Hra o přežití

Hra o přežití https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495104/bmid_hra-o-preziti-LHT-495104.jpeg 4 211 211

Z nevinné zábavy se stává nebezpečná posedlost... Rodiče ji nechápou, děti ji milují. Lovci monster jsou hra, s níž školáci tráví celé dny. Musí pochytat imaginární nestvůry, aby pokročili do dalších levelů a překonali spolužáky. Jenomže k tomu je zapotřebí být v určitý čas na určitém místě. I kdyby to mělo být uprostřed noci v temném lese. Ale co když mezi stromy číhá něco víc než jen malovaná postavička? Tutéž otázku si začnou klást kriminalisté, když v Klánovickém lese najdou uříznutou nohu. Po zbytku těla není ani stopa, ale pak se začnou ztrácet další lidé...... celý text

Pan_Skala
06.05.2023 4 z 5

Tak poslední strany mě teda rozsekali. Čekal jsem, že vrah bude mít spojitost s tou událostí 10 let zpátky, ale že to udělal kvůli jisté věci tak to bylo naprosto nečekané. Klasicky jsem tedy vraha nedokázal odhadnout a celou dobu jsem věřil, že je to jistá osoba. Prostě závěrečné strany doopravdy dokážou člověka dostat do momentu, kdy sedí a kouká a jenom si říká "Co to do..."
Normálně detektivky moc nečtu právě kvůli tomu, že vraha nikdy neodhalím a občas mě pak nebaví číst komentáře lidí o tom jak věděli už od třetiny knihy kdo je vrah. Tady jsem zase po dlouhé době udělal výjimku a musím říct, že mě hezky odměnila.

mstychov
19.04.2023 5 z 5

Podle anotace mi bylo jasné, že se nebude jednat o lehké čtení. Knížku jsem si ovšem koupila na doporučení v audio podobě a těšila se, čím mě příběh překvapí. Nakonec toho bylo celkem dost. :)

Kniha začíná mobilní hrou Lovci monster, kterou bych popisem nejlépe přirovnala k odchytu pokémonů. Chlapci i děvčata chodí lovit tajemné příšery. Jejich lov má určitá pravidla. Například, že se vyskytují pouze v určitou dobu na určitém místě. Nebo když je někdo ukořistí, objeví se až za pár dní.

Příběh začíná nabírat obrovský spád ve chvíli, když myslivecký pes donese svému pánovi dívčí botu, ve které se nachází noha. Případ okamžitě dostávají detektivové Radim (starší) a Ota (mladší). O těch bych ráda řekla, že mě neskutečně bavili. Jejich vzájemné interakce a životní příběh byli boží.

V tuto chvíli se dostáváme do fáze náročného vyšetřování, které nebere konce. Všichni makají na plné obrátky. Aby toho nebylo málo, začínají
se ztrácet další lidé. Vše se točí kolem Klánovického lesa, kde byla nalezena původní bota.

Jak nakonec vyšetřování dopadne? Najde se pachatel? Jak se se vším tím chaosem kolem případu poperou Radim s Otou?

Knížku jsme si maximálně užila. Ke konci už byla doslova neodložitelná a to až do poslední věty. Moc se mi líbil popis vyšetřování i jakékoliv techniky, která s příběhem souvisela. Nikdy jsem nečetla propracovanější detektivku. O to víc mě těší, že je z pera českého autora. Těším se na další jeho knihy. Vřele doporučuju všem milovníkům detektivek a thrillerů. Bude vás doslova mrazit po těle. :)

Oblíbená věta z knihy:
A zatváří se jako hodně rozzlobený Rumcajz.

Peace
16.04.2023 2 z 5

"Lidem je všechno jedno."

Bohužel se nemůžu připojit ke kladným a pochvalným komentářům, což mě mrzí, protože čeští autoři jsou moje srdcovka. S knihou jsme si vzájemně nějak nesedly.
Děj mi přišel rozvleklý, styl psaní mnohdy až jednoduchý. Postavy detektivů na mě působily neprofesionálně, chvílemi až komicky.
Závěr mě také neuchvátil, působil dojmem za každou cenu šokovat.
Škoda, ale za mě spíše propadák.

Majulle
15.04.2023 4 z 5

Skvělá kniha, zezačátku jsem se moc nemohla začíst jelikož prostě moc nemusím české krimi, jsem zvyklá na ty zahraniční ale autor to vynahradil opravdu originálním a v této době velmi reálným příběhem. A ten konec? top :)

Marekh
12.04.2023 3 z 5

(SPOILER) S touto knihou jsem měl problém. Knihu jsem rozečetl, následně knihu odložil a vrátil jsem se k ní až za několik dnů, potom zase rozečetl a po několika stranách odložil, a tak se to zpočátku střídalo. Nakonec jsem knihu dočetl, ale bohužel kniha se mi moc nelíbila. Kniha má 64 kapitol, Prolog a Epilog. Kapitoly jsou krátké.

Děti si oblíbily hru LOVCI MONSTER. Cílem hry je pochytit imaginární nestvůry. Dokázal jsem pochopit nadšení dětí a také to, že s touto hrou na mobilu strávily hodně času a byly ochotny pro tuto hru být na určitém místě a v určitou dobu.

Děj knihy se odehrává v Klánovickém lese, kde kriminalisté naleznou uříznutou nohu. Hlavními postavami, kteří vyšetřují ztracené mladé lidi, jsou RADIM (40 let), jehož zálibou je vytváření postaviček ze starověkého Řecka a jeho mladší parťák OTA (30 let), který má v oblibě hry. V této detektivce samozřejmě vystupují další vyšetřovatelé.

Bohužel tato detektivka mě příliš neoslovila, i když má vysoká hodnocení. Některé části působily na mě nezáživně a celkově se mi to vleklo. Závěr knihy byl hodně napínavý a já jsem si říkal, jestli jsem správně odhadnul pachatele, ale takový závěr jsem určitě nečekal. Závěr byl jedna velká jízda. Možná by knize prospělo, pokud by nebyla tak rozvleklá a některé části se seškrtaly.

Na zadním přebalu je uvedeno, že knihu doporučuje také česká spisovatelka KRISTÝNA TRPKOVÁ, od které jsem četl knihu VESNICE, která se mi líbila. Autorka uvedla, že tato kniha nesmí chybět v knihovně žádného nadšeného čtenáře dobrých detektivek. Věřím, že tato kniha se bude líbit mnoha čtenářům, ale já jsem se do této knihy nedokázal úplně začíst, což je škoda.

Kniha má pěkný přebal.

Tydvik
30.03.2023 2 z 5

Tak námět opravdu výborný je. Popisy policejní práce zaujmou.
Problém je pro mě styl a forma psaní.
Dialogy jako by v některých částech psal robot, natolik jsou neživé, mechanické. Občas jsou přehnaně spisovné a ve výsledku tak nepůsobí zrovna dvakrát věrohodně.
Policisté se různě šklebí a kulí oči, nebohé matky úpí. Trochu to šustí slohovkou.
Věčná škoda, vážně.

ellescorpio
28.03.2023 2 z 5

Na knize, kterou jsem měla jako audio, se mi nejvíc líbil přednes Filipa Švarce. Neustále jsem oscilovala mezi 3 a 4 hvězdičkami, lepší pasáže střídaly horší. Co bohužel celkový dojem totálně zkazilo, byl konec, který se mi vůbec, ale vůbec nelíbil a nebýt skvělé audio verze, hodnotila bych ještě míň.

Zuzulinka
13.03.2023 5 z 5

Moc pěkná kniha. Krásně napsaná. Napínavá, a nepředvídatelná!! Vřele doporučuji!!

iveta3689
11.03.2023 4 z 5

Zajímavý námět, uvěřitelný a dobře zpracovaný. Napínavé a bez zbytečné omáčky, dobré dialogy, popisy postav a prostředí tak akorát.

Olous1
10.03.2023 4 z 5

Tato kniha se panu Urbanovi povedla. Zajímavé téma, počítačové hry je nutné zlo pro děti,ale bohužel taková je dnes doba. Ale i tak bychom měli dětem ukázat jiný směr zábavy. O pár stránek bych knihu zkrátila,ale jinak skvělé počteníčko a ten konec jsem opravdu nečekala.90%.

intelektuálka
05.03.2023 4 z 5

I nevinná hra může dopadnout špatně ,,,,

Téma, které je velmi aktuální - a nebezpečí pro děti i rodiče, kteří ne vždy vědí, čím se jejich děti zabývají ....

Děti loví monstra - a někdo zase loví je - a ten důvod je téměř hororový....

A rozuzlení opět se závěrečným překvapením .... doporučím.

sidonka
05.03.2023 5 z 5

Úžasná detektivka z pera českého autora, plná zvratů a i hororových částí. Kde jsou ty časy, kdy si děti hrály spolu a ne s mobilem v ruce, kde se radují že zabitého monstra. Zvrácená doba.

dom.ini
04.03.2023 5 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu a opravdu stála za to! Do nějaké české detektivky jsem se nepustila už hodně dlouho a s touhle jsem rozhodně nešlápla vedle. Námět byl zajímavý, postavy dobře vykreslené, děj napínavý a ten konec! Raději se nebudu moc rozepisovat, abych zbytečně moc neprozradila, ale rozhodně můžu k přečtení doporučit.

Nuttelka
04.03.2023 5 z 5

(Audiokniha)
Ale jo, za poslední třetinu poslechu dávám plný počet, protože jak se detektivové pustili sami do lovu monstra, tak to stálo za to, i když teda musím uznat, že to není pro slabé povahy... Popisy vražd dětí byly opravdu "nechutné", vůbec mi to nebylo příjemné :-( A konečné rozuzlení a důvod, proč se to všechno dělo a kdo za tím vším je, tak to mě posadilo na zadek. Filip Švarc výborný, skvěle se poslouchá... Takže já můžu s čistým svědomím tuto audioknihu doporučit.

veronika3878
28.02.2023 5 z 5

U této knihy jsem se rozhodla vystoupit ze své komfortní zóny a poslechla si ji jako audioknihu. A můžu říct, že jsem vůbec nešlápla vedle. Ne jen že má Filip Švarc příjemný hlas, ale i jeho přednes mě naplno vtáhl do děje a po dobu poslechu mi nedovolil vnímat cokoliv jiného. Příběh sám byl napínavý, určité části mi pořádně brnkaly na nervy a konec jsem rozhodně nečekala. Poslední věta tomu nasadila pomyslnou korunu.
A co se týče námětu - ten mě nadchl. I v mém věku přes 30 bych si Lovce Monster klidně zahrála a vrhla se přímo do nitra temného lesa. Ať žije Vládce Vidrholce!!

artlucie
12.02.2023 3 z 5

Skvělý námět, který by se mi (bohužel) mnohem víc líbil zpracovaný jiným autorem. Bylo to zajímavé, to ano, napínavé v určitých pasážích, ale jinak hromada policejní práce a minimum emocí. Alespoň pro mě, já to necítila (krom jednoho výslechu v závěru) a přitom je to ten druh knížky, u teré by měl člověk trpět za oběti.

mcabr
06.02.2023 5 z 5

Moc pěkná detektivka, děj i zápletka. Stojí za přečtení.

LaCoccinelle
02.02.2023 5 z 5

Opět skvělé čtení, jako všechny knížky od pana Urbana. Napínavé, čtivé, nečekané rozuzlení. Od čtení se nelze odtrhnout, dokud se nedozvíte, kdo má všechno na svědomí.

Andělla
26.01.2023 5 z 5

Velmi se mi líbil námět knihy, kdy děti hrají nevinnou hru na mobilu, která se pro ně může stát osudná. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout, napětí stoupalo s každou další kapitolou. Někde od půlky jsem měla tip na pachatele, ale ke konci jsem začala pochybovat, a jediné co snad můžu ještě dodat je, že do posledních šesti vět jsem takový konec opravdu nečekala.
Jednoduše skvělá detektivka, která stojí za přečtení!

bagel
25.01.2023 4 z 5

Jednu hvězdičku ubírám za urychlený konec včetně závěrečného zvratu. Jinak měl děj úžasný spád, zajímavý námět a velmi dobře popsanou práci vyšetřovatelů.