Bitva na Hackhamské pláni

Bitva na Hackhamské pláni https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/332209/bmid_bitva-na-hackhamske-plani-D8c-332209.jpg 5 356 44

Mír v Araluenu je v ohrožení a nově korunovaný král Duncan se připravuje na válku. Morgarath zatím potají shromažďuje armádu divokých bestií známých jako wargalové. Halt se chystá na zdánlivě nemožný úkol – zdolat Deštné a temné hory, připlížit se nepozorovaně k nepříteli a odhalit jeho temné plány. Ví, že jediný chybný krok může mít nedozírné následky, protože v bitvě na Hackhamské pláni se bude rozhodovat o osudu celého království.... celý text

Dobrodružné Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Battle of Hackham Heath , 2016

Sarka14
16.04.2019 5 z 5

Skvělá knížka. Četla se jedním dechem. Můj jediný problém je teď v tom, že to byla moje poslední nepřečtená knížka ze všech sérií a já musím čekat na další.... Všem vřele doporučuji.

hardrock
13.01.2019 5 z 5

Flanagan opat nesklamal. Clovek od zaciatku vie, ako skonci... teda, ak ma precitaneho Hraniciarovho ucna, aspon prvy diel Ruiny Gorlanu, ale aj tak je to napinave.

Etule
01.01.2019 5 z 5

Neumím si představit lepší zahájení čtecího Nového roku, než s Flanaganovou knihou. Tenhle chlap je prostě srdcovka už spoustu let a pro mě je zárukou kvality. Navíc je tohle díl s mým milovaným Haltem a oblíbeným Crowleym. No vlastně asi v celé té sáze neexistuje postava, kterou bych neměla ráda. A teď k samotné knize.
Sice se to bude trošku rozcházet se slovy v předchozím odstavci, ale kniha pro mě měla dost pozvolný rozjezd. Dokonce jsem ji nedočetla na jeden zátah, což se mi u Flanagana snad ještě nestalo. Nicméně! V knize objevilo tolik plusů, že mi to zas tolik nevadilo. V prvé řadě jsem si tady oblíbila Duncana, ne že bych předtím neměla ráda, ale byl jen taková ta postava na pozadí, která je sice sympatická, ale drží se spíš na okraji té hlavní pozornosti. Tady ale naopak byl v jedné z hlavních rolí a ukázal se jako postava hodna postavení se na piedestal k hraničářům. Dále tu byl Arald, další oblíbenec z původní série. No a v neposlední řadě Gilan! Já toho chlapíka zbožňuju a doufám, že autor tam vidí ten prostor, který může využít k napsání knih o Gilanově učení u Halta. Za což bych autora nejspíš povýšila na svatého.
Je pravda, že tentokrát děj trochu brzdilo víc dějových linek, ale ve finále se to tak hezky spojilo, že to nakonec až tolik nevadilo. Prostě nemůžu jinak, srdcovka je srdcovka.

Yobear
02.12.2018 3 z 5

Není to špatná kniha,ale už to není to co to bývalo

Horselen
14.09.2018 5 z 5

Flanaganovy knihy nejsou ty nejlepší z nejlepších. Jsou psané jednoduchým a prostým jazykem, srozumitelným i pro nejmenší. Místy se dokonce může zdát že city postav jsou velice povrchní.
Když je ale čtete, musíte se úplně ponořit do příběhu a propadnout mu.
Mít chuť si jít zastřílet z luku nebo se projít v pláštěnce tak, aby vás nikdo nespatřil, to jsou moje pocity když tyto knihy čtu. Zkrátka mají osobité kouzlo, které jim nelze upřít.

KlaraPal
17.08.2018 5 z 5

Super, moc se mi líbila.

hejnini
26.03.2018 5 z 5

Měla jsem na ni velká očekávání a i ta byla předčena. Prostě krása.

pejty
21.03.2018 5 z 5

Asi jsem potřeboval od tohoto světa chvilku pauzu, neboť poslední knihy mě už moc nebavili, ale teď skoro po roce bez Hraničářů a Skandijců mě kniha z tohoto prostředí opět nadchla. Flanagan prostě umí psát.

andrejci
27.02.2018 5 z 5

Jsem nadšená. Nevím, který díl byl lepší jestli tento nebo turnaj na Gorlanu. Bylo tam méně srandovních hlášek, což mě celkem mrzí. Je mi hrozně líto Rosalindy, že umřela. Flanagan mě opět nezklamal. :)

Mabie
20.01.2018 5 z 5

Jako vždy výborný Flanagan. Hraničáři jsou prostě boží, při čtení těchto knih vždycky omládnu :-)

teakristof
05.01.2018 4 z 5

Druhý díl nové série už je o poznání lepší, než ten předchozí. Děj je napínavější, dozvíme se více nových informací a není zde už tolik nových jmen :) První díl byl pro mne trochu zklamáním, tak doufám, že to bude jen lepší a lepší.

Ree
05.11.2017 4 z 5

Už je to nějaká doba, kdy jsem četla Turnaj na Gorlanu, takže jediné, co jsem si z toho pamatovala, bylo, že Morgarath uprchnul. Proto mi nějakou dobu trvalo, než jsem se do příběhu zase dostala. Ale pořád to byl ten samý Halt a ten samý Crowley, takže jsem si nakonec knihu užívala. Zvlášť při společných scénách Duncana, Aralda a Crowleyho, až mě mrzelo, že v původní sérii nedostali tolik prostoru. Zvlášť Crowley se vybarvil! :)
Pobavila mě scéna Duncanovy matky a potěšilo mě, že se tam objevila malá Kasandra, Will a hlavně Gilan. Moc tomu nevěřím, ale doufám, že ve třetím díle už bude Gilan Haltovým učněm. Protože tuhle dějovou linku jsem chtěla číst už někdy od Hořícího mostu. Což je dávno.

Leome
26.09.2017 5 z 5

Opět další skvělá Flanaganova kniha. I tak ale musím říct, že děj mi přišel docela zkrácený, čtenáři by určitě ocenili více stránek. Vlastně ale nemám co vytknout: autor se ukázal, ostatně jako vždy.

Bobšule
26.09.2017 5 z 5

Poslední kamínek do skládačky o tom, jak to bylo s Morgarathem a jaký je přesně původ Willa. A také něco málo o tehdy ještě malém Gilanovi. A především o narození malé Kassandry. Už se budu opakovat, ale tohle jsou knížky psané velice hezkým, čtivým stylem, bez zbytečných odboček a rozpitvávání nepodstatných detailů. Styl přesně odpovídá cílovému čtenáři, a to se mi na knížce nesmírně líbí. Autor se nikterak nepodbízí, a zároveň si je vědom jistých limitů, které mladší teenager má. Ať již vědomostních, nebo psychologických. Kniha je proto napsaná jednoduše na pochopení i těch největších zapeklitostí, ze kterých by autorky ženského románu vyždímaly při troše snahy třeba i celý seriál.
Opravdu se mi tyto knížky čtou velmi příjemně a mám radost, že se líbí i mému synovi.

Gurus
25.08.2017 5 z 5

Tento díl se mi líbil mnohem víc než Turnaj na Gorlanu, jak již někdo psal pode mnou, příběh je temnější a drsnější. To je dané především zasazením do válečného stavu mezi Araluenem a Morgarathem.

*Možný spoiler*
Jak někdo psal, že to je zásluha Gilana a né Halta, že porazili Morgarathovo armádu, tak stím nesouhlasím. Haltovo to byl nápad a také realizace, Gilan figuroval jen jako průvodce.
***
Epilog byl pak super!

Mám také jednu výtku...až moc často se v knize objevilo "Na meči toho a tamtoho se objevil zablesk Slunce.", když už jsem to četl po 3 tak sem si řikal..to nešlo vymyslet něco jiného? :-)

RemiBlack
23.08.2017 5 z 5

Druhé první roky taktéž velmi dobré. Právě ten drsnější příběh (viz Viky007) se mi ohromně líbil. Ještě musím citovat Jane007 (viz níže). Je tak, Halt je k sežrání (a jistá lady P. s tím má mnoho společného...) Není co dodat (leda že ta jistá lady P. a jistý Hiberňan mi budou chybět). :)

Viky007
29.07.2017 5 z 5

Sice je to oproti předchozím dílům o něco drsnější příběh, ale stále je to taková milá fantasy pohádka. Flanagan opět nezklamal. Jeho specifický smysl pro humor si prostě nelze neoblíbit. Stejně tak jednoho ubručeného Hiberňana, závislého na kávě :-).

Jane007
22.06.2017 5 z 5

Upřímně musím napsat, že jsem v těžké depresi. Flanagan opět napsal naprosto dokonalou knížku a mě jen mrzí, že další je v nedohlednu. Což je ohromná škoda, protože Halt je k sežrání. Skoro pořád jsem se smála jeho a Crowleyho hláškám a vychutnávala jsem si kouzlo hraničářů a Araluenu. Rozhodně doporučuji všem fanouškům Halta

DragonLover
25.05.2017 5 z 5

Lidi, můžete se prosím omezit ve vyzrazování některých částí děje? Spousta dalších knížku nečetla, tak jim nekažte překvapení. :)

A teď už ke knize - Flanaganovy příběhy o hraničářích prostě miluju a tenhle prequel pro mě není jenom krásným dodatkem, ale plnohodnotnou součástí nádherného světa, který vzešel ze spisovatelova pera. Líbilo se mi to o něco víc, než předchozí díl. Teď už jen vymyslet, jak nacpu tuhle knížku na poličku za dalšími ze série, a budu nejšťastnější člověk na světe.

Natyna3
11.05.2017 5 z 5

Hraničáři si i nadále drží svou vysokou úroveň. Tato série mi zkrátka v dětství přirostla k srdci a tak to bude vždycky.
Přijde mi skvělé číst o mladém Gilanovi a také je úžasné, že se tam objevil malý Will.