Howlův putující zámek

Howlův putující zámek https://www.databazeknih.cz/img/books/99_/99011/bmid_howluv-putujici-zamek-JXS-99011.jpg 5 262 50

Howlův zámek série

1. díl

První kniha z trilogie populární britské dětské autorky Diany Wynne Jonesové, která se stala předlohou pro celosvětově úspěšný animovaný film, u nás uvedený jako Zámek v oblacích (režie Hayao Miyazaki), je příběhem o lidské svobodě a o lásce. Dívenku Sofii zakleje zlá Čarodějnice z Pustiny ve vetchou stařenku, která se vydá do světa za štěstím. Dostane se až do obydlí obávaného čaroděje Howla, do zámku, jenž cestuje krajem. Sofie u Howla zůstane jako hospodyně a tak je vtažena do spletitých a záhadných událostí a vztahů. Do krásného mladého čaroděje se zamiluje, ale vymanit se z moci silné kletby je nesmírně obtížné. Zda se to nakonec podaří, nebudeme čtenáři prozrazovat.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Volvox Globator

Howl's Moving Castle , 1986

mikosai
06.09.2014 4 z 5

pohádka o čarovaní ale animovaný film sa mi tentokrát páčil viac - ak ste nevideli vrelo doporučujem je od Miyazakiho s názvem "zámek v oblacích"

Petrvs
01.09.2014

Zprvu jsem byl nadšen, ke konci trochu na rozpacích. Je tam spousta skvělých nápadů, ale úplně mně nesedlo tempo a ke konci už jsem se trochu ztrácel. Tedy mám určitý pocit překombinovanosti a současně i pocit určitého ochuzení z vyvrcholení zápletky, které se kolem mě přehnalo, ani nevím jak. Každopádně zajímavá dětská knížka, která má specifické kouzlo...

Tanaka T.
29.04.2014 4 z 5

Mijazakiho Howl no Ugoku Širo je bezesporu kouzelný film, nicméně kolem knihy se asi projel v rychlíku. Howlův putující zámek Diany Wynne Jones je až na pár záležitostí na začátku úplně o něčem jiném. Knihu můžu rozhodně doporučit. Druhý díl je stejně tak zábavný (i když Howl a Sofie tam už nehrají prim), takže je mi líto, že zatím nikdo česky nevydal pokračování. A také je škoda, že autorka zemřela, než mohla dokončit čtvrtý díl...

IvcaK98
29.10.2013 5 z 5

Jedna z mých NEJ knížek :) Přečetla jsem si ji až po zhlédnutí filmu a jsem za to ráda. Příběh se sice v hlavních rysech neliší, ale v mnoha věcech je úplně jiný a já tak mohla nezapomenutelný filmový zážitek prožít znovu, tentokrát v knižní podobě. Krásný pohádkový příběh, který mě o pravdu vzal za srdce ;)

Seraphin
16.03.2013 5 z 5

Doporučuji každému, kdo viděl skvělý film Hayao Miyazakiho Zámek v oblacích. Postavy jsou sice stejné, ale děj je úplně o něčem jiném. Nuže přečtěte si knihu a nechte se mile překvapit :o)

Finvarra
22.02.2013 5 z 5

Člověk až lituje, že taky nežije v takové pohádce... na Howlově zámku. A než vyjde ze dveří, vybere si kam vkročí :) hezká myšlenka a pěkné zpracování.

Violetti
13.06.2012 5 z 5

Kdo má rád film, určitě neprohloupí, když si přečte i knižní předlohu. Musím říct, že před režisérem smekám, knihu zpracoval do filmu precizně. Přesto má však kniha o trochu víc. Samotného Howla poznáváme detailněji, stejně jako ostatně všechny postavy, se všemi klady i zápory. To se mi líbí hodně, když postavy nejsou černobílé. Je to taková milá krásná pohádka. A propos, Howl je prostě úžasný!
Jediná malá výtka je k jinak krásnému vydání - dost často chybí začáteční či koncové uvozovky, to mě dost rozčilovalo. A česká fráze "Jsi jak malej Jarda" se mi tam také úplně nehodila.

kamise
01.06.2012 5 z 5

Vtipný, svěží a originální příběh pro všechny kategorie čtenářů. Každý si v této knize něco najde. Howla si prostě nemůžete neoblíbit, je úžasný, okouzlující a jedinečný, ale občas máte chuť ho něčím praštit ...... Doporučuji k přečtení a těším se, že se v brzké době objeví další příběhy Diany Wynne Jones.

robinzon
01.05.2012 5 z 5

Veľmi vtipné a milé čítanie ! Od filmu sa dosť líši, rozhodne stojí za prečítanie!

Sussanah
08.01.2012 5 z 5

Daleko daleko daleko lepší než velice výborný film!
Netušila jsem, že film je podle knihy, a zjistila jsem to docela náhodou cestou kolem knihkupectví. Knihu jsem si musela hned koupit a jsem z ní nadšená! =)

kouzla láska magie zfilmováno čarodějové skřítkové kletba animovaný film osud fantazie

Autorovy knížky

Diana Wynne Jones