Adventní kletba

Adventní kletba https://www.databazeknih.cz/img/books/92_/92212/adventni-kletba-hrisni-lide-kralovstvi-ceskeho-92212.jpg 4 790 117

Zdánlivě obyčejná návštěva hradu Krašova se změní v děsivou noční můru. Oldřich z Chlumu chce pomoci příbuzné, která se mu svěří s dávným prokletím hroznatovského rodu. Co spojuje vraždy šlechtičen a pověst o pokladu knížete Soběslava? Pátrání přivede Oldřicha a jeho pomocníky panoše Otu a velitele Diviše do řídce obydlených lesů kolem Berounky. Jejich životy visí na vlásku, kromě černého rytíře je ohrožuje i cosi tajemného. Lze vůbec objasnit záhadu starou více než jedno století? Další titul z úspěšné edice historických detektivních románů Hříšní lidé Království českého.... celý text

jaroiva
08.03.2018 5 z 5

rozhodla jsem se číst Oldřicha popořadě, takže tohle je moje 4. přečtená kniha od Vondrušky a zatím se mi zdá nejlepší. Mělo to největší spád, četlo se to samo :)

Bulba
07.01.2018 5 z 5

Spletitý příběh, děj směstnaný do jednoho dne a noci, spravedlnosti je nakonec učiněno zadost - typický Vondruška. Velice dobře se čte a přitom je možné si představovat, jaký byl život ve 12. století v Čechách. Jen na začátku ta povodeň, která strhne most, v zimě při sněhové vichřici se mi nezdá - povodně většinou bývají při bouřce nebo oblevě.

Kitty
01.01.2018 3 z 5

Knihu jsem si vybrala do čtenářské výzvy 2018, ale přiznávám, že jsem ji začala číst už o Vánocích (2017). Je to moje druhá kniha od V. Vavrušky (Zahada zlaté štoly) a hodnotím stejně. Zajímavé prostředí a doba, příběh trochu přitažený za vlasy, ale jako oddychové čtení fajn. Dobře se čte.

Hotovson
29.12.2017 5 z 5

Pěkně to Oldřich z Chlumu narafičil.

sarka45
10.11.2017 4 z 5

Tento příběh mi připomínal jeden z příběhů soudce Ti - tajuplný hrad, okna, která nejsou, skupina herců, co hrají hru na slavnosti, obvaz hlavy, který zachrání Oldřichovi život (Strašidelný klášter) :-). Ale netvrdím, že ho panu Gulikovi ukradl :-). Bylo to hezké, napínavé, čtivé, pan Vondruška to prostě umí.

voset
07.11.2017

z mého pohledu zatím nejslabší příběh, ale přečetl jsem to, takže to vlastně je dobrá knížka :-D

Standa24
17.10.2017 5 z 5

Záhadné vraždy, skrytý poklad a ztracený synovec vytváří zápletku dalšího velmi čtivého a napínavého příběhu z pera Vlastimila Vondrušky, který si zaslouží pět hvězd.

jindrich7442
12.09.2017 5 z 5

V předcházejících dílech byl příběh oproti Adventní kletbě poněkud liknavý. V Záhadě zlaté štoly měl Oldřich od krále nůž na krku a přesto mu vyšetřování trvalo bezmála týden, zde během noci vyřešil téměř stoletou záhadu, našel ztraceného synovce a potrestal zaběhnutý organizovaný zločin. O rychlém zotavení po ráně do hlavy nemluvě, i přesto, že jeho hlavu "chránil" přeložený kus prostěradla, kterým si ovázal předešlé zranění. To všechno však neupírá příběhu na čtivosti a napínavosti a nebrání mi opět hodnotit plným počtem hvězd.

Art82
08.08.2017 5 z 5

Moje první kniha od Vondrušky a opravdu moc povedená. Napínavé hned od první stránky. Krásně se čte, doporučuji.

Janadvorackova
06.07.2017 4 z 5

Oldřich z Chlumu je frajer. Kam se hrabe Sherlock Holmes :).

Poslechla jsem pár knih pana Vondrušky, a nevím, jestli je to mnou, ale mívám někdy dojem, že tak docela nedokážu poskládat souvislosti k řešení, s jakým ke konci každého z těch příběhů hrdinové přijdou.
Zkrátka motivy záporáků na mě nepůsobí tak silným dojmem, abych je vnímala jako problém, nad nímž bych měla aktivně přemýšlet.

Nepochybuji o tom, že příběhová linka nemá chybu, ale jako by mě k rozuzlení nevedla touha ten příběh rozplést, ale jakýsi předem daný záměr, který je mi prostě předestřen.

Lépe to říct nedokážu a příběhy pana Vondrušky rozhodně nezavrhuji. Čeká jich tu na mě ještě pár, třeba najdu nějaké, u nichž budu mít dojem, že je řeším spolu s hrdiny.

amysa
13.06.2017 4 z 5

Zpětně jsem zjistila, že jsou to přesně dva roky, co mám tuto sérii rozečtenou... za celou dobu teprve čtvrtá knížka, což není žádný super výkon, jenže já nejedu na kvantitu, ale spíš na kvalitu a kdybych přečetla rychle vše najednou, nebavilo by mě to tolik, jako když čtu ty příběhy právě s odstupem... Pak mi vůbec nevadí, že se dějová linka příběhu hodně opakuje, ba spíše naopak, připadá mi to spíš jako milá návštěva u mých přátel a oblíbenců, díky kterým zažiju další zajímavé dobrodružství a pátrání...
Tak hoši, hoši, těším se zase někdy příště:-)

Vlasta155
29.04.2017 5 z 5

Moc pěkná kniha!

martas79
10.02.2017 5 z 5

Trochu nezáživný začátek, ale o to větší překvapení a rychlejší spád!

padr
07.02.2017 5 z 5

Čtivé, lehké, pěkná knížka na dovolenou.

Džerkys
30.01.2017 4 z 5

Bylo to moje první čtení o Oldřichovi z Chlumu, kniha se mi celkem líbila, měla spád, do poslední chvíle nebylo jasné kdo je vrah. V tomto příběhu nevystupuje Diviš, který je uvězněn spolu s královskými vojáky pod hradem kvůli nepřízni počasí, je to na škodu příběhu.

Hadati
14.12.2016 4 z 5

Celý tento příběh se odehrává na hradě, kam Oldřicha z Chlumu zaválo počasí. Doslovně. K pomoci při řešení několika vražd, které se odehrály v minulosti i současnosti, má k ruce pouze panoše Otu. Tahle kniha je z celé série spíše ta slabší.

Marika Vanova
28.11.2016 4 z 5

Oldřich z Chlumu je docela sympaťák, nejvíc se mi na něm líbí jeho věrnost manželce. Já jsem netušila, kdo je vrah. Příběh měl spád, dobře se to četlo. Moje zatím druhé setkání s královským prokurátorem.

Stolda
25.11.2016 3 z 5

Mám rád detektivky, ale nějak nemohu sdílet nadšení, které měla doma moje partnerka při čtení této knihy - a kvůli čemuž jsem se vlastně do knihy také pustil. Nějak jsem to její nadšení při čtení nesdílel, ale nemohu knize upřít, že má určité prvky toho, že musíte číst dál - ale výsledek celé četby mě osobně nějak neuchvátil. Třeba to nadšení najdu u dalších děl autora.

lenka7348
16.11.2016 5 z 5

Jako vždy dokonale čtivé propojení historie a detektivky, oblíbené postavy, zajímavá zápletka. Prostě a jednoduše: Pan Vondruška opět nezklamal. :)

Damato
07.11.2016 5 z 5

Tak tahle kniha mě chytla hned zpočátku čtení, ztotožňuji se s názory, že když čtete tuto knihu, připadáte si, jako byste v ten okamžik na to samém místě byli a tím se i dost autenticky bojíte ( já jsem lampičku na nočním stolku zhasla, až když bylo zcela jasné, že je den a noční stíny jsou pryč a občasná ponurost, která na mě z knihy občas skočila je tatam).