Sova

Sova https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/300909/bmid_sova-fMG-300909.jpg 4 2350 630

V lese kousek od Osla je v podivném hnízdě ze sovího peří nalezeno tělo sedmnáctileté dívky, jež se před tím ztratila z domova pro problémovou mládež. Případem se začne zabývat zkušený detektiv Holger Munch se svým týmem. Vyšetřování pro nedostatek stop začíná váznout na mrtvém bodě, ale pak IT odborníkovi z oddělení vražd záhadný hecker pošle nahrávku, jež odhalí znepokojivé podrobnosti o osudu zabité dívky; ve filmu se na okraji mihne silueta vraha převlečeného za sovu, nočního dravce symbolizujícího smrt... A patrání se roztočí na plné obrátky. Sova opět přináší promyšlenou, napínavou zápletku a proniká hluboko pod povrch lidské mysli stejně jako první Bjorkův román V lese visí anděl. Zároveň se v ní noříme hlouběji do soukromí detektivů Holgera Muncha a Mii Krügerové, které si díky veleúspěšnému prvnímu dílu řady již oblíbili čtenáři v řadě zemí. Spolu s tím, jak se snaží co nejrychleji rozlousknout zapeklitý případ a zastavit brutálního vraha, se oba vyšetřovatelé musí porovnat i s řadou výzev, které před ně staví jejich osobní životy.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Plus

Uglen , 2015

kob
11.04.2022 5 z 5

Než se ta spousta divných a děsivých událostí z různých časových období ke konci propojí, má čtenář pěkně zamotanou šišku ;)

Jiho226
10.04.2022 4 z 5

Kniha mě od začátku moc bavila,bohużel čím víc se blížil závěr,tím víc se mé nadšení vytrácelo. Možná i díky přílišné rozvláčnosti děje. Také mi trochu vadily popisy psychických potíží ,,velmi zvláštní“ vyšetřovatelky - těžko říct,zda by u policie mohla opravdu pracovat. Ale nejsme v realitě a umělecká nadsázka dovolí mnohé. Samotný závěr přinesl pro mě až moc rychlé vyřešení a rychlé vysvětlení. Tak rozsáhlý příběh by si zasloužil širší rekapitulaci. Ale celkově hodnotím kladně, kniha se mi líbila.

jarda155
23.03.2022 4 z 5

Oproti prvnímu dílu o něco propracovanější a komlexnější.Možná trochu rotahanější, ale nevadilo.
Jen se bojím aby během dalších dílů nedošly hlavnímu vyšetřovateli členové rodiny.V prvním díle to bylo zajímavé, tady již trochu hraniční v dalších už by mi to dost vadilo.

minirock
23.03.2022 2 z 5

Tou úvodní větou anotace jako by vše zajímavé a napínavé v knize skončilo. Celý další děj se neúprosně vleče, jediný kdo něco vyšetřuje a posunuje příběh dál je Mia, pokud tedy někde nechlastá pivo s jaegermeisterem. Nevím co dělali ostatní policisté protože se o nich píše minimálně. Polovina knihy je plácání o ničem, pachatele mohli klidně dávno odhalit. Konec prapodivný, vysvětleno pár řádky. Slabota.

Pdede
19.03.2022 4 z 5

Napínavý a skvěle popsaný příběh s oblíbenými hrdiny

majáček
09.03.2022 5 z 5

Sovu jsem četla jako první z této série. Musím říct, že autor je velmi dobrý spisovatel. V lese visí anděl a Sova jsou velmi napínavé a nemohu nic vytknout. Zajímavé příběhy.
Příběh se točí v kruhu kolem jednoho tzv. ,,sociálního zařízení ".
Opět, jak u prvního dílu
ke konci od knihy se nelze odtrhnout.
I když jsou podobné témata, ale pan spisovatel to prostě umí napsat velmi čtivě.

Adriane
15.02.2022 3 z 5

(SPOILER) Kniha mě bavila, četla se svižně, nápad taky vcelku originální..ALE! Přišlo mi, že se zde opakovala stejná témata, jako v první knize a to problémy v rodině - zanedbávání dětí apod. , zapletení s Munchovou rodinou a církev ( kterou asi autor nemá úplně v lásce :D ) .
Některé věci by mohly být podrobněji popsány, například téma sekty, obětování atd. , aspoň by se člověk něco dozvěděl.
Přiznám, že ke konci mě autor i trochu zmátl, ale i tak byla kniha zvláštně ukončena, jako by už autor nechtěl nic vysvětlovat a prostě knihu ukončil.
Ale i tak, hodnocení si zaslouží vcelku dobré.

ivca84
07.02.2022 4 z 5

další vyšetřovaní znamého tymu doufam ze treti dil nesklame

kacapr
31.01.2022 4 z 5

S hodnocením jsem v rozpacích. Knížka mě celou dobu bavila, rychle se četla... ale ten závěr mě dost zklamal - hodně neobjasněných věcí a souvislostí, jakoby mi někdo vytrhl několik posledních stran...

Flafinka
18.01.2022 2 z 5

(SPOILER) Prvni dil byl celkem dobry, tudiz jsem se s ocekavanim pustila do Sovy. Opravdu muze takhle divny pavouk (Mia) pracovat u policie? A co udelal Holger za celou dobu krome toho, ze kouri? Jak prispel k vyreseni pripadu? Nejak se to cele ke konci rozsypalo a vyresilo se to tak zplacane, narychlo a na efekt. Skoda.

Janadvorackova
28.12.2021 3 z 5

Bojím se o autorovo duševní zdraví. Takové divné psychouše si vymýšlí. Nebo... že by si nevymýšlel?

Rituální vražda mladé holky vypadá strašně záhadně, ale jako ostatně u většiny těchto ponurých příběhů se časem ukáže, že v bezpečí není vůbec nikdo.

Příběh celkově je slabší, než první díl série. A Mia a její myšlenky na smrt mi už mírně vadila. Navíc to vypadá, že policajti jen chlastaj, berou prášky, ale když jim někdo zavolá, jsou vmžiku v pohotovosti, připraveni na tři sta procent. A jak jim to pálí :).

Antaki_Thorin
22.12.2021 2 z 5

Souhlasím s Belannou - první díl byl mnohem lepší, druhý ztrácel dech. Další čtení mě už moc neláká.

Kubajzz
29.11.2021 4 z 5

Série Holger a Mia mě chytla. Knížka je pěkně napsaná, dobře se čte, děj má spád. Doporučuji

Belanna
28.11.2021 2 z 5

První díl se mi velmi líbil, z druhého jsem zklamaná. Jak kdyby ho psal úplně někdo jiný.
Hlavní dějová linka, ta se mi velmi líbila, se ztrácí ve vedlejších, které místy nejsou vůbec podstatné. A navíc to na mě zapůsobilo tak, že všichni Norové jsou alkoholici, drogově závislí nebo jinak psychicky narušení jedinci. Škoda, snad bude další díl lepší.

Sixao
16.11.2021 4 z 5

Dočetla jsem resp. vyposlechla druhé pokračování a když teď pročítám pár posledních komentářů, mám radost, že nejsem sama, kdo na této sérii vidí mouchy. Pojď Mio, pojď, jak někdo tak závislý a psychicky nevyrovnaný může vůbec něco vyšetřovat? Pár láhví tvrdého týdně proložených několika platíčky nejspíš podpoří fantazii ale fyzicky? Dle Holgera krásná indiánka. Před pár dny jsem na vinném koštu ochutnala 16 vzorků a krásná jsem pak nebyla ani trochu. K čemu je tam vlastně Holger, kromě toho, že kouří a asistuje Mie, když má zrovna záchvat hlasitého přemýšlení, jsem opravdu nepostřehla. Přispěl někdy něčím k vyšetřování? Nebo jsem možná měla slabou chvilku a tenhle vzácný okamžik zrovna prospala. Ještě že má další lidi v týmu, jako třeba Gabriela. Jinak to byla správná motanice a přehlídka úchylů a poznamenaných jedinců. Pachatele jsem nedokázala předem odhadnout, podezřelých byla spousta. Přednes Petry Špalkové je výborný.

JerryDexter
11.11.2021 3 z 5

První díl jsem ještě dal, ale teď už nemůžu jinak. Postavy se chovají neskutečně stupidně. Pořád má někdo depresi, je pod vlivem alkoholu nebo nejrůznějších prášků a chová se naprosto nepředvídatelně. V příběhu je nám prezentována elitní jednotka Norské policie, ale spíš se jedná o bandu psychicky labilních amatérů. Někdo neustále někomu nezvedá telefony, jiný chlastá, další je na prášcích a všichni se chovají tak hloupě, až si říkám, jestli to autor myslí vážně. Další díl zkusím, ale bojím se, že se to ponese ve stejném duchu.

Simix.š
16.10.2021 3 z 5

(SPOILER) Do 3.knihy se mi ani nechce. Děj byl teda správně ulítlý jak se na seveřany patří. Ale to pozadí - příběh hlavních postav - mě už nebaví. Věčně depresivní Mia, která se nemůže rozhodnou, jestli si to teda hodí nebo ne. A opravdu v každém díle v tom musí být zapletený někdo z Munchových nejbližších? Předtím vnučka, ted dcera, kdo to bude ve 3. díle? Exmanželka, Mia nebo dokonce on sám? Nechce se mi to ani zjištovat, přijde mi to trochu přehnané. První díl byl super, toto za ním pokulhává

lištička123
27.09.2021 5 z 5

Opět skvělá záležitost.

bacouch
18.09.2021 4 z 5

Ano, bylo to překombinované a VELMI nepravděpodobné, Mia je opravdu dost často na zabití, Holger stále nepochopil, k čemu se používá telefon, ale mě se to prostě nějak líbí. A ještě jsem to poslouchala jako audioknihu, kdy to svou interpretací Petra Špalková zvedla ještě o stupínek výš. Takže si ráda přečtu i další díl.
P.S: Bjørku, jestli to čteš, vymysli prosím příště svým hrdinkám různorodější jména. Protože Marianne, Miriam a Marion v jedné rodině, to je pro mě fakt problém :-)

knihomolka_eli
17.09.2021 4 z 5

Sova sa mi páčila o niečo viac ako Cestujem sama. Holger dostane nový prípad, ktorý je tak šokujúci a odporný, že je jasné, že páchateľom bude totálne chorý človek. Tak aj bolo, aj keď som naňho hneď neprišla, pri jednej zmienke o ňom som začala mať tušáka, no vyriešenie prípadu a motívy tohto zverstva sa ako aj v predchádzajúcej knihe odhalia až na záver.
Neviem, odkiaľ autor zbiera takéto námety, ale sú naozaj dosť originálne. Je to čistý hnus, keď som čítala o tých videách, cítila som sa rovnako ako Gabriel. V príbehoch vždy vystupuje veľa postáv, ale každá jedna tam má svoje miesto a postupne všetko do seba zapadá. Páčila sa mi spolupráca tímu. To, že boli hlavní všetrovatelia dosť roztržití a repliky sa opakovali, ma veľmi nerušilo. Aj v bežnom živote človek nie vždy všetko okolo seba vníma, ak rozmýšľa nad niečím úplne iným. S Munchom sa ale očividne niečo deje a ja som zvedavá, čo. V tejto časti sa dozvedáme nové info hlavne zo súkromného života Holgera, Kima a Curryho. Tiež zisťujeme viac o súkromí Holgerovej dcéry Miriam. Začiatok poslednej kapitoly ma úplne priklincoval a hoci to nedopadlo úplne ideálne, nebolo to ani to najhoršie, čo sa mohlo stať. Malé mínus by som dala prekladu, keďže bol občas naozaj úplne mimo, bol taký, že sa mi dvíhalo obočie a aj po prečítaní konkrétneho úseku či vety viackrát, sa nedala pochopiť. Obe knihy sa mi ale páčili a idem aj do ďalšej.