už ho nemůžu dostat z hlavy. Jenže on žije na druhém konci světa… Alexander: Kdo by řekl, že mým největším zážitkem z mistrovství světa nebude hra o titul, ale holka, co mi hraje na nervy. A tohle myslím doslova. Její fyzioterapie je smrtící. Byl jsem trochu na pochybách, jestli taková drobotina zvládne skoro dvě desítky chlapů, jenže jsem se dost spletl. Srovnala si nás do latě a stala se součástí týmu neuvěřitelnou rychlostí. Ačkoliv jsem ji okukoval už před tím, než jsem zjistil její tajemství, teď jsem jí přímo obdivoval. Jenže ona má přítele a já se mám za pár týdnu vrátit domů. A to je dost daleko odtud…... celý text

Senza Jenka
23.09.2023 3 z 5

Neříkám, že jsem na rugby odborník, ale baví mě ten sport i celá kultura okolo něj. Jak si hráči, lidé kolem nich i fanoušci zakládají na fair play a prožitku ze hry. Žádní rowdies jako ve fotbale, žádné oddělené zóny pro příznivce toho, či onoho týmu. Dívat se na zápas z mistrovství je zážitek i během pohledů do hlediště.
All Blacks jsou skutečně nejlepší na světě a tak profesionální, že mi přijde sakra nepravděpodobné, že by během světového šampionátu sami hráči jen tak sháněli na blind fyzioterapeutku, jezdili ji osobně vyzvedávat apod. Dialogy působí až dětsky a papírově. Štítek erotika je úplně mimo. Název mimo.
Hráč na titulce drží, místo rugyového, míč na americký fotbal!!! To je HOOODNĚ velký přešlap.
Takže plus za holku z Čech a za prostředí, zbytek je bohužel (autorka promine) trochu blábol.

Katy_vKnihách
23.09.2023 3 z 5

Do této knihy jsem šla kvůli originálnímu prostředí, a svým způsobem jsem čekala i originální příběh. Ale, ten jaksi v druhé půlce bohužel zmizel, a dostalo se to do typické fáze toho, co už bylo napsáno mnohokrát. Je to škoda, protože první polovina knihy mě opravdu bavila, protože spojení těchto dvou témat jsem v knize ještě nečetla. Škoda, že to nevydrželo až dokonce, za mě 3,5 *.

mmmisulka.r
20.09.2023 5 z 5

Haka za lilii pro mě bylo moc příjemným překvapením a také balzámem a pohlazením duše. Člověk by si řekl, že v tomto světě ragbistů to bude těžký hard core. Víceméně to tak vlastně i bylo, byla to banda neandrtálců, ovšem s velkými a zlatými srdci.
Lily je fyzioterapeutka a shodou náhod i štěstí se jí naskytne možnost pomoci svými dovednostmi jednomu obřímu chlápkovi. Když píši obřímu, myslím tím potetovaného, vysokého svalovce. Je to dost nepoměrná dvojice, takže visí ve vzduchu dost skepse, zda takové drobné stvoření dokáže dát dohromady někoho jako je on. Nakonec se ukáže, že je Lily velmi schopná. Také se ukáže, že ten obří neandrtálec je světoznámý novozélandský rugbista, který se svým týmem přiletěl do Anglie na mistrovství. A Lily bude nabídnuta velmi výhodná nabídka na práci.
V tomto gigantickém klubku testosteronu se Lily velmi rychle rozkouká a pomalu poznává všechny ostatní hráče a zjišťuje, že pod tou tvrdou slupkou jsou to dobří chlapi.
Od jednoho konkrétního se, ale drží poněkud dál, i když v rámci její práce a péče to zase až tak jednoduché není. Má přítele a neprofesionalitu si nemůže dovolit. Jak tohle celé dopadne?
Milé dámy, tohle bylo tak moc příjemné čtení, knihu jsem slupla za jeden den. Hlavní i vedlejší postavy si nejde nezamilovat. Autorce se povedlo vytvořit příběh plný testosteronu, ale přesto si kniha zachovala velmi jemný ráz. Neskutečně mi to sedlo. Velmi zajímavým bodem v knize byl jistý handicap, který nechci prozrazovat. Bylo zajímavé si přečíst o něčem jiném a neotřelém, nikdy jsem se s tím ještě v žádné knize nesetkala.
Konečně kniha, kde není žádný bad boy! A přesto to v knize příjemně jiskří. Zamilovala jsem si celou tu bandu polobohů, ne pro jejich přednosti, ale pro jejich charakter. Jediného, koho jsem si neoblíbila byl Ben, přítel Lily. Ten by si zasloužil flákanec, to vám tedy povím.
Knihu rozhodně doporučuji, je to velmi pěkné romantické čtení, sex tady je, ale není vtíravý a ani přehnaně popisný, není zde na prvním místě. Moc jsem si čtení užila a hned se vrhám na druhý díl.

be_pa
12.09.2023 4 z 5

16.3.2023:
!!!!!! UPOZORNĚNÍ PRO BUDOUCÍ ČTENÁŘE: Doporučuji číst komentáře až po přečtení knížky, abyste nepřišli o "tajemství". Pozor! V komentářích se občas bez varování hintuje!!!

12.9.2023: Začalo MS v rugby, tak jsem si knížku přečetla znovu. Obdivuju bojovnost Lily. Jen mi trochu vadila její nerozhodnost. Chlapy jak hora byli sympatičtí medvídci. Vtipné dialogy. Chemie mezi Lily a Alexem podle mě fungovala. Škoda, že v Epilogu nebyl vložený i Liliin pohled.
Ale celkově jsem se hodně bavila.

TerryDee
22.08.2023 5 z 5

Musím říct, že tohle se mi hodně líbilo a sedlo mi to do vkusu. Dříve jsem totiž rugby sledovala. A především jsem fandila All Blacks. Ta jejich haka. Ta atmosféra zápasu. Ti rugbisté. Zkrátka dokonalost.

Příběhově se mi to zamlouvalo. Bylo to zase něco jiného. Fyzioterapeutka a rugbista. To tu ještě nebylo. Takže jo, bylo zajímavé se dozvědět něco i z tohoto odvětví.

Postavy mi byli sympatické. Lili na mě působila jako silná žena, kterou však srážel k zemi její přítel Ben. To byl opravdu blbeček. Divím se, že to s ním vydržela tak dlouho. Ještě že měla svoji setru a jejího přítele Ryana. To byli zlatíčka. Pak tu byl Alex. Náš novozelandský rugbista a vazoun. Ale se srdcem na správném místě. Jeho si nešlo nezamilovat.

Kdo se mi ještě zamlouval, tak byl Jack. Společně s Alexem tvořili dokonalé kombo. Jack je přátelský, vtipný, milující, ale i velmi chápavý. Takže se těším na jeho příběh.

Katie46
01.08.2023 5 z 5

Romány běžně nečtu a tak jsem neměla velké očekávání a tak mě mile překvapilo, jak mě kniha vtáhla do děje. Přečetla jsem ji během jednoho dne. Děj byl poutavý, vtipný a jiskření mezi hlavními hrdiny mě bavilo.

PawlušQa
09.07.2023 5 z 5

Na tuhle knížku jsem se nechala zlákat od Kristýny Kaderové. Po x letech jsem se konečně vrátila ke čtení a začala jsem tímto skvostem. Pro návrat do čtecího módu jsem si nemohla vybrat lepší čtivo. Knížku jsem zhltla prakticky přes noc. Je to skvěle čtivý příběh, plný zajímavých informací z odvětví, které dávají hlavu a patu a je vidět, že si autorka dala tu práci a zjistila si detaily přímo u zdroje. Dává to příběhu skvělou autenticitu. Už od začátku jsem potřebovala vědět pozadí Lilyina života a byla jsem nervní, že nevím, co si prožila a co musela v životě překonat. Stále mi nějaký detail neseděl, ale postupně se to vše vyjasnilo, jakmile člověk odhalil celou její životní cestu. Alexandera jsem si zamilovala okamžitě. A Jack byl prostě ten parádní kámoš, bez kterýho se člověk neobejde. Celkově i celý tým rugbistů byl fakt skvělý a bylo z toho cítit, jaká jsou skvělá soudržná rodina. Takové přátele si přeje každý.

Myslím, že slovy nedokážu vyjádřit to, jak jsem si čtení příběhu užila. Pěkně to odsýpalo, nebyla tam žádná kapitola zbytečně. Konec mi přišel takový uspěchanější, ale vlastně to chápu a v druhém díle to pěkně navázalo a myslím, že celkově to bylo skvělé zakončení.

Tohle je za mě jedna z těch TOP knížek, které jsem kdy četla a doufám, že se s postavami potkáme ještě několikrát. A vzhledem k tomu, že mě ten příběh tolik chytl za srdce, dala jsem si po necelém měsíci opáčko! A věřím, že to nebylo poslední čtení a ještě několikrát se k postavám vrátím.

EvikU.
05.07.2023 5 z 5

Haku jsem si vybrala do výzvy #proctemesebarvouduhy, jelikož už docházejí barvy :), v červenci je žlutá nebo bílá květina na obálce.

Netradiční příběh o fyzioterapeutce Lily a rugbistovi Alexandrovi. Jeho kamarád a spoluhráč ji najímá, když jim onemocní jejich terapeut. U tohoto sportu mají hráči často natažený nějaký sval. Svalovci jsou to pěkný, ale místy nabručený a nevěří, že jim může taková krasotinka pomoct.

Lily svou práci zvládá skvěle a když jim předvede své schopnosti, najímají si ji jako osobního terapeuta. Dostává velký plat a vstupy zdarma pro své blízké na zápasy. Lily má sice svého přítele, ale postupně jak poznává Alexandra, zjišťuje, že chování Bena k ní je mnohdy přes čáru.

Zamilovaní do Alexandra se brání, protože bydlí na druhém konci světa a po mistrovství světa by jejich románek skončil. Nakonec se svým citům stejně neubráníale už teď má zlomené srdce, myslí jen na to,co bude dělat až zápasy skončí a hráči odjedou

Líbilo se mi prostředí sportu, chování hlavních postav, styl psaní autorky. Knihu jsem si užila a určitě doporučuji všem romantickým duším.

MaláKnihomolka
04.07.2023 4 z 5

Pořád nevíte co si teď přes léto vzít na dovolenou ke čtení? Pak tu pro vás mám ještě tip, který potěší kde jakou romantickou duši jako jsem já.
Lily mi zpočátku přišla dost naivní a já doufala, že z toho co nejdřív procitne, jelikož se tím obírala o čas s Alexanderem. Ale jinak byla skvělá a bavila mě. Co se týče Alexandera, tak k tomu asi nemám co říct. Při prvním setkání sice nebyl největší milouš, ale po zbytek knihy si mě obmotával okolo prstu.
Navíc jsem typ, který se u knihy i rád zasměje a u téhle knihy jsem byla vážně spokojená, protože to jejich pošťuchování (i s Jackem, dalším čelenem týmu) apod., mě moc bavilo.

Děj pak propojuje dva světy. Fyzioterapii (se kterou jsem se v knize setkala poprvé) a svět sportu, konkrétně rugby. Tahle kombinace byla skvělá. Navíc tu je ještě jedno téma, s nímž jsem se setkala poprvé, ale víc vám neřeknu, ať máte překvapení, pokud jste knihu ještě nečetli.

Romantická linka je milá, bez nějakých nesmyslných vytáček, kdy se oba chovali na svůj věk. Jediné co, tak ten konec mi přišel docela rychle uspěchaný.

Za štafetu děkuju samotné autorce @mkhardy.

Karola050716
27.06.2023 3 z 5

Hezké, ragbisti vtipní, ale něco tomu chybělo.

SusieMusie
05.06.2023 5 z 5

Pro mě již třetí kniha z pera této české autorky a opět skvělé počtení. Velmi se mi líbí, jak autorka dává dohromady spousty neobvyklých zájmů.
Kniha hezky plynula. Hlavní postavy mi byly sympatické a zároveň i postavy kolem mi přirostly k srdíčku. Už se těším na druhý díl.. protože linka s Jackem se mi neskutečně líbila.
Jediné mínus pro mě je trochu uspěchaný konec. Krátký epilog a větší otevřenost konce, ale věřím, že v dalším díle se postavy budou vyskytovat a dozvíme se pokračování.

Mon.CouCou
02.06.2023 5 z 5

(SPOILER) Haka za Lilii

Hlavní hrdinku Lili s pro mě nepředstavitelným postižením očí, a to monochromatií a s tím související krátkozrakostí... Tu prostě nelze nemilovat! Mám v knihách ráda, když jsou hrdinové nějak nedokonalí, autoři nás seznámí se světem, který je obyčejnému člověku vzdálený.
Občas si mám potřebu napravovat karmu a v osobním životě pomáhám handicapovaným. Mezi nimi mám jednoho slepého a já prostě obdivuju každého, jakou sílu mají postavit se svému osudu. O to víc jsem ráda, že jsem našla takový problém v knize!!
Na malou chvíli jsem měla strach, že kniha bude jen chvilkovou romancí, ale příběh byl silný. Šťavnatý. Nakažlivý (jo, asi si o víkendu zasportuju). A prostě úchvatný.
Taky jsem ráda, že fyzioterapie v knize nebylo jen slovo, ale i o tom se něco dozvěděl :-)
Příběh se odehrává v Anglii, ačkoli je hlavní hrdinka z Čech.
I sportovci nebyli vykreslení jako dokonalost sama, ale naprosto reálně. Každý, kdo propadl sportu, často nevidí doprava/ doleva. Jde o životní styl.
Bylo i super, že ragbyový tým All blacks skutečně existuje!
Při čtení pak dokonale čtenář pochopí název, který je excelentní!
Čtení jsem si užila a knihu přečetla za jediný den a těším se na pokračování, i když další kniha bude následovat z jiného žánru. Pro dnešek mě omluvte, odskočím si na manžela :-)

DOPORUČUJI

nela3812
31.05.2023 4 z 5

Byla jsem velmi mile překvapena celým vývojem příběhu i samotnými hlavními hrdiny. Konec je samozřejmě předvídatelný, nicméně samotný příběh je čtivý a místy překvapivý. Předvídatelný konec je u těchto romantických záležitostí standardem, takže mě mrzí jen jeho uspěchání. Autorka si krásně prohrála s gradaci příběhu, ale v závěru jej až příliš rychle utnula. Zoufale mi v závěru chybí i myšlenky hlavní hrdinky.

V příběhu se propojuje drsný vrcholový sport a náročná práce fyzioterapeutky. Upřímně jsem si obě poloviny příběhu užívala a z obou světů jsem si odnesla nové poznatky. Tak jednoduché spojení a přitom naprosto geniální.

Velké plus za mě mají hlavní hrdinové. Žádná uspechana rozhodnutí, hádky bez důvodu či vyzvýznamné zatajování potíží. Příběh je plný upřímně, otevřené a smysluplné konverzace i ve chvílích, kdy dojde na těžká témata. Autorka má u mne velké plus za to, že do příběhu vnesla hlavní hrdiny s klidnou povahou a racionálním myšlením. Ale nenechte se zmást, i tyhle postavy mají ostré jazýčky a pro rejpavé slovo nejdou daleko.

Příběh se mi moc líbil a s radostí jej doporučuji dál. 4/5

Kiwicatko
06.05.2023 5 z 5

Miluju drsny sporty, miluju chlapy, co se neboji uspinit, zpotit, pomlatit :) jak vasnive hrajou, tak stejne vasnive i milujou.

Ben byl neskutecny zoufalec a c.rak. Zvedal mi tlak kazdou svou vetou.
Jacka jsem si okamzite zamilovala diky jeho otevrenosti.

Lily byla strasne moc statecna. Vubec si nedokazu predstavit jak musi byt kazda situace pro ni narocna.
No a nas obri, rvouci, milujici hrdina Alexobetoval by vse pro lidi, ktere miluje. Nic pro nej nebylo problem. A navic ma tetovani :) je to muj hrdina :)

Tesset
29.04.2023 3 z 5

Nebylo to vůbec špatné, ale bylo vidět, že by to sneslo ještě pár zlepšení. Příběh jako takový ne, prostředí rugby - za to palec nahoru. Spíš samotné poskládání vět, použití slov mi občas nesedělo a chtělo to více učesat. Taky pohled Alexe na mě moc nepůsobil jako pohled chlapa, ale to je asi individuální. Jinak moc fajn.

Lilinka.Ká
25.04.2023 4 z 5

Bylo to takové fajn odpočinkové romantické čtení. Mám příběhy ze sportovního prostředí ráda a hlavně, když tam mezi hrdinama funguje chemie! :-)

princesse
20.04.2023 4 z 5

Taková milá oddechovka, která se opravdu dobře četla. Téma skvělé, postavy taktéž. Připomíná mi to trochu Popelku v modernějším podání. Ve skutečném světě si to tedy představit nedovedu. Druhý díl si ale časem ráda přečtu.

pogmanka
18.04.2023 5 z 5

Od autorky už jsem jednu knížku četla, ale tahle knížka se mi líbila o moc víc, přečetla jsem ji jedním dechem, takže je vidět, že se autorka neustále zlepšuje. Z první jsem měla rozporuplné pocity, nesedla mi, něco víc mi tam chybělo, ale tady bylo všechno, sympatické postavy, zajímavé prostředí i práce a ta chemie mezi hrdiny. Opravdu moc pěkné.

Vknihách
18.04.2023 5 z 5

Tak si čítam, čítam, ani neviem ako a som pred koncom. TAKTO SA PÍŠE SLOW BURN DO PSEJ MATERE! A stojím si za tým. Dávno som nečítala čtivý, príťažlivosťou nabitý príbeh bez temnej minulosti aspoň jednej z postáv, prípadne oboch, s hrdinami tak reálnymi
Ach, Haka, zakvačila si sa mi do mysle a srdca. Nie si príbehom, na ktorý sa po dočítaní zabúda. Prebývaš vo mne už nejaký ten deň, dokonca týždeň a ja nechcem, aby som na teba niekedy zabudla.
Chcem viac takýchto príbehov.
Hlavná hrdinka Lily je šťastne zadaná. Teda, aspoň si to myslí. Benovo správanie bolo naozaj na päsť, škoda, že sa mu neušla. Dopriala by som mu a nie jednu. Ja, naivka, som si myslela, že ju Ben podvádza, ale zdalo sa mi, že by práve podvádzanie bolo menším zlom v tomto prípade. Neraz ma pichlo pri srdci ako tieto záležitosti Lily znášala s hrdosťou, napriek tomu, že ju to zakaždým zasiahlo ako nečakaná rana na solar. Napriek tomu, že bola občas odkázaná na pomoc iných, snažila sa byť maximálne sebestačnou, nefňukala, málokto tušil dôvod, prečo občasnú pomoc potrebuje, prípadne si ľudia nevšimli, že niečo nie je v poriadku. Jej šikovné ruky fyzioterapeutky, techniky a podrobnú náplň práce autorka písala tak úžasne, že ma pri čítaní občas niekde zabolelo a túžila som po masáži od Lily(pritom neznášam masáže a cudzí dotyk!) Našťastie sme mali pohľad aj hlavného hrdinu Alexandera, profesionálneho hráča rugby. S Lily ich zviedla dohromady náhoda a veľmi sa mi páčilo pomalé spoznávanie sa, nič hrr hrr, všetko plynulo akosi samo proste krása! Ak máte chuť na kus romantiky so skvelými postavami, zaujímavými a nečakanými zápletkami z prostredia športu, dajte šancu autorke M.K.Hardy! Dám ruku do ohňa za to, že vás svojím príbehom nesklame.

Terka18
12.04.2023 5 z 5

Dokonalý romantický příběh ze sportovního prostředí. Smála jsem se hned kolem 50 strany a vlastně se do knihy hned zamilovala. Hlavní postavy byly super a příběh je tak krásně a lehce napsaný, že se čte úplně sám.

sport pro ženy erotika pro dívky romantika ragby

M. K. Hardy
česká, 1993