Horem pádem - Kráska v nesnázích - Medvídek - Filmové povídky

Horem pádem - Kráska v nesnázích - Medvídek - Filmové povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51023/horem-padem-kraska-v-nesnazich-medvidek-filmove-povidky-51023.jpg 4 8 3

Kolekce filmových povídek Horem Pádem, Kráska v nesnázích a Medvídek zahrnuje tři původní autorské texty Petra Jarchovského. Na jejich námětech se spolupodílel i režisér Jan Hřebejk. Jedná se o příběhy pohybující se na pomezí hořké komedie a dramatu, ve kterých je příběh nesen paradoxem a střetáváním vícerozměrných, nečernobílých figur. Humorné a groteskní stránky jejich života se v nich překrývají s tragickými a pokoušejí se tak vytvořit nejednoznačný obraz naší současnosti. Jarchovského příběhy nechtějí vynášet snadné soudy, ale spíše prozkoumávat nejrůznější východiska jednání postav v jejich složitosti a přiblížit se tak pravdivému obrazu života. Filmy Horem Pádem a Kráska v nesnázích se těší zájmu filmové kritiky i diváků a získaly mnohá významná ocenění doma i v zahraničí. Filmová povídka Medvídek je předlohou k filmu, který by měl do kin přijít v roce 2007.... celý text

bigbabe
26.11.2017 3 z 5

Nevidět filmy, povídky by mě asi moc nezaujaly a možná bych byla i zmatená z postav.
Vyprávění bylo strohé bez bližších popisů pocitů, prostředí. Jen takový soupis, co se stalo.

Juicyk
17.10.2016 4 z 5

Horem pádem je skvělá povídka, kterou mám ráda i zfilmovanou a Krásku v nesnázích také. Jsou to čtivé povídky, uvěřitelné charaktery ve všedních i méně všedních situacích, které se ale klidně v našem (i vašem) životě mohou stát.
Medvídek je také fajn, jen mě bavil o trochu méně, asi proto, že jsem se ani s jednou postavou nemohla nějak sžít.
Dohromady ale pohodové čtení, které mě osobně velmi ukrátilo dlouhé chvíle ve vlaku :)

xxtom
28.01.2015 2 z 5

U filmů jsem se bavil více.

Petr Jarchovský
česká, 1966