Holčička, která měla ráda Toma Gordona

Holčička, která měla ráda Toma Gordona
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1135/bmid_holcicka-ktera-mela-rada-toma-gordo-nCz-1135.png 4 2332 2332

Svět měl zuby a mohl vás jimi kdykoli pokousat. Trisha McFarlandová to zjistila, když jí bylo devět let. V deset hodin dopoledne začátkem června seděla vzadu v autě své matky, na sobě měla modrý nadhazovačský dres Red Sox (s číslem 36 Gordon na zádech) a hrála si s panenkou Monou. V půl jedenácté zabloudila v lese. V jedenáct se snažila nepodléhat panice, snažila se neříkat si "Tohle je vážné, tohle je moc vážné". Snažila se nemyslet na to, že když se lidé ztratí v lese, někdy se jim může něco stát...... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Girl Who Loved Tom Gordon , 1999

AniS1
06.01.2018 5 z 5

Musím říct, že má kniha něco do sebe! Je to skvělé... ukazuje nám, že se dá příběh vyprávět téměř bez dialogů a že si přesto budete přát ještě chvíli u něho zůstat.

Vlk.kh
29.12.2017 2 z 5

Tady se pan mistr také netrfil do mého vkusu, ale nelze se pokaždé zavděčit každému zmlsanému čtenáři.

Rider68
27.12.2017 5 z 5

Prostě King. Ještě něco ? Myslím, že né ;)

hana2111
09.12.2017 4 z 5

Má první kingovka. A teda přiznám, že jsem si ji vybrala skrz toho, že je tak tenoučká. A taky proto, že jsem si říkala, že děvčátko ztracené v lese mě asi ani nebude bavit, tak to prostě jen zkusím a uvidím...
A musím říct, že jsem se tedy pěkně spletla. Příběh jako takový má velmi jednoduchou "zápletku" (dá-li se to takto nazvat), děvčátko ztracené v lese = možná realita, uvěřitelné. To co, se prostě může stát každému, a noční můra každého rodiče. Líbilo se mi, že do příběhu prakticky nezasahovalo to, co se děje mimo les, a že je příběh opravdu věnován jen děvčátku. Dokázala jsem se úžasně vžít do její kůže. Nemůžu říct, že bych byla tak silná a uvědomělá, abych přežila jako ona. I proto jsem Trishe od začátku držela pěsti... Jediné, co je škoda, je pro mě velmi uspěchaný konec...
Výsledek? Na Kinga určitě nezanevřu, i když na bichle typu Pod kupolí nebo It se rozhodně ještě necítím... :) (čtyři hvězdy jen proto, že nejde dát půlhvězda - jsem krkoun)

BelphegorSara
22.11.2017 4 z 5

Jedna z mých milovaných knih od Kinga. Nemohla jsem se odtrhnout. Líbí se mi, že je to příběh o něčem co se může stát každému jednomu z nás. Krásně popsané detaily a hezky vyjádřené pocity malé holčičky této knize přidávají.

batterdoll
16.11.2017 5 z 5

Moje nejmilejší knížka. Někomu se může zdát nudná či dějově plochá, ale pro mě je to srdcovka. V knize je skvěle popsaná drsnost severoamerických lesů, moc pěkně je i vykreslená postava Trishi. Nechybí ani trocha tajemna.

haki34
14.10.2017 4 z 5

desivé v tom, že presne spadá do kategórie "čo sa nám može stať..." a pokiaľ ešte ako ja máte rešpekt zo stretnutia s medveďom...tak fakt dík Stephen !!!

Veronika33
03.10.2017 3 z 5

Kniha bola slabšia ako ostatné diela od Stephana Kinga. Za prečítanie isto stojí, ale miestami bola nudná, monotónna. Odporúčam skôr pre skalných milovníkov kingoviek.

JustWomen
22.09.2017 2 z 5

Přesně jako napsáno pode mnou: Pro mě nejslabší Kingovka, kterou jsem zatím četla. Díky pane Kingu, že je tak kraťoučká.

SedllY
31.08.2017 3 z 5

Pro mě nejslabší Kingovka, kterou jsem zatím četl. Díky Bohu, teda pane Kingu, že je tak kraťoučká. :)

Půca4
31.08.2017 5 z 5

Jednoduchý příběh, za kterým se skrývá mnoho tajemna. Začátek knihy se někomu může zdát nudný, ale později autor přidá ten děs a já jsem se v některých částech skutečně začínala bát. Jinak k samotné Trishe.... byla hloupá, ale bez toho by autor nenapsal tento krátký příběh. Nejvíce se mi líbil konec, kdy (SPOILER!!) muž, který Trishu našel a zachránil, sám přiznal, že vlastně neví, co přesně před ní viděl..

embi
29.08.2017 5 z 5

Tedy tolik hrůz naložit tak malému člověku. Nejsem fanouškem dětských hrdinů, ale téhle dívence jsem držela palce a obdivovala ji za neskutečnou rozvahu i odvahu. Konec byl trochu kvapný, ale není se čemu divit, to se nedalo už dlouho vydržet.

Fazolka2017
20.08.2017 5 z 5

Moje úplně první od krále hororu. A zároveň úplně jiná než další knihy od Kinga které jsem četla poté. Příběh holčičky ztracené v hlubokém lese je úžasný - jedna z knih, které občas vytáhnu z knihovny a znovu si přečtu. Po přečtení této knížky jsem se před lety zamilovala do Kingových příběhů, následkem čehož je knihovna čítající prakticky všechny u nás vydané tituly. ( dnes uvažuji, že některé, které se mi až tak nelíbí, prodám dále ). Takže trochu nostalgie, přiznávám. Ale kniha je to skvělá.

Monnyska
10.08.2017 5 z 5

Nádhera.. Trochu pomalejší rozjezd, ale jinak skvělé dílo! Celým příběhem mě doprovázela myšlenka: 'Sakra Kingu, jak můžeš tak malou holčičku tahat takovými zákoutími strašidelného lesa, pomoz jí, ať konečně tu cestu najde..'

pedroK
17.07.2017 4 z 5

Podle přebalu by mě příběh nezaujal. Ále je to King, takže jsem si říkala, že to nebude jen tak. A tedy jsem se dala do čtení. Děsivý příběh holčičky ztracené v beznaději. Po půlce knihy jsem už jen se strachem čekala, kdy a jak umře. No, neuvěřitelný příběh, na konci jsem šokovaná s úlevou zavřela knihu a rozhodla se, že moje děti nikdy do lesa nevkročí!!

Peťulka8
27.06.2017 4 z 5

Kniha mi přišla trošičku zdlouhavá, ale má velmi napínavý a zajímavý děj. Všem čtenářům, kteří mají rádi dobrodružnou a fantastickou literaturu doporučuji :-)

VeliiQ
26.06.2017 4 z 5

Pěkná knížka s typickými motivy Stephena Kinga (les, Maine, škumpa, strach, snad i ten baseball). Řekla bych, že se to dá brát i jako taková příručka, co (ne)dělat, když se ztratíte v lese, takže se může i dost hodit.

MikeDV3
16.06.2017 3 z 5

Kniha pro mě byla v některých pasážích velice zdlouhavá a měl jsem nutkání přeskakovat. Na druhou stranu za velký klad považuji vykreslení psychologie Trys, která se mi moc líbila. Dále mě docela zklamal konec, přišlo mi to takové moc rychlé.

Bar16
03.06.2017 4 z 5

Kniha se příjemně četla. Trošku jsem se bála, že se budu nudit, ale pan King mi zase ukázal, že psát opravdu umí. Smekám, protože naprosto perfektně popsal pocity devítileté holčičky, ztracené a osamělé...

EnaryFeniel
01.06.2017 5 z 5

Zdánlivě jednoduchý příběh... Holčička se ztratila v lese. Hrůzu celé situace snižuje krásně popisovaná příroda a myšlenkové pochody hlavní hrdinky, které bych tedy podle příběhu hádala o pár let více. Noční můra každého milujícího rodiče.