Hostitel

Hostitel https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23767/mid_hostitel-Bs5-23767.jpg 4 2860 542

Hostitel série

1. díl

Melanie Stryder se odmítá vzdát. Náš svět napadl neviditelný nepřítel. Lidé se pro tyto mimozemšťany mění na pouhé hostitelské tělo; jejich mozek ovládne vetřelec, ale tělo zůstává netknuté a zdánlivě beze změny pokračuje v předchozím životě. Obětí mimozemšťanů se rychle stane drtivá většina lidstva. Když vetřelci dopadnou i Melanii, jednu z hrstky přežívajících „divokých“ lidí, dívka vůbec nepochybuje, že nastal její konec. „Poutnice“ – její vetřelecká „duše“ – která teď ovládla Melaniino tělo, dostala předem varování před problémy existence v člověku: změť pronikavých emocí, příliš mnoho smyslů, vypjatě živé vzpomínky. S jednou potíží však Poutnice nepočítá: předchozí obyvatelka těla se odmítá vzdát vlády nad svou myslí, i když tělo jí už nepatří. Poutnice bádá v Melaniiných myšlenkách a doufá, že objeví příčinu nezdolného lidského vzdoru. Místo toho Melanie naopak zaplní mysl Poutnice vzpomínkami a podobou milovaného muže – Jareda, který se dosud někde skrývá před vetřelci. A jelikož Poutnice se nemůže oddělit od Melaniiny tělesné touhy, sama začne prahnout po muži, jehož má odhalit. Když vnější okolnosti přinutí Poutnici a Melanii, aby uzavřely nedobrovolné spojenectví, vydají se spolu na nebezpečnou a nejistou pouť za mužem, kterého obě milují. Stephenie Meyerová patří k nejzajímavějším autorům současnosti. Ve svém Hostiteli nám předkládá strhující a nezapomenutelné dílo o vytrvalosti lásky a o samotné podstatě toho, co člověka dělá člověkem.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

The Host , 2008

Any410285
30.01.2018 5 z 5

Z knihy jsem byla nadšená a unešená. Tenkrát mi to hodně káplo do noty, skvěle se četla a příběh mě dost dostal. S nadšením jsem si pustila později i film a ten mi přišel dost jako odpad, až mi zhnusil i tu knížku... ráda bych si knížku přečetla teď s odstupem znovu, když už nejsem v pubertě.

lla.veronica
29.01.2018 4 z 5

Knihu jsem četla před pár lety a naprosto mě strhla, líbil se mi styl i příběh sám. Až po přečtení jsem vzala navědomí jméno autorky a jsem tomu ráda, že jsem se nenechala odradit předsudky. Vážně moc pěkný příběh.

Klichem1
13.01.2018 3 z 5

Taka jednoducha knizka, napisana vo velmi jednoduchom style. Skor romatika pre teenagerov ako sci fi. Ale citanie ide velmi rychlo a napad zdielania jedneho tela viacerymi myslali sa mi v celku pacil.

Adhara
03.01.2018 2 z 5

Román je prezentovaný ako sci-fi, ale ide o soft sci-fi, také mäkučké, že by sa na ňom vyspala aj princezná na hrášku. Jazyk je prostulinký. Vzťahy sú alfou aj omegou deja. Dej je, podobne ako v Súmraku, písaný v prvej osobe z pohľadu hrdinky. Oproti Súmraku je však oveľa menej čítavý, čo je problém, lebo čítavosť bola jedna z mála vecí, ktoré som Twilight ságe uprieť nemohla. Hostiteľ je naproti tomu rozvláčny a mdlý. Donekonečna sa zaoberá presným popisom gest hovoriacich, každým žmurknutím, pohnutím brvou a úderom srdca, bez zakorenia v hlbšej psychologizácii. Príbeh je rovnako plytký ako príbeh Súmraku a popri tom omnoho menej zábavný. Z uväznenia dvoch duší v jednom tele by sa dalo vyťažiť mnoho, no nájdeme tu len málo. Pútnička je najväčším problémom celej knihy. Na ostrieľanú mimozemšťanku je to skrátka priveľká trúba. Akoby Belle Swanovej z oka vypadla. Čo je o to iritujúcejšie, že od skúsenej a tisícky rokov žijúcej bytosti by človek predsa len očakával viac ako od sedemnásťročnej pubertiačky.

dr.romca
20.12.2017

Skvělá kniha. Líbila se mi mnohem více než film. Ve filmu přece jenom nedokáží popsat pocity.

Leanis
07.12.2017 4 z 5

Úžasný nápad, Meyer si u mě rozhodně touto knihou šplhla. Přesto v knize bylo spoustu zbytečných kapitol a s hlavní postavou jakožto Wandou jsem si moc nesedla. Asi byl byla spokojenější, kdyby se příběh vyprávěl spíše z pohledu Melanie. Ale nevadí, rozhodně vás kniha donutí nad spoustu věcmi přemýšlet. Možná má kniha už takový nepříliš originální námět, ale rozhodně není klišé! Při čtení se nudit nebudete :-)

tany9
17.11.2017

Začátek jsem přelouskala jakž takž, poté téměř do konce, do místa, kde polapili Hledačku jsem četla beze spánku až do rána, ovšem konec je dle mého kolosální červená knihovna.Bože, sladká, křehká blondýnka s ječivým hlasem co miluje parfémy a parádu.Tristní.

Bekerče
17.11.2017 5 z 5

Doporučuji! Uchvátilo mě to hlavně svou originalitou!

monika011
14.11.2017 5 z 5

Znáte ten pocit, když něco strašně moc chcete dočíst (aby jste věděli, jak to skončí), ale zároveň nechcete, aby to někdy vůbec skončilo? Přesně takový pocit jsem měla při čtení Hostitele. Vůbec jsem neměla problém se začíst, právě naopak- už od začátku jsem hltala každé slovo. Dokonce jsem knihu schovávala pod stolem při jídle- tak moc mě to bavilo.
Zamilovala jsem si Wandu. Byla tak milá. Tak statečná. Tak čistá. Tak lidská. Tak opravdová. Celý svět, který Stephenie vytvořila byl pro mě opravdový. Když jsem četla tuto knihu, vytvořila se kolem mě velká bublina s vlastním světem. Na napsání něčeho takového (něčeho, co bude bavit tolik lidí) už vážně potřebujete talent, ne? Milá Stephenie Meyer, ty máš neobyčejný talent. Děkuji Ti.
Doporučuji ♥.

Yogini
12.11.2017 2 z 5

V komentářích jsem četla, že se musí vytrvat, překlenou několik desítek stránek, končím na str. 247, nešlo to...asi nemám právo hodnotit, protože jsem nedočetla do konce, ale i tak, dávám 2*.

KaryAestas
07.11.2017 5 z 5

Jedna z nejzajímavějších a nejhezčích knih, které jsem kdy četla. Ačkoli může kniha někomu připadat jen jako science fiction love story, není to tak. Kniha dává nahlédnout do povahy lidí jako celku, ale i jako jednotlivců, do schopnosti člověka se měnit a vyvíjet. A ačkoliv mám ráda i Twilight ságu, tato kniha jde oproti sáze mnohem více do hloubky.

Tirisa
03.11.2017 5 z 5

I když už nějaký ten pátek nejsem teenagerem a Stephenie Meyerová je považovaná spíš za autorku pro náctileté slečny, nestydím se přiznat, že její knihy miluji. Její způsob psaní a popisu událostí je nenásilný, vždy mě naprosto vtáhne do děje a také pravidelně potěší romantičku skrytou kdesi uvnitř mě.
U Hostitele jsem navíc našla i skrytější význam, který jsem ocenila, protože sama věřím, že nic není jen černobílé, nebo jen dobré a zlé.
Knihu jsem četla už 3x a ještě ani jednou mě nenudila.

Globodecristal
27.10.2017 5 z 5

Tuhle knihu jsem četla kdysi dávno. A nedávno jsem se k ní s chutí vrátila. Patří mezi knihy, které čtenáře z prvních stránek úplně neohromí, ale vyplatí se číst dál. Po pár stránkách Vás děj vtáhne a vy budete mít problém knihu zavřít.

DéňaPéňa
26.10.2017 4 z 5

Ze začátku jsem se musela do četby trochu nutit, ale pak whooááá už jsem jela a dojela až do cíle. Podle mě zatím nejlepší autorčino dílo.

kotuldaa
26.10.2017 5 z 5

Na knizku jsem narazila diky ctenarke vyzve, jinak bych po mi nesahla, a muzu rict, ze je uzasna, dej me doslala pohltil. Zatim nejlepsi hnizka jakou jsem cetla

TerezaJágrová
26.10.2017 5 z 5

Když jsem knihu poprvé viděla,tak jsem si říkala,že takovouhle bichli ani nepřečtu,ale přesto mi to nedalo a knihu jsem si musela přečíst. Ze začátku mě kniha nijak nechytla,ale jak jsem se dostala dál,tak jsem se od ní nemohla odtrhnout. Skvělá kniha,která stojí za přečtení. Hned po přečtení jsem se podívala na film,který je taky krásný,ale kniha je kniha.

Kacule88
15.10.2017 5 z 5

Velmi krásná knížka.

Hanjimka
08.10.2017 3 z 5

Po přečtení pár komentářů jsem se rozhodla že vytrvám. Ale trvalo to 150 stran, než jsem se začetla. Nakonec dočteno, žádná paráda to nebyla, ale děj místy i zajímavý, jen pro mě příliš zdlouhavý.

CHezunka
07.10.2017 3 z 5

kniha byla krásná, dopředu jsem nečetla o čem by příběh měl být, proto jsem po předchozím díle serie twilightu očekávala stále, kde se nějaký ten upír oběví, ale nepřišel.:-) spisovatelka má neuvěřitelnou schopnost popsat city a donutit čtenáře, aby cítil podobné.

ufounek173
25.09.2017 5 z 5

Nejdřív jsem viděla film a pak si půjčila knihu,miluji tento žánr,takže pro mne krásná knížka-zase jsem brečela jako želva a to jsem znala konec.