Odkaz Hawthornů

Odkaz Hawthornů https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/498282/bmid_odkaz-hawthornu-U5C-498282.jpg 4 368 70

Napínavé pokračování bestselleru Hra o dědictví! Dědička Avery Grambesová pátrá po muži, který by mohl zodpovědět její otázky, a to včetně té hlavní: Proč odkázal miliardář Tobian Hawthorne své dědictví neznámé Avery místo vlastní rodině? Test DNA Avery prozradí, že s Hawthornovými není pokrevně spřízněná, a další stopy naznačují, že její spojení s rodinou je hlubší, než si dovedla představit. Grayson a James, záhadní a přitažliví Hawthornovi vnuci, Avery stále zamotávají hlavu, a za každým rohem při tom číhají nebezpeční protivníci, kteří se nezastaví před ničím, jen aby Avery vyřadili ze hry... Doporučený věk 13+.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Hawthorne Legacy , 2021

Dámaskloboukem
10.07.2023 3 z 5

2. Díl populární trilogie. Dá se číst i bez znalosti prvního, ale dlouho jsem se orientovala v postavách.
Snad ještě nikdy jsem nečetla tak překombinovaný příběh - v otcich se lze těžko vyznat, DNA testy, adopce, nenávist, tajemstvi, odhalování záhad, odkazy, šifry - všeho požehnaně. A kdyby vás zajímalo, co ještě potřebuje taková novodobá americká Popelka ke štěstí: luxusní sídlo, fotbalový klub, šperky nevycislitelne hodnoty, nemovitosti po celém světě, ochranku, několik soukromých letadel, spoustu zaměstnanců a dva bratry z význačné rodiny, kteří střídavě usilují o její přízeň.
Pokud už vám není -náct a vyrostli jste na naší umouněné Popelce, které ke štěstí stačily tři lískáče, tak to spis ani nečtěte.

Didi15
03.07.2023 5 z 5

Je to pořád fajn , první díl mě nadchnul asi o něco více , ale nevadí . Rozhodně se těším na třetí díl.

Alíček83
30.06.2023 5 z 5

Po přečtení prvního dílu jsem musela mít i 2. Zde to už nebyla taková pecka, jako první díl. Ale to hlavní zde bylo - stále něco hledali, hádanky, rébusy, takže to se mi líbilo. Moc už ne, jak bylo všechno propojeno geneticky, vždy někdo s někým do rodiny. Fandím druhýmu bratrovi. Takže se moc těším na 3. díl. Kde se snad dozvíme i ostatní věci - další 2 otcové, jak pomohl Nash sourozencům Mellie a Ellie,...

michaela_books
18.06.2023

První díl Hra o dědictví mě naprosto pohltila, a proto jsem se moc těšila na pokračování této série. Co se týče vztahů mezi hlavními hrdiny, tak jsme se nikam neposunuli, ale děj opět neskutečně rychle utíkal a jízda začala už od prvních stránek. Autorce se opravdu nezapře čtivost příběhu a skvělých zápletek, které se tady snažíme odhalit. Styl psaní je opravdu návykový, nabádá nás to ještě mnohem k větší zvědavosti a fantazii. Zbylo nám ale celkem dost nedořešených tajemství a pořád je všechno hodně zamotané. Proto věřím, že ve finále už vše odkryjeme a jsem i celkem zvědavá, jak to všechno bude dávat vlastně smysl Za mě jednička byla určitě lepší, ale líbí se mi řešení rébusů a hádanek, díky kterým je tato série opravdu výjimečná. Doufám, že třetí a závěrečný díl nás ještě překvapí!

kikikrat
09.06.2023 5 z 5

Tenhle díl mi přišel o mnoho lepší než ten první. Od začátku do konce se něco dělo a dávalo to smysl. Byla jsem několikrát dost překvapená a musela jsem číst dál a dál. Tentokrát mi nevadila ani romantická linka. Těším se na třetí díl a jsem hodně zvědavá o čem bude.

Silencia
05.06.2023 4 z 5

Fakt mi to přišlo lepší, než jednička. Takové jasnější a rozumnější. Obešlo by se to, samozřejmě, i bez té romantické linky, ale chápu, že je to pro náctileté. Sama bych to před 10 lety uvítala.
Nejvíc oceňuji absenci cliffhangeru.

Ovecka_Saki
31.05.2023 3 z 5

Trošku mám problém s těmi trilogiemi zaměřenými na náctileté čtenáře. Ten druhý díl je prostě vždycky tak trochu zklamání. Stejně je tomu i teď, kdy se dostaneme během knihy do dalších a dalších hádanek, ale nějaký vývoj postav a jejich charakterů, nebo přiblížení jejich smýšlení a chování není. Stále tedy máme holku, která se nevyzná ve svých citech a její milostný trojúhelník, Xandera, u kterého bych čekala MNOHEM více prostoru, když měl záhadu vyřešit on a třeba bych se ráda dozvěděla, jak se služka od Nashe vůbec dostala k práci, když nakonec ona a její bratr sehráli takovou roli. Tak snad v příštím díle? Úplně nemám chuť číst další díl, ale je to už poslední díl série a ten je vždycky lepší, než druhý. Dala bych dvě hvězdy, ale přidám třetí, protože se to aspoň četlo hodně rychle, tak s tím člověk nepromarnil tolik času.

Wajny
22.05.2023 5 z 5

Neskutečný! Na druhý díl jsem se hrozně těšila a jeho čtení jsem si opravdu užila! Jsem hrozně ráda, že třetí závěrečný díl má vyjít už na podzim.

Jednotlivé kapitoly, které jsou velmi krátké, vám utíkají rychlostí blesku a vy máte během pár hodin přečteno! Autorka dokázala vymyslet tolik tajemství a záhad, které byly smysluplné a propojené. Jednotlivé hádanky jsou propracované, dávají smysl a posunují hrdiny blíž k odhalení obřího tajemství. Všechno je pěkně vyvážené a odhalení záhad není zbytečně protahováno, ono by to ani nešlo přitom všem množství. Jedno z těch obřích se odhalilo, já tedy jen očekávala trochu jiný průběh.

Atmosféra záhadného domu je perfektní a skvěle podtrhuje příběh. V knize nechybí nepřátelé, pár mi jich přišlo nedotažených a nevýrazných a některé situace mi nedávali smysl.

Hlavní postava Avery je skvělá, jen mi v některých situacích přišla trochu naivní. Bratři Hawthornovi jsou jiná kapitola - líbí se mi, jak je každý jiný a přesto si jsou podobní. I já mám svého oblíbence - Xander

Jediné, co mi malinko vadí je, že zde není trochu víc romantiky, protože já ji prostě potřebuji všude...a kluci i Avery by si ji taky zasloužili. Neočekávám žádné erotické jiskření (což mi vyhovuje), ale pro trochu víc citů a emocí je zde určitě prostor #teamgrayson

Takže konečná otázka - Grayson nebo Jameson?

Instagram - Nikmakbooks

Debbra
14.05.2023 5 z 5

I tento díl je opět plně nabitý hádankami a hlavně se už i víc zaměřuje na pocity hlavních postav, což za mě je super. Dějová linka ohledně Tobyho a jeho záhadného života mi přišla trošku zbytečně náročná, ale rozhodně nemůžu říct, že by mě nebavila.

Nieroccoon
01.05.2023

Už semi asi nechce číst třetí díl

Zetuška
22.04.2023 3 z 5

První díl byl zajímavý, hádanky super, ale druhý už bylo na mě těch hádanek až příliš, navíc mi přišly již dosti překombinované. Děj mě ani nenutil extra číst a zvědavě nakukovat, co bude dál jako v předchozí části. Čekala jsem, že se dozvím více o postavách a vztazích mezi nimi, toho se mi mnoho nedostalo, bylo utopeno v hledání, hádankách a tajemství, nebyl zásadní posun v postavách a málo o rodině (současné) a jich samotných. Do třetího dílu ale jdu. (+Suprové obálky knih.)

Fortuna7
12.04.2023 4 z 5

Přiznám se, že mě to nechytlo tolik jako 1. díl, ale ve svém žánru to je stále jedna z top sérií. Občas mi přišlo, že se autorka mohla trochu víc rozepsat, protože děj byl někdy hodně useknutý. Jinak zase skvěle propracovaná zápletka, úžasné hádanky a neskutečně zajímavé postavy.
Už netrpělivě vyhlížím pokračování!

Nikkiproch
28.03.2023 5 z 5

Už je třetí díl???
Poslední dobou i ve svých mid-30 ujíždím na young adult a tohle je teda něco pro mě! Má to děj, zápletku, trojúhelník, je to zamotané a zároveň přehledné, předvídatelné a zároveň překvapující, prostě mě to opravdu baví a už se nemůžu dočkat přeložení dalšího dílu.

Petra-1
20.03.2023 5 z 5

Já jsem si tuhle jízdu neskutečně užila. Skvělé je, že jsou krátké kapitoly a není tam spousta omáčky okolo. Takže děj hezky plyne a je zaměřený na řešení hádanek. A musím říct, že jsem rozluštila i osobní hádanku: který z Hawthornů?

Stázka007
11.03.2023 5 z 5

Velice očekávaný druhý díl hry o dědictví zcela určitě nezklamal. Velice doporučuju lidem co mají rádi rébusy a hádanky.

Mamka_cte
07.03.2023 3 z 5

(SPOILER) Druhý díl série Hra o dědictví.

První díl mě totálně pohltil, ale druhý .. opak. Kniha mě spíše zklamala. Těšila jsem se, že se dozvím více o postavách a vztazích mezi nimi.

Vztahy mezi postavami se nijak neposunuli. Nash a Libby jsou na tom stále stejně, Xander a kamarádka Max po sobě začali koukat (to se mi zamlouvá moc) a
milostný trojhúhelník?
Zatím vyhrává Jameson a taky se mi líbí víc, i když jsem na začátku první knihy více fandila Graysonovi.

Kniha byla také plná tajemství, rébusů, hádanek a intrik. Opět se rychle a dobře četla, ale občas se čtenář ztrácí kdo, co, jak a s kým. Alespoň se vyřešil rodokmen Avery a byla zase v kontaktu s nejlepší kamarádkou Max.

Zůstalo několik tajemství nedořešených, především Harry (nebo Toby) a vztahy.. takže by autorka mohla napsat třetí díl a více protáhnout romantickou linku. Bylo by to fajn

kopeceli
04.03.2023 5 z 5

Tuto knihu jsem si opravdu užila. Po přečtení předchozí výborné Hry o dědictví jsem se na ni moc těšila a nezklamala mé očekávání, což je malý svátek.

Odkaz Hawthornů je zajímavý, dobrodružný, místy dost napínavý i mladě zamilovaný. Líbí se mi svižné tempo a přesné vyvážení literárních ingrediencí tak, aby vzniklo dobré dílo bez rušivých elementů. Zaujaly mne všechny hlavní postavy, všem jsem držela palce, ale favoritkou se stala nakonec Max se svými vynalézavými náhražkami sprostých slov ve větách. Řekla co chtěla a přitom byla relativně slušná a mnohdy velmi vtipná. Je to osvěžující v době, kdy komunikaci vládne hrubost a sprostota...

Bryel
26.02.2023 5 z 5

„Zavři oči. Představ si, že stojíš na útesu nad oceánem. Vlasy ti vlají ve větru. Slunce zapadá. Duší tělem toužíš po jedné věci. Po jednom člověku. Slyšíš za sebou kroky. Obrátíš se. Kdo je tam?"

Svižné napínavé počtení, které si zamilujete a hltáte každou stránku. Moc chválím neotřelé dialogy plné humorných hlášek. Ačkoliv milostný trojúhelník nedopadl dle mých představ, Odkaz Hawthornů se mi líbil ještě víc než první díl. :)

NicaCola
20.02.2023 4 z 5

Od druhého dílu této série jsem dostala přesně to, co jsem čekala. Kniha utíkala stejně rychlým tempem jako první díl (díky za krátké kapitoly). Dozvěděli jsme se spoustu informací, které nám v předešlém díle unikaly.
Rozhodně jsem spokojená i s výběrem Hawthornea a teším se na další díl ;)

KatChiss
18.02.2023 4 z 5

Hra o dědictví mě bavila, proto jsem se nemohla dočkat, až si přečtu pokračování. A ta obálka? Stejně jako to, co se skrývá pod ní, je lepší než první díl. Odkaz Hawthornů obsahuje více hádanek a intrik, které na sebe navazují a rozplétají záhadu této početné rodiny. Sice je podle mě čtenář nemá šanic vyřešit, což by vadilo například Marky (zdravím), ale já jsem s tím úplně v pohodě. Moje mozkové závity na hádanky a různé hlavolamy stejně nikdy nebyly, takže je směle přenechám Avery a bratrům Hawthornovým.
Krátké kapitoly, velmi jednoduchý styl psaní a akce střídající akci vám nedovolí knihu odložit. Budete hltat každé slovo a těšit se na velké odhalení, ve které doufáte. Objektivně musím říct, že tohle není žádný velkolepý příběh se sáhodlouhými a složitými popisy prostředí, postav, postupů a emocí, ale subjektivně jsem si tuhle i předchozí knihu děsně užila a nemůžu se dočkat, až si přečtu poslední díl. Po něm se určitě pustím do autorčiných dalších knih. Na Goodreads jsem objevila sérii The Naturals, která zní fakt zajímavě.

tajemství rodinná tajemství

2022  85%Hra o dědictví