Horečka Dananů

Horečka Dananů https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/159668/bmid_horecka-dananu-ZJw-159668.jpg 4 118 21

Horečka série

< 3. díl

HOREČKA Dananů je třetí díl sedmidílné řady slavné americké spisovatelky Karen Moning, která na sebe upozornila především romantickými příběhy ze skotské Vysočiny, od nichž se přesunula do světa tajemství a záhad, napětí a vášně. Kniha přibližuje další osudy MacKayly Laneové, dívky z malého jižanského města, jejíž bezstarostný život končí ve chvíli, kdy v Dublinu najdou tělo její mrtvé sestry a ona se rozhodne vypátrat jejího vraha. Vyráží do Irska, kde chce mimo jiné najít záhadnou knihu, o níž se zmínila sestra v poslední zprávě. Setkává se s tajemným Jerichem Barronsem a záhadnými bytostmi z tisíce let staré říše Dananů, která dlouho existovala vedle světa lidí, ale nyní jej začíná ohrožovat. Zabředá do složitého přediva vztahů a postupně si stále jasněji uvědomuje svou zodpovědnost v boji za zachování lidského rodu. Se střídavými úspěchy odolává nástrahám sil zla a snaží se najít nové spojence, neboť si uvědomuje, že sama nemá naději na úspěch.... celý text

Literatura světová Thrillery Fantasy
Vydáno: , Jota

Faefever , 2007

Bee
25.09.2013 4 z 5

Na konci druhého dílu jsem vykřikovala, že už chci, aby se stalo něco krutopřísnýho. Tady to je. Celý díl nás provází temná atmosféra, bylo zřejmé, že to konečně vypukne. Co se děje týče, postrádá to vtipné slovní přestřelky mezi Mac a Barronsem, ale vyvažují to informace, které konečně - sice poskrovnu, ale i tak - dostáváme.
Samotný závěr mě bavil, i když si myslím, že autorka z toho nevymáčkla všechno, a konec stál za to.

erotika dobrodružství keltská mytologie

Karen Marie Moning