Odkaz Hawthornů

Odkaz Hawthornů https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/498282/bmid_odkaz-hawthornu-U5C-498282.jpg 4 368 70

Napínavé pokračování bestselleru Hra o dědictví! Dědička Avery Grambesová pátrá po muži, který by mohl zodpovědět její otázky, a to včetně té hlavní: Proč odkázal miliardář Tobian Hawthorne své dědictví neznámé Avery místo vlastní rodině? Test DNA Avery prozradí, že s Hawthornovými není pokrevně spřízněná, a další stopy naznačují, že její spojení s rodinou je hlubší, než si dovedla představit. Grayson a James, záhadní a přitažliví Hawthornovi vnuci, Avery stále zamotávají hlavu, a za každým rohem při tom číhají nebezpeční protivníci, kteří se nezastaví před ničím, jen aby Avery vyřadili ze hry... Doporučený věk 13+.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Hawthorne Legacy , 2021

ivetdos
12.02.2023 4 z 5

Už dlouho se mi nestalo, že bych četla sérii, kde byl druhý díl lepší než první. A navíc YA.

Byly tu části, které pro mě byly příliš natahované a možná lehce překombinované. Taky bych ocenila více romantiky, ale jinak bych neměla co víc knize vytknout. Najdeme tu mnohem více zápletek než v prvním díle, autorka nás napíná každou stranou, krátkými kapitolami nás drží připoutané u čtení, špatně se od knihy odchází. Kdybych měla více času, dala bych knihu i za dva dny. I tak jsem si to skvěle užila. Lynn Barnes prostě umí :)

Jana65
12.02.2023 5 z 5

Přečteno za jeden den, nešlo odložit. Jen doufám, že další díl bude hodně brzy.

_Lucie_97
06.02.2023 4 z 5

Pokračování série, které mě neskutečně bavilo! Jsem rada, že konečně máme nějaké odpovědi, kdo je Avery. Ale stejně nás podle mě čeká ještě jízda v dalším díle! A celkově jsem spoko s vyberem jednoho z bratru!

TeriLoch
03.02.2023 5 z 5

Jedno slovo… BOŽÍ ! Co víc dodat, tohle by si měl přečíst každý ! Napínavé, neodložitelné… Nemůžu se dočkat, až vyjde další díl ! DOPORUČUJI !

TeaPeter
30.01.2023 4 z 5

Proti minulému dílu to už nemělo takovou tu lehkost v hádankách a zvratech. Místy se děj zadíral na věcech, které byly hooodně překombinované a sotva uvěřitelné.

hana1039
22.01.2023 4 z 5

Tohle byla další smršť hádanek, tajů,intrik až jsem se někdy v tom ztrácela... nakonec vše dopadlo tak,jak to mělo asi dopadnout :-)

Majuš333
22.01.2023 5 z 5

'Nejlepší trik pro opuštěné lidi je nedovolit si toužit po tom, kdo odešel.'

Opäť výborné :) Len sa stále neviem rozhodnúť, či mi viac pila krv Thea, Rebecca alebo Max :(

'Zavři oči.
Představ si, že stojíš na útesu nad oceánem.
Vlasy ti vlají ve větru.
Slunce zapadá.
Duší tělem toužíš po jedné věci.
Po jednom člověku.
Slyšíš za sebou kroky.
Obrátíš se.
Kdo je tam?'

Vikinka224
19.01.2023 4 z 5

Kniha mě pořád moc bavila, ale jak už je zmiňováno v jiných komentářích, nebylo to takové wow jako první díl.
Bylo to až takové přeplácané, dost jsem se ztrácela v rodokmenu, kdo je s kým příbuzný a tak.
Některé "scény" by mohly být víc propracované, autorka má celkově takový strohý styl psaní.
Jinak ne to moc dobrá kniha, bratři Hawthornovi jsou skvělí (kromě Nashe, toho jsem si moc neoblíbila).

Pitbullka
18.01.2023 3 z 5

První díl série jsem si zamilovala. A čekala jsem totéž i od druhého dílu. Jenže ten pro mě už jaksi neměl tu sílu. Autorka čtenáře háže z jedné akce či hádanky do druhé a přijde mi to už tak nějak moc. Druhý díl měl strukturu podobnou jako díl první, tudíž mě ničím extra nešokoval. Bylo to fajn, čtivé, ale ta euforie jako u prvního dílu se v tomto případě už znovu nekonala. 3,5*

tyrkysoveknihy
13.01.2023 4 z 5

Představte si, že objevíte kavárnu, kde jste ještě nebyli. Vejdete dovnitř a všechno je tam nové a vzrušující. Fascinovaně si prohlížíte podlahu, zdi, stropy, nábytek, zíráte na nabídku nápojů a slintáte nad dorty, poznávate obsluhu… No a po roce co tam pravidelně chodíte si prostě sednete na svoje tradiční místo a objednáte si oblíbenou kafe a dortu a všechno je takové… fajn, ale už ne tak vzrušující. No a přesně to me potkalo s touto knihou.

Při čtení prvního dílu jsem doslova hltala každé písmeno ️a i když mě druhý díl stále bavil a četl se velmi snadno/rychle/dobře, jak se tak říká, tak už jsem v tom nebyla tak emočně zainteresovaná, jak bych bývala ráda . Nevím čím to přesně je, ale asi to můžu připisovat právě tomu, že v jedničce člověk poznává postavy (kluky i jejich rodinu), poznával prostředí (fascinující dům a jedinečná škola), mohlo ho šokovat to dědictví a cítil to napětí mezi hrdinkou a kluky. To mi tam teď bohužel chybělo. Zápletka mě nadále zajímala a byla promyšlená, ale já bych si přála, abych i nadále byla vztahy mezi postavami zaujatá jako v prvním díle.

Možná by bylo fajn, kdyby šla autorka trochu… pod povrch a nesypala na nás jednu scénu za druhou ve velmi krátkých kapitolách. Děj díky tomu sice odsýpá - aneb je tam dost "akce" na to, aby vás to nutilo číst dál - ale to, co dříve zvládla novost příběhu, by teď chtělo vyvážit třeba menším zpomalení a větším soustředěním na popis, emoce, vývoj postav…

Je to bezva kniha, ale jednoduše jsem postrádala ty pocity, jaké jsem měla u jedničky, jejíž čtení pro mě bylo více emotivní… více vzrušující . Na další díl se i tak moc těším .

Za výtisk knihy k recenzi děkuji nakladatelství Yoli a společnosti Euromedia

ydnac
09.01.2023 5 z 5

WOW !!!
NAPROSTO FANTASTICKÉ :-)

Bavila mě každá strana, nemohla jsem se odtrhnout.
Stále se něco dělo.
1. díl byl super, ale tenhle mě naprosto uchvátil.
Nové stopy, záhady, hádanky, nebezpečí,odhalení, láska.
Zamilovala jsem si Avery i všechny bratry Hawthorny. Max (kamarádka Avery) je jako drobný bonus, se svými slušnými slovy :-)

TOHLE SI MUSÍTE PŘEČÍST :-)
DOPORUČUJI !!!!!

"Můžeš říct tomu svýmu nemožnýmu tátovi, ať se pobere do vejšky a táhne do majzlíku. A ať jde do postele. Do postele a do majzlíku, v tomhle pořadí."
Zasmála jsem se. Max není moje nejlepší kamarádka pro nic za nic.

Luccinda
08.01.2023 4 z 5

Hra o dědictví nebyla nijak výjimečná, čtivost sice měla, ale jinak to byla naprosto průměrná YA contemporary s pár mystery prvky. Do druhého dílu jsem se pustila jen ze zvědavosti, kam bude autorka příběh směřovat, a musím říct, že takhle mě žádný druhý díl už dlouho nepřekvapil.

Odkaz Hawthornů byl o tolik lepší ve všech ohledech! Konečně jsem měla pocit, že autorka začíná naplno využívat potenciál příběhu, což se jí ve Hře o dědictví úplně nepodařilo. A mnohem více mě bavily i postavy. Hlavní hrdinka Avery byla chytrá a pohotová a její interakce s bratry Hawthornovými byly fakt boží. Dokonce mi už ani tolik nevadila romantická linka, která byla v prvním díle úplně zbytečná, ale tady mi přišlo, že v příběhu má svoje místo.

Takže za mě super! Pokud jste stejně jako já nebyli ze Hry o dědictví úplně nadšení, určitě dejte šanci druhému dílu, ten se opravdu povedl.

UslintanýVlk
01.01.2023 5 z 5

Tak to pozor! První díl byl napínavý, ale ten druhý? Přesně to, kdy nemůžete knihu odložit a proto jsou aktuálně 3 hodiny ráno.

Ve druhém díle je to jedna past za druhou. Pokaždé získáte pocit, že už přeci tušíte jak to celé je a přitom prd. Autorce se podařilo vymyslet zamotaný a úžasný příběh, který jsem nemyslela, že po prvním díle může posunout, ale podle mě ho rozhodně překonala.
Co se týká milostné linky - stále je to vhodné i pro mladé čtenáře. Každopádně jiskření mezi postavami nejde přehlédnout.

Už teď se těším na třetí díl

Káťa484
31.12.2022 5 z 5

Avery Grambsova pomáhá rozluštit hádanky rodiny Hawthornu, které zanechal starý pán svým vnukům. Podaří se najít záhadného Harryho?

Knihy_nad_zlato
29.12.2022 5 z 5

Stejně jako první díl mě to neskutečně bavilo. Navíc mám ty hlavní postavy fakt ráda. Ke všemu se konečně romantická linka ubírala tím správným směrem (teda alespoň pro mě).
Zase tu bylo velký množství různých hádanek a záhad, ale stejně jako v prvním díle, mi prostě většina přišla moc jednoduchá.
Jsem ráda, že tu byly častěji mé oblíbenější postavy, a stejně tak jsem ráda, že se tu konečně objevila jedna záhadná postava zmíněná již v prvním díle.
Opět se to četlo neskutečně rychle (i díky těm extrémně krátkým kapitolám, ale hlavně, protože to je psaný hezky svižně). Těším se na další díl (fakt doufám, že vyjde co nejdřív) a jsem zvědavá jestli se Avery naučí trefit 12 much jednou ranou.

Mathiola8
25.12.2022 5 z 5

Je to super, i druhy díl bavil. Díky

nada3314
20.12.2022 5 z 5

DOKONALOST! Úplně jsem této sérii propadla! Takhle má vypadat druhý díl! Nejedná se o žádnou vycpávku. Stoupá kvalita i napětí.

Stále jsme na stopě tomu, proč miliardář Tobias Hawthorne své dědictví odkázal Avery. Jen s tím rozdílem, že Hawthornovi vnuci Grayson, Jameson, Xander a Nash se rozhodli, že bude lepší, když budou s Avery spolupracovat. Taky chtějí na toto tajemství přijít. Od dětství jsou zvyklí, žijí ve světě Tobiasových hádanek, tak mě ani nepřekvapilo, že se toho všichni tak rychle zhostili a všichni chtěli hledat a hádat :-)

Děj je opravdu napínavý, Tobias Hathorne byl hráč a vymýšlel pořád nějaké hádanky, rébusy tajné dokumenty a kde co. A i po své smrti tu pro naše hlavní hrdiny nechal překvapení v podobě dalšího rébusu. Příběh je hodně napínavý a zábavný. Se všema se už znám z prvního dílu, tak jsem přesně měla své oblíbence zaškatulkované a nic se nezměnilo ani ve druhém díle. Favority mám pořád stejné. Trochu nám tu i jiskří, ale asi žádné velké erotické kousky nečekám, ani v dalším 3. díle. Přece jenom je to YA a naprosto mi toto takto vyhovuje. Moc jsem si čtení užila a nemůžu jinak než jen doporučit! Mladým, starším úplně všem  Sice oddechová literatura bez erotiky, ale tááák sladkááá :-)

Neskutečně se těším na další díl, autorka trochu poodhalila, co a koho nám ještě chybí najít, tak se fakt moc těším a ještě když vím, že v zahraničí - 3 díl už vyšel a má krásnou červenou obálku, tak to se těším ještě o to víc :-)

kytarka
09.12.2022 5 z 5

Wow… druhý díl je stejně skvělý jako první. Knihy jsem přečetla hned za sebou a připadalo mi, že se děj odehrál v jednom. Neskutečně čtivě napsaný příběh. Avery v prvním díle zdědila bohatství. V druhém díle rozplétá dávná tajemství. Tohle je tak skvělé, že knihu jen tak neodložíte. Já se už teď nemohu dočkat třetího dílu.

happy19
08.12.2022 5 z 5

Nedočkavě jsem zhltla i tento díl!
Už na konci prvního zůstalo spoustu otázek...
A čekala jsem jen odpovědi...ale to jsem se spletla!
Opět hra rozehrána na plné obrátky,-)
To napínání Vás pohání číst a číst..a pak cože?
No,tak snad 3.díl nám to dotáhne...možná,-)
Stále jsem #teamG.

„Život má jen jedno opravdové kouzlo: kouzlo hry. Ale co když je nám lhostejné, zda vyhrajeme, nebo prohrajeme?“

badliar_id
04.12.2022 5 z 5

"Heads, I kiss you. Tails, you kiss me. And either way, it means something."
Miluju tuhle sérii!! Nebo aspoň první dva díly, který mě neskutečně bavily a já od nich nedokázala odtrhnout oči.
Stejně jako u prvního dílů, mě to hned vtáhlo do víru dění a já potřebovala číst kapitolu za kapitolou. Navíc jsou v této sérii krátké kapitoly, takže se to čte samo o sobě dost rychle a snadno.
Opět jsem měla v hlavě prázdno a nevěděla vůbec nic. Vždycky jsem se snažila něco uhodnout, ale marně. Sice jsem u dvou případů byla skoro v cíli, ale nakonec to bylo celé
jinak :dd.
Postavy byly opět skvělé a konečně jsme dostali trochu více informací o vedlejších postavách. Max úplně zbožňuju a doufám, že se znovu objeví i ve trojce.
A 100% jsem tým Jameson!! Fakt nemám ráda milostné trojúhelníky, protože jsem nerozhodná a pak mě to čtení moc nebaví. Každopádně tady vede prostě Jamie (miluju tu přezdívku!) a jestli spolu neskončí, tak nevím co budu dělat. Táhlo mě to k němu už v jedničce a tady se mi to potvrdilo..
Byla to opět jízda a užívala jsem si každou kapitolu! Vidím to na mou oblíbenou sérii.. Už se nemůžu dočkat trojky a doufám, že bude příští rok!!

tajemství rodinná tajemství

2022  85%Hra o dědictví