Adventní kletba

Adventní kletba https://www.databazeknih.cz/img/books/92_/92212/adventni-kletba-hrisni-lide-kralovstvi-ceskeho-92212.jpg 4 790 117

Zdánlivě obyčejná návštěva hradu Krašova se změní v děsivou noční můru. Oldřich z Chlumu chce pomoci příbuzné, která se mu svěří s dávným prokletím hroznatovského rodu. Co spojuje vraždy šlechtičen a pověst o pokladu knížete Soběslava? Pátrání přivede Oldřicha a jeho pomocníky panoše Otu a velitele Diviše do řídce obydlených lesů kolem Berounky. Jejich životy visí na vlásku, kromě černého rytíře je ohrožuje i cosi tajemného. Lze vůbec objasnit záhadu starou více než jedno století? Další titul z úspěšné edice historických detektivních románů Hříšní lidé Království českého.... celý text

Zdenda20
15.06.2014 4 z 5

Tuto knihu jsem dlouho nemohl nikde koupit až nyní na inzerát. Je to opět bezvadně napsáno. Hezky popsány úvahy vyšetřovatele.
Také se mi líbí , že autor popisuje Otu jako nenapravitelného sukničkáře a Oldřich je ctnost sama. Závěrem usne v náručí nahé ženy.
To je asi stejné jako dnes nezištný politik.

bondula
28.05.2014 5 z 5

Autor presne vie, čo robiť, aby sa svojim čitateľom zavďačil. Pátranie po adventnej záhade Krašovského hradu stíha Oldřich z Chlumu vyriešiť behom jednej noci. O jeho vyšetrovaní píše pán Vondruška zľahka a pútavo, tak, že aj Vy knižku zvládnete behom jednej noci prečítať. Písané trocha naivne, romantizujúco, no napínavo a do detailu premyslene.

LenkaWal
18.05.2014 5 z 5

Vynikající

slezakmartajh
02.05.2014 5 z 5

Vondruška mě nikdy nezklame ať vemu do ruky jakoukoliv sérii super.

gimli35
29.04.2014 5 z 5

Velmi dobrá knížka, chvílemi jsem se i příjemně bál :-).

evafort
25.03.2014 4 z 5

Další skvělá Vondruškova kniha. A hezkou pastičku tentokrát vymyslel.

simuiv
25.01.2014

Čteno jedním dechem, jedna z nejlepších autorových knih.

inikori
19.12.2013 3 z 5

Tato kniha se hezky poslouchala. Nejvíce mne nadchlo, že mi připomínala staré časy strávené s Dračím doupětem. Její příběh by se pro nějaké DrD dobrodružství dal dobře použít.

SuzukiZ
23.09.2013 5 z 5

Překvapivě se kniha velmi lehce četla (v porovnání se Čtvrtou kostkou od J. Rybáře), byla zábavná, zajímavá..

KikiZ
16.08.2013

Líbila se mi ta trochu tajuplná atmosféra na zimním, zasněženém hradě. Vondruška píše vždy tak, že si připadáte jako byste tam byli s hlavními hrdiny a všechno prožívali s nimi. Moc pěkné a jako vždy čtivé.

Alma-Nacida
28.05.2013 3 z 5

Klasický Vondruška, celkem zábavné, ale něco se dalo odhadnout už na začátku, což pak činí knihu zbytečně protahovanou.

Kula
15.04.2013 4 z 5

Z Vondruškových knih, které jsem četla zatím nejslabší. Líbilo se mi časové rozvržení románu, ale samotný příběh mě příliš nezaujal, nejvíce mi však vadil jazyk, chudý jazyk.

bibi.r
26.02.2013 4 z 5

tahle byla super... záhady mám ráda :)

buturenka
24.01.2013 5 z 5

přečteno za odpoledne a večer :-)

Shardlake
13.09.2012 3 z 5

V knize jsou popisované tři příběhy a mě se nejvíc líbil příběh o Hroznatově pokladě, který nepostrádal tajemno a napětí. Jedná se o druhou knihu, kterou jsem četla od tohoto autora a mohu jen a jen doporučit.

dulinka
01.09.2012 4 z 5

studenta jsem odhalila, huráááá:-)

vitavita
14.03.2012 5 z 5

Ne každá návštěva je příjemná domácím i hostům, jak se přesvědčil Oldřich z Chlumu.