Ztracené příběhy

Ztracené příběhy https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/115945/bmid_hranicaruv-ucen-ztra-115945.jpg 4 1055 97

Většina legend Araluenu, od útěku hraničářského učně Willa ze Skandie až po Horácovu cestu do Nihon-džinu, od příběhu, jak princezna Kasandra přišla ke jménu Evanlyn, až po příběh o Alyssině věznění na hradě Macindawu, je dobře známá. Ale co ztracené příběhy – ty, o kterých lidé slýchali, ale dosud nebylo možné dokázat, jestli jsou pravdivé? Odpovědi byly nedávno konečně nalezeny v ruinách malého domku na okraji lesa… Co dělal Gilan, když se Halt s Horácem vypravili do Skandie zachránit Willa? Řekl Halt Willovi skutečnou pravdu o jeho rodičích? Co se stane s hraničářskými koni, kteří už jsou příliš staří na to, aby zvládli náročnou službu? Oženil se Horác s Kasandrou? Na tyto a mnohé další otázky dávají odpověď ztracené příběhy z araluenských legend.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Lost Stories , 2011

kyticka152
21.12.2019 5 z 5

Tato kniha je trochu jiná než všechny před ní. První mě trošku překvapilo, že kniha je členěná na krátké příběhy. Ale časem jsem si na to zvykla a bylo milé podívat se do jiných skulinek příběhu, o kterých se moc v předchozích dílech nemluví. John Flanagen prostě umí psát! :)
DOPORUČUJI K PŘEČTENÍ!!!

Devil-Ivet
17.11.2019 5 z 5

Toto povídkové provedení se mi moc líbilo. Každá povídka o něčem jiném a setkali jsme se se všemi hrdiny. Bylo to svižné, nápadité a dokonale mě to naladilo v pokračování této série. Jen s Haltovou minulostí si autor mohl pohrát trochu více.

Johncze
30.05.2019 5 z 5

Po hodně dlouhé době jsem došel k tomuto pokračování a bylo velice příjemné se alespoň útržkovitě vrátit se do světa hraničářů a jejich přátel. Až teď si uvědomuji, že celá série je hodně dětská, nakonec vše dobře dopadne a není se tak moc čeho bát, ale napsané je to prostě tak dobře, že vás to i přesto bude bavit a strávené okamžiky si vychutnáte i když jste dospělí.

PhoebePollard
21.05.2019 4 z 5

Konce povídek byly astavnené tak, že sotva jsem se začetla, děj skončil, ale to nevadí. Dozvěděla jsem se zase něco jiného o svém oblíbeném světě a hlavně toho bylo víc o Gilanovi a hraničářských koních, což je nejdůležitější.

Dada_cte
25.04.2019 5 z 5

Dokonalé příběhy. I když mě mrzí, že jsou tak krátké. Když už jsem se do příběhu pořádně ,,zažrala" tak skončil a nastala jiná povídka, ale i tak je to opravdu hezká knížka ❤️

Čtenář1234
07.04.2019 4 z 5

Další skvělý díl z mé oblíbené série . 11. díl byl sice pro mě ,,slabší" než předchozí díly , ale i tak se mi moc líbil . Chvílemi jsem byl i dojat ( při obou svatbách a hlavně při dávání Cuka na odpočinek ) . Hodnotím 4,5 * .

DuncanIdaho
01.03.2019 5 z 5

Několik pěkných příběhů, dokreslujících svět hraničářova učně. Líbí se mi to, že jsou to příběhy, které jsou nalezeny o mnoho let po době Wila, Halta, Gilana atd.

LilianaFalcon
08.02.2019 3 z 5

Dva příběhy byly super- Haltovy začátky a vysvětlení skvělé kondice hraničářských koní. Zbytek už se mi tak nelíbil, ale řekla bych, že je to jedna z nejlepších doplňkových knížek, co jsem kdy četla.

vodopad152
13.01.2019 4 z 5

Kniha byla úžasná jako vždy. Obecně moc povídkové knížky nemusím, protože se nedokážu vžít do role, ale i přesto mě tato kniha dostala. Mělo to spád i gradaci. Nejvíce se mi líbila povídka Hiberňan, no prostě Halt a jeho smysl pro humor jsou dokonalé. Další knížka od Johna Flanagana, kterou by jste si měli přečíst...... Vlastně by jste si měli přečíst celou tu sérii :D

rencovav
06.01.2019 4 z 5

Hraničářův učeň nekončí! Tahle knížka se mi četla skvěle, líbilo se mi rozdělení na jednotlivé povídky, které byly vždycky o něčem jiném, ale přitom se tam objevovaly stejné motivy, typické pro sérii Hraničářův učeň. Přátelství, dobrodružství, odvaha, nebezpečí. Líbí se mi, jak se to všem tak hezky uzavřelo - Will s Alyss, Horác s Evanlyn, Halt s lady Paulinou, Gilan s Jenny... Tak to má být. Jsem zvědavá na dvanáctý díl. ^^

Cabelkab
15.11.2018 2 z 5

No nevím... Celkově mi ta kniha připadala tak nějak navíc a spíš zbytečná. Některé ty příběhy nudné a nezajímavé. Jako by autorovi docházel dech.

hogo
28.09.2018 4 z 5

Hodně dobrá kniha, u které jsem se hodně začetl (Dočetl jsem jí z den).

dadako
01.09.2018 4 z 5

Některé povídky super jiné jen do počtu...

andrejci
01.07.2018 5 z 5

Za mně určitě jeden z nejlepších dílů.

Didi15
15.06.2018 4 z 5

Za mně nejslabší díl celé série. Snižuji jednu hvězdu. Já mám prostě ráda , když je to ucenený příběh.

Některé příběhy mě dokonce nudily.

Aaginka
05.03.2018 5 z 5

Pro mě super díl. Ke konci fakt dojemný.

Petass
18.02.2018 4 z 5

Pohladilo... jako každý z dílů. Připojím se k ostatním s kritikou úvodu ze současnosti, ten se opravdu nepovedl a povídky se daly propojit jinak... K samotným povídkám nic negativního nemám, byly skvělé, stejně jako celá tato série. Doplnění prázdných míst a zadostiučinění nám - romantickým duším - , které na "to" celou dobu čekaly ;)
Flanaganovi spousta čtenářů vyčítá, že si idealizuje prostředí, hraničáři rozumí svým koním, že jsou přehnaně sebevědomí, že používá klišé... A víte co? Mně je to úplně jedno! Mně se to prostě líbí. Líbí se mi ta možnost, že by to takhle opravdu mohlo být... a moc mě mrzí, že to není skutečnost :) Kdybych chtěla, mohla bych podobně šťourat do Rowlingové, ale proč bych to dělala a kazila si tím ten úžasný svět... do Bradavic by taky chtěl chodit každý. Stejně tak bych chtěla poznat Willa s Cukem...

Omlouvám se za trochu neobjektivní komentář :) vzhledem k úvodu dávám ale 4 hvězdy.

Shira27
10.01.2018 5 z 5

Já k tomu nemám co dodat. Skvělé doplnění příběhu. Ke konci mi už docela tekly slzy... :)

teakristof
05.01.2018 5 z 5

Pro mě jedna z nejlepších knih série. Jsem ráda, že to doplnilo volné roky, o kterých jsme nic nevěděli a zároveň pokračujeme v ději.

Mabie
02.01.2018 5 z 5

Forma tohoto dílu je odlišná od ostatních dílů série, chvilku mi trvalo než jsem si zvykla, ale pak to jako vždy byl známý Flanagan.