Hra věží

Hra věží https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/137784/bmid_hra-vezi-m4x-137784.jpg 4 149 42

Myfanwy Thomasová se probouzí uprostřed jakéhosi londýnského parku, obklopena mrtvými těly, které mají na rukou gumové rukavice, a nemá ani tušení, kdo je a co tady dělá. Jediným vodítkem je jí dopis, který drží v ruce. Pokud má odhalit svou identitu a zjistit, kdo jí usiluje o život, nezbývá jí než se řídit pokyny, které jí zanechalo její dřívější Já. Ty ji zavedou do Šachovnicové skupiny, supertajné britské agentury pro boj s nadpřirozenými hrozbami, v níž zastává vysoké postavení věže. Začíná hra o život, hra, během níž se Myfanwy setká s bytostí ve čtyřech různých tělech, se ženou, která prochází lidskými sny, i s děsivými Roubovači. To vše a mnohem víc můžete ve svižně a vtipně napsaném literárním debutu Daniela O'Malleye najít i vy.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Baronet

The Rook , 2012

Dani3
11.04.2017 1 z 5

Tak tohle se opravdu nepovedlo. V půlce jsem byla rozhodnutá knížku odložit, nakonec jsem ji dočetla, ale spolehlivě vím, že se k ní už nikdy nevrátím.

Začátek byl docela slibný, když se ale Myfanwy dostala s pomocí dopisů do Checquy, tak příběh začal nudit. Mám ráda tlusté knihy, ale tuhle bych zkrátila minimálně o třetinu, některé pasáže vůbec nedávaly smysl a hodně z dopisů poskytovalo informace, které čtenář vůbec nepotřeboval.

martina4041
09.01.2017 5 z 5

Jak tohle mohlo skončit ve výprodeji za necelých 50kč? Knihu mám doma přes dva roky. Nechtělo se mi do ní, až ted jsme se odhodlala a nelituji. Dva dny a kniha je zamnou. Hlavní hrdince jsme fandila, at jim všem nakope zadní část těla, za to jak se k ní chovaly a využívaly. Super čtení.

Ternem
03.01.2017 5 z 5

Super kniha, realita předčila očekávání, které nebylo velkolepé, protože byla ve slevovým rohu za 49 kaček.

msjadepaton
04.11.2016 4 z 5

Skvělá kniha. Opravdu originální fantasy se v dnešní době těžko hledá a tohle originální bylo. Už je to nějakou dobu, co jsem to četla, takže si to budu muset zopakovat, abych se mohla pustit do druhého dílu. Jen škoda, že se Baronet rozhodl druhý díl nevydat. Budu to muset sehnat v angličtině.

mulderka
28.08.2016 4 z 5

Stejně jako Freecaket nijak zvlášť nemusím ženské hrdinky, ale Myfanwy... to je jiné kafe. Nehroutí se, nefňuká a svoje případné erotické přitažlivosti dovede udržet na uzdě. Možná proto, že je výtvorem autora-muže...? Bez urážky a podceňování spisovatelek, ale málokterá tohle dokáže a obejde se bez přesládlé "romantiky", která v akční SF a fantasy prostě nemá co dělat.
Ač jsem knižku otvírala s váháním a lehkou nedůvěrou, za pár stránek už jsem se málem nedovedla odtrhnout. Napětí do poslední chvíle, detailně promyšlená zápletka a v neposlední řadě je velkým plusem také velice realistický pohled na dějiny a metody organizace Checquy, která od začátku pochopila, že proti ohni je nutno bojovat ohněm. A kdo by řekl, že Anglii můžou nadpřirozeně ohrožovat i takoví tvorové jako /.../ nebo /.../, ale o co jde, to už nechť si zájemce přečte sám, přece ho nepřipravím o překvapení :-)

čtenářkax
15.08.2016 5 z 5

Super čtení. Jedna z mála knížek, kterou bych si přečetla ještě jednou. Vřele doporučuji.

prestiggio
14.06.2016 4 z 5

prvu polovicu som horko tazko precitala, od druhej som sa nevedela odtrhnut. klasicka fantasmagoria, pre mna velmi podobna X-menom. Ocenujem absenciu romantiky a sexu. Kazdopadne som rada ze som tu prvu cast zvladla a docitala do konca.

lharka13
06.03.2016 4 z 5

Od knížky jsem moc nečekala, ale naprosto mě uchvátila. Začetla jsem se překvapivě snadno. Od začátku jsem fandila hrdince, která se bez paměti probudí v těle dámy z tajného společenství a na základě jejích poznámek, musí zvládnout svou novou roli, nebo zemřít. Jedinou chybou tohoto příběhu je, že nemá pokračování.

Irika
08.01.2016 3 z 5

Knihu jsem četla velmi dlouho, musela jsem se k ní občas trochu nutit a moc mě to nechytalo. Asi to na můj vkus bylo příliš nadpřirozené. Taky si moc dobře nedokážu představit, jak se hrdinka tak rychle dostane do své nové role. Když už se člověk začte, tak to jde, ale určitě uz bych se k tomu nevrátila.

Matys
02.08.2015 5 z 5

Upřímně nechápu, jak jsem tuto knihu mohla koupit za necelých 50 korun!

Přiznávám, že tohle je zatím moje nejtlustší knížka v knihovničce a dala mi trošku více zabrat. Táta nedokázal pochopit, jak můžu skoro týden prázdnin promrhat čtením knížek, že prý potom z toho nic nemám. Nemůžu jinak, než se tomu smát, protože on nechápe...
Nechápe, že tahle knížka je prostě úplně... Ani slova pro ni nedokážu najít, abych ji plně docenila! Je prostě úžasná. Perfektně promyšlená. Děj se předem nedá skoro vůbec odhadnout. Postavy jsou úžasné.
Nejvíce jsem měla ráda Věž Gestalt, protože tahle... postava je snad nejvíce promyšlenou osobou, kterou sem v knihách zatím ,potkala'! Nemám pro ni slov!
Co se týká samotné Myfanwy, tak jsem měla radši tu novou, která byla mnohem odvážnější a taky drzejší. Nebála se říct to, co si myslela a to se mi na ní líbilo.

Jestli vyjde u nás druhý díl, rozhodně ho koupím třeba i za plnou cenu. To by ale nejdříve opravdu musel u nás vyjít...

tomas2728
09.06.2015 5 z 5

Jednim slovem SUPER, nechapu jak takova kniha muze skoncit ve vyprodeji za 50Kc

Pralev
17.01.2015 4 z 5

Přiznám se, že ještě v polovině knihy jsem byl rozhodnutý, že za víc než 3 hvězdičky to nebude. Prostě to na mě literárně nepůsobilo jako žádný velký zázrak a těch nadpřirozených schopností a potvor bylo tak přehnaně moc, že to působilo až rušivě. Připadal jsem si, jako kdybych četl nějakého Harryho Pottera pro dospělé. Nakonec tu jednu hvězdičku přidávám - jednak za to, že děj odsýpal a nečetlo se to špatně (což je pro mě asi hlavní kritérium u jakékoli knihy), jednak proto, že spousta hlášek byla opravdu vtipná a povedená. Mimochodem, věž povýšená na střelce? Opravdu?

Biohazard
08.01.2015 5 z 5

Naprosto úžasná knížka a jak už tady někdo psal: skrytý poklad. Ve fantasy žánru jedna z nejlepších knih, jaké jsem četla a o to lepší, že je taky tak trochu detektivní. Naprosto nenápadná a přitom úžasná a detailně promyšlená, humorná, navíc proložená různými dopisy, což čtení podstatně urychluje. Takové knížky mám ráda. 630 stran se ztratí, ani nevíte jak. Mimochodem, na buxu ji teď mají ve výprodeji za 54Kč! Já si ji objednala a nelitovala bych ani kdybych ji měla za plnou cenu :-)

Danushka
02.01.2015 5 z 5

Tahle knížka pro mě byla takovým zastrčeným nenápadným pokladem. Skvěle zvolené téma i zpracování! Nemůžu než doporučit k přečtení :-)

Freecaket
30.12.2014 5 z 5

Knížku jsem si koupila na doporučení a vůbec toho nelituji. Čekala jsem trochu něco jiného, ale příběh mě opravdu pohltit. Hlavní zápletka je skvělá, celý vymyšlený svět se mi líbil, schopnosti postav byly neobvyklé a zajímavé a Myfanwy je úžasná hlavní hrdinka. Už dlouho jsem se nesetkala s tím, že mi hlavní ženská postava nebude vadit, naopak Myfanwy je sympatická a vtipná. Oceňuji taky absenci milostné zápletky. Knížka se mi četla dobře, občas jsem se zasekla u pasáží popisu historie Checquy apod., ale na druhou stranu bylo vidět, že autor myslel i na detaily.
Musím říct, že odhalení hlavního záporáka mě překvapilo, nečekala jsem že to bude zrovna tenhle člověk. Docela mě mrzí, že se musím s tímhle světem rozloučit, ale aspoň jsme ušetřeni nekonečných sérií, které potom ztrácí na kvalitě.

Terusta
25.10.2014 4 z 5

Knihu jsem si pořídila kvůli první větě obsahu... Ta mě velmi zaujala a říkala jsem si, že by to mohl být velmi napínavý příběh. A nemýlila jsem se. I když příběh byl nakonec trochu o něčem jiném, než jsem si představovala, knížka se mi moc líbila a dobře se četla. Možná některé části byly malinko zdlouhavé, některé schopnosti postav dost "zvláštní", ale nad tím se dalo přimhouřit oko. Řekla bych, že je to celkem originální námět, neokoukaný a mě se zpracování líbilo.

SalomeH
05.10.2014 4 z 5

Vyhovoval mi pomalý nástup do příběhu i tempo postupného vyostřování konfliktu. Teprve když jsem knížku dočetla do půlky, jsem zjistila, že je to první díl série, ale naštěstí se příběh docela pěkně uzavře, takže mě čekání na další díl nemusí trápit - a určitě si ho přečtu.
Jedno má ale knížka navíc oproti ostatním podobného žánru: hlavní hrdinka se až do konce knihy do nikoho nezamiluje, takže je čtenář ušetřen popisů žhavých pohledů přes místnost plnou mrtvol. Juch!

sipkulka
14.05.2014 3 z 5

Knížka to nebyla vyloženě špatná ale bohužel ani nic co by mě pohltilo. Místama zajímavá ,místama velmi nudná a některé části zbytečně moc rozepsané........No holt to pro mě byla jedna z těch který sem četla poprvé a naposled .......

bbara155
26.06.2013 2 z 5

Nějak mě to nechytilo. Dobrý námět, ale jaksi nudné zpracování. Škoda!

luca92
08.03.2013 5 z 5

tak tahle knížka mě moc potěšila, většinou si knížky kupuju podle recenzí a komentářů, tahle ale před vánoci nic takového neměla a tak jsem to riskla a vůbec nelituju, hned mě to zaujala a vždy jsem napjatě čekala co se stane dál možná mě jen občas trošku otravovali dopisy vložené do místa kde je nějaká akce ale jinak supr:) vřele doporučuju

Autorovy knížky

Daniel O´Malley