Bitva na Hackhamské pláni

Bitva na Hackhamské pláni https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/332209/bmid_bitva-na-hackhamske-plani-D8c-332209.jpg 5 356 44

Mír v Araluenu je v ohrožení a nově korunovaný král Duncan se připravuje na válku. Morgarath zatím potají shromažďuje armádu divokých bestií známých jako wargalové. Halt se chystá na zdánlivě nemožný úkol – zdolat Deštné a temné hory, připlížit se nepozorovaně k nepříteli a odhalit jeho temné plány. Ví, že jediný chybný krok může mít nedozírné následky, protože v bitvě na Hackhamské pláni se bude rozhodovat o osudu celého království.... celý text

Dobrodružné Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Battle of Hackham Heath , 2016

Jůšo
08.05.2017 4 z 5

Byla jsem z knížky tak trochu zklamaná. Připadalo mi, že už tolik nešlo o hraničáře, ale na prvním místě byl boj kralovství proti Morgarathovi. Samozřejmě bylo potřeba problém s černým baronem vyřešit, ale hraničáři by mohli mít trošku důležitější roli. A jak už bylo v jednom z předchozích komentářů řečeno, Haltův vpád do zad nepřítele byl spíš Gilanovým dílem. Doufám, že pokračování bude lepší a dočkáme se i toho hraničářského tajemna, které v téhle knížce docela chybělo.

betys6914
30.04.2017 4 z 5

Po Turnaji v Gorlanu, který mě hrozně zklamal, jsem byla velmi skeptická. Nakonec jsem ale byla příjemně překvapená. Nebyla tu hluchá místa, děj odsýpal a potkáme staronové postavy z původní série. Za mě dobré.

dpxcz
25.04.2017 5 z 5

V porovnání s prvním dílem "Prvních roků" mi kniha přišla o trochu slabší. Ale to samozřejmě nemění nic na tom, že to je skvělá kniha, děj krásně ubíhá a velmi dobře se čte. Asi jako ostatní knihy od Johna Flanagana.

PříbuCZ
24.04.2017 4 z 5

Pozor spoiler
Od této knihy jsem očekávala opravdu hodně. John Flanagan je můj oblíbený autor, ale tentokrát trochu zklamal. Na to, jak se Halt stal slavným díky vpádu do zad Morgarathovi, jsem očekávala něco velkolepého (jak se na Halta sluší a patří). Přišlo mi to spíše jako Gilanova zásluha. Co mě ale dostalo, byl Haltův výstup průsmykem Tří stupňů. To bylo úžasné. Jinak mi přišlo, že je to trochu "humorově chudé". Chybí mi tady vztah učitel-učeň. Pokud budou další díly, těším se na až Gilan vstoupí k Haltovi do učení.
Malá nepřestnost: Gilan říkal, že ještě ani nevěděl, že chce být hraničář, ale Halt na to upozornil jeho otce a ten dal souhlas. Ale v této knize se Gilan vysloveně ptá Halta, a po bitvě mu Halt řekne, že za pár let má dveře otevřené. To mi trochu nedává smysl.
Jinak stejně jako další knihy od J. Flanagana mohu jen doporučit.