Hostitel

Hostitel https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23767/mid_hostitel-Bs5-23767.jpg 4 2860 542

Hostitel série

1. díl

Melanie Stryder se odmítá vzdát. Náš svět napadl neviditelný nepřítel. Lidé se pro tyto mimozemšťany mění na pouhé hostitelské tělo; jejich mozek ovládne vetřelec, ale tělo zůstává netknuté a zdánlivě beze změny pokračuje v předchozím životě. Obětí mimozemšťanů se rychle stane drtivá většina lidstva. Když vetřelci dopadnou i Melanii, jednu z hrstky přežívajících „divokých“ lidí, dívka vůbec nepochybuje, že nastal její konec. „Poutnice“ – její vetřelecká „duše“ – která teď ovládla Melaniino tělo, dostala předem varování před problémy existence v člověku: změť pronikavých emocí, příliš mnoho smyslů, vypjatě živé vzpomínky. S jednou potíží však Poutnice nepočítá: předchozí obyvatelka těla se odmítá vzdát vlády nad svou myslí, i když tělo jí už nepatří. Poutnice bádá v Melaniiných myšlenkách a doufá, že objeví příčinu nezdolného lidského vzdoru. Místo toho Melanie naopak zaplní mysl Poutnice vzpomínkami a podobou milovaného muže – Jareda, který se dosud někde skrývá před vetřelci. A jelikož Poutnice se nemůže oddělit od Melaniiny tělesné touhy, sama začne prahnout po muži, jehož má odhalit. Když vnější okolnosti přinutí Poutnici a Melanii, aby uzavřely nedobrovolné spojenectví, vydají se spolu na nebezpečnou a nejistou pouť za mužem, kterého obě milují. Stephenie Meyerová patří k nejzajímavějším autorům současnosti. Ve svém Hostiteli nám předkládá strhující a nezapomenutelné dílo o vytrvalosti lásky a o samotné podstatě toho, co člověka dělá člověkem.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

The Host , 2008

cinapo
24.03.2020 5 z 5

Zpětně přidávám hvězdu navíc. Příběh krásný, skvěle vymyšlený. A hlavní postava je to nejhodnější stvoření pod sluncem.:-) Celkově moc hezké a příjemné čtení.

Alieen
18.03.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila, doporučuji.

Elsasbooks
07.03.2020 4 z 5

Krásný a dojemný příběh, ke kterému se člověk bude rád vracet. Škoda jen že prvních sto stran se trochu táhlo, ale pak to stojí za to!

AbigailBC
02.03.2020 3 z 5

No já nevím. Jako "malá" (takových dvanáct let zpět) jsem spadla do Twilight série a byla fanatickou fanynkou. Doporučovali mi tehdy i Hostitele, ale Edward byl Edward. Teď si říkám, že kdybych Hostitele četla tehdy, líbil by se mi moc. Teď mi spíš přijde, že Stephenie potřebuje všude zamotat naprosto nepřirozeně oddanou lásku a sebevražedné sklony (platí i pro Twilight). Ty sklony mě u Poutnice obzvlášť iritovaly, protože neměly logické opodstatnění a závěr byl vskutku předvídatelný. Ovšem těch pět set stran mi uteklo pod rukama celkem rychle, i přes některé "meyerovic-spisovatelské-nonsensy" a naprosto plytce a odbytě vykreslené jiné planety. Prostředí jeskyní v poušti mi ale přišlo sympatické.

Sacinka
29.01.2020 5 z 5

Jako pár čtenářů zde- i mě dělal začátek trošku problém.. kdybych nedostala doporučení - že to je krásná knížka, tak věřím, že bych ji zavřela a nedočetla. Naštěstí jsem dala na doporučení kamošky a za pár dní jsem ji slupla jak malinu!

Četla se s lehkostí, byla zajímavá, vyvolávala příjemné emoce a nutila mě číst dál a dál. Jsou tam moc hezké pasáže, u kterých jsem se musela usmívat.. roztomilá knížka!

Je to moje prvotina od autorky a nečtu tento žánr, proto jsem mile překvapená. Doporučuji!

Pouli
21.12.2019 5 z 5

Musím říct, že první díl twilight ságy je příšerně napsaný...ale tato kniha od stejné autorky je naprosto báječná. Líbí se mi děj, myšlenky z knihy i příběh samotný. A nenapadá mě nic podobného. Poutnici jsem fandila od začátku. Film je vlastně taky dobrý.

Petra-1
13.11.2019 5 z 5

Tuhle knihu jsem cetla snad 3x a jak film tak i kniha jsou skvělé. Miluji Poutníci, která je prostě ta nejhodnejsi bytost ve vesmíru.

Kacennnka
03.11.2019 5 z 5

Hostitel je vlastně takové apokalyptické sci-fi a mimozemšťany, ale orientován hlavně na mezilidské vztahy. Hostitel má velice vlažný začátek, ale po překonání tak 70 stran dostane úplně jiný rozměr. Nápad s Dušemi je skvěle zpracovaný, mezilidské vztahy pěkně popsané i vystavěné a ač máte na Stmívání jakýkoli názor, člověk musí uznat, že Meyerová psát umí. Jo a taky je Hostitel na úplně jiném levelu než již zmíněný trhák.

ivis77
31.10.2019 5 z 5

Po prvotnich rozpacich se z toho vyklubal pribeh, ktery me uz nenechal knihu odlozit. Mrzi me jen, ze neni pokracovani.

tynka65
16.10.2019 5 z 5

Tak tohle byl opravdu skvělý příběh! Nejdříve mi chvilku trvalo, než jsem se začetla, ale pak už to stálo za to!! A Ti chlapi!! Vůbec jsem nevěděla, kterému fandit víc. Stephanie psát prostě umí, je to originální a hodně hodně čtivé až návykové řekla bych :)

Avila
11.08.2019 5 z 5

Je to prostě skvělý příběh... Tenhle žánr nepatří úplně k mým oblíbeným ale tuhle knihu mi před lety doporučila kamarádka a já se nechala zlákat a nakonec si jí přečetla. Od té doby má své místo v knihovně a já se k ní vracím. Filmové zpracování není špatné ale tomu originálnímu v knize se nemůže rovnat.

domino1701
26.07.2019 5 z 5

Naprosto skvělý! Stojí za to přečíst. 100 %

jaruva
24.07.2019 5 z 5

Jako první jsem viděla film, ale nikdy od úplného začátku. Film mě zaujal, na knihu jsem byla zvědavá. Líbila se mi moc. Klobouk dolů...

anet8843
24.07.2019 4 z 5

Hostitele jako knihu mám spojené s jedním těžkým období v životě, takže se úplně pořád necítím na znovu přečtení, i když se mi příběh moc líbil. Nejsem fanynka milostných trojúhelníků, ale tady se Meyerové povedlo to vyřešit šalamounsky, bylo to něco jiného, nového. Hodně mě překvapilo, že za ty roky nevyšlo nějaké pokračování, to si o to vyloženě říkalo, skončilo to otevřeně. Tohle se autorce hodně povedlo, psát prostě umí.

evineckY
13.06.2019 5 z 5

Skvělý scifi román. Stephenie Meyer má úžasnou fantazii. Doporučuji i audioknihu.

Cleo De Nile
07.06.2019 5 z 5

Ke knize jsem se snažila přistupovat bez předsudků a s otevřenou myslí, ale stejně jsem neměla zrovna vysoká očekávání. Stephenie Meyerová se ovšem vyznamenala tolik, že mi údivem spadla čelist. Zcela bez debat dokázala, že je schopna napsat čistokrevný, propracovaný sci-fi román pro dospělé čtenáře. Ani na jedné stránce se nebudete nudit, a svět, do kterého se budete pomalu nořit, budete milovat i nenávidět zároveň.

polmari
28.05.2019 4 z 5

Moc moc pěkné. Co jsem tak četla, tak tohle je jeden z mála postapokalyptických příběhů, kde se čtenář přesně dozví, co se vlastně stalo, a příběh je vyprávěn z pohledu útočníka (velice sympatického). Konec byl na mě až moc romantický, proto jen 4 hvězdy místo pěti.

EnaryFeniel
22.05.2019 5 z 5

Já se tedy začetla hned od začátku. Četla jsem a nemohla jsem přestat. Nevím zda lze Poutnici nenávidět, já si ji zamilovala. Prožívala s ní radosti i utrpení. Objevovala s ní krásný i nebezpečný svět. :) Určitě knížku zařadím mezi nejoblíbenější. :)

Belisima
10.04.2019 5 z 5

Začátkem jsem se prokousávala, ale ne moc dlouho a najednou byl konec. Ani jsem se nestihla vzpamatovat. Tak jsem po dočtení otočila knihu na začátek a dala to znovu a už pomaleji. Autorka psát umí. A jak to umí. Perfektně popsaný nový svět, jako kdyby se to opravdu stalo.

MaggieR
31.01.2019 5 z 5

Som rada že som nevidela film lebo kniha je veľmi dobrá. Úplne niečo iné ako sme zvyknutý.