Divné hlášky z knihkupectví

Divné hlášky z knihkupectví
https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/339391/bmid_divne-hlasky-z-knihkupectvi-5Zd-339391.jpg 4 441 441

Hlášky z knihkupectví série

Když Jen Campbell začala sepisovat své zkušenosti se zákazníky z knihkupectví na blogu, netušila, jaký úspěch zaznamenají. Postupem času se hlášky mimoňských podivínů dostaly z obrazovky počítače na papír a od té doby baví jak odvážné knihkupce, kteří musí dennodenně čelit podivným a občas poněkud děsivým dotazům, tak i jejich knihomilské zákazníky kteří dokážou ocenit absurdní a literární humor.... celý text

Literatura světová Humor Citáty a přísloví
Vydáno: , CPress

Weird Things Customers Say in Bookshop , 2012

ibrahimgilbert
15.01.2018 5 z 5

Perfektní kniha na zasmání, avšak některé hlášky jsou dost k pláči. :-)

DracoMalfoy
13.01.2018 5 z 5

Tak kniha je úžasná! Vtipná, milá a po přečtení si uvědomíte, že jste vlastně neuvěřitelně chytří. U mě si vydobila místo ve knihovničce!

minde
07.01.2018 5 z 5

Super, pobavilo me to. Některé ty hlášky fakt stály za to :-) Chudáci knihkupci a taky i knihovníci, co všechno po nich zákazníci někdy chtějí :-)

Booky84
04.01.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila a dost jsem se nasmála, příjemně prožité deštivé odpoledne.

Mandrejka
31.12.2017 4 z 5

Docela se v tom poznávám :-).

Sobotikova
08.12.2017 4 z 5

K zasmání i k pláči ...podobně to máme v knihovně.

diamanttka
01.12.2017 4 z 5

Příjemně oddychová kniha, přečetla jsem jí za večer. Určitě zkusím i druhý díl.

lucie.8
01.12.2017 5 z 5

Nasmála jsem se.

sola_lupa
27.11.2017 4 z 5

Neuvěřitelně dobré čtení. Dokud nedočtete do konce, neodložíte. To vám mohu zaručit. K tomu se ještě zasmějete a v duchu si budete říkat, že až příště půjdete do knihkupectví, budete se snažit přesvědčit knihkupce, že lidé mají IQ aspoň tak vysoké jako cvičené opice.

Lady Rovena
27.11.2017 5 z 5

Od srdce jsem se zasmála...možná proto, že dělám v knihovně, takže toto téma je mi hodně blízké :)

qydko
14.11.2017 5 z 5

Super :)

kilometr
02.11.2017 odpad!

Úplně zbytečná kniha,navíc zoufale (ne)vtipná.ODPAD!

ThePeace135
26.10.2017 5 z 5

Možná že někdy "hlášky" znějí tak absurdně, že si člověk říká: "Je to vůbec možné?"... díky své práci v knihkupectví vím, že je... Občas se totiž zákazníci opravdu dokáží zeptat na neuvěřitelné věci... Kniha náramně pobaví každého, kdo v oboru nepracuje, a ty, kteří svět knihkupců znají na vlastní kůži jen utvrdí v tom, že v tom občasném zoufalství nejsou sami :D

sagasir
09.10.2017 5 z 5

Zákazníci perlí

Tato kniha má jen 120 stran, ale bohatě to stačí. Stačí na to, aby vám zvedla náladu, nasmáli jste se u ní a řekli si, takové to klasické „ tak jsem ještě normální“. Prozrazovat samotné hlášky z knihy vám samozřejmě nebudu, ale prozradím, že stojí za to. Myslím, že je ocení nejenom milovníci knih, ale vlastně kdokoliv. Celá kniha je psaná jednoduchým jazykem a opravdu je to taková knižní jednohubka na zlepšení nálady a nebo na potvrzení té nálady dobré. Vtipem se tu rozhodně nešetří a vtipné to opravdu je. Mnohdy opravdu nepochopíte, že to dotyčný myslel opravdu vážně. Byť se to nemusí zdát, tak skvěle funguje i jako takový literární posel. Nebo alespoň v naší rodině tomu tak bylo. Nejprve jsem si ji přečetl já a po častých chvílích se smáním při četbě této literatury nakonec kniha putovala do rukou mámy, babičky, tety a bratrance. Nakonec jsme se o ní i všichni pobavili a uvědomili si, jak moc vlastně máme rádi humornou literaturu a humor jako takový. Pak jsme si i všichni přečetli nějakou další humorně laděnou literaturu. Velkou výhodou je i její skladný formát a lehkost. Tudíž ji můžete brát i sebou ven a netahat nic těžkého. Při čtení si pak vlastně uvědomíte, že povolání knihkupce může být mnohdy dosti vtipné, ale i náročné. Hlavně je, ale krásné a pro knihomily jako dělané a to mluvím z vlastní zkušenosti. Tak se začtěte do tohoto krásného krátkého literárního kousku a zjistěte, že otázka na knihkupce zda má v knihkupectví nějaké knihy, tak že je vlastně ještě docela normální, oproti ostatním otázkám. Zároveň si možná uvědomíte, jak málo stačí aby jste se stali slavnými a nebo jste o sobě alespoň trochu dali vědět světu. Například, že nějak vtipně sepíšete otázky zákazníků z vaší práce. Na závěr ještě dodám, že brzo vyjde i druhý díl a že tomuto titulu uděluju plných 100 %.

Eorin
08.08.2017 4 z 5

Geniální - totiž, geniální je nápad sepsat to, co denně my, knihkupci, slýcháme v práci. Dnes jsme se s kolegou dobře pobavili nad čtením této útlé knížky, divili se, co ještě jsou schopni zákazníci vymyslet a vzpomínali jsme i na ty naše zákazníky tady v ČR, jak je to vlastně všude stejné :)

elenai
04.08.2017 5 z 5

Bohužel už se mi nepodařilo sehnat český překlad, tak jsem koupila za pár kaček originál a musím říct, že je to báječná záležitost!
100% za krásné zpracování - když jsem z toho amerického sundala přebal, jenom jsem áchla, tak je nádherné.
100% za nápad - knihkupectví je moje nejoblíbenější místo, ale je fakt, že se v něm dá potkat hodně exotických zákazníků, kteří mají různá pikantní přání. Je skvělé, že se někdo odhodlal vydat knihu i o téhle sortě lidí.
100% humor - hlavně pro knihomoly teda.
Plus jsem si tedy ještě procvičila angličtinu a zjistila jsem, že na tom nejsem zase tak mizerně, jak jsem si myslela. :-D
Je to knížka, kterou nemusíte číst celou. Třeba si oblíbíte nějakou část a tu budete číst pořád a pořád dokola, ale i to je super, hlavně když vám spraví náladu. :)

Iki1
24.07.2017 3 z 5

Tak jsem si při čtení říkal, co vše jsou schopni lidé vymyslet.
Jen namátkou, co mě pobavilo asi nejvíc
Zákazník k prodavačce: Přečetla jste všechny knihy, co tu máte? - Nemyslím si. - To tedy nejste příliš dobrá v tom, co děláte, viďte?
A jiná zákaznice: Jé, podívej, ty knížky jsou všechny podepsané. Kdo je asi podepsal?
A do třetice zákazník: Jsou tady na prodej všechny knihy, nebo jenom některé?

AllyKumari
30.06.2017 4 z 5

Dnes byl velmi smutný den, a tahle útlá, ale zábavná knížečka mne z něj alespoň trochu vytrhla. Někdy se člověk nestačí divit, co z lidí padá, nebo co si o sobě myslí!

Márinka
10.06.2017 4 z 5

Pracuji v knihovně a jsem si jistá, že mnohé výroky mohly zaznít i tam, kde se knihy nekupují, ale "jen" půjčují.
V knize je skvělá mozaika humoru i lidských "podivínů".
Také tiskař musel byl z rodu mimoňů, protože tolik tiskových chyb v jedné knize jsem už dlouho neviděla. Proto jen 4 hvězdičky.

Listy
26.05.2017 5 z 5

Výborná knížka! Rozhodně doporučuji! Škoda jen těch tiskových chyb... Dala bych kvůli tomu 4,5, což bohužel nejde, tak dávám 5 hvězdiček za skvělé historky.