Heřmánkové údolí

Heřmánkové údolí https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390670/bmid_hermankove-udoli-VPR-390670.jpg 5 3707 3707

Strhující příběh ženy, které osud původně rozdal horší kartu než jiným. Byla silná, ačkoli si svou sílu neuvědomovala, a statečná, ačkoli o statečnosti nikdy nepřemýšlela. Dokázala najít obyčejné lidské štěstí i v tvrdé době a ještě tvrdších podmínkách. Přesto se nikdy necítila odstrčená či o něco ochuzená a dokázala prožít svůj život naplno. Příběh začíná v roce 1946, kdy sedmnáctiletou Annu repatriují z Ruska do poválečného Československa. Oba rodiče jsou mrtví a matčini příbuzní v Čechách se uvolili o sirotka postarat. Anna přijíždí do krajiny, kterou zná jen z vyprávění, ale která se v jejích představách jeví jako země zaslíbená. Neumí řeč a příbuzné zná jen z fotografií. Přesto u nich doufá nalézt nový domov - jedinou jistotu v nejistém světě, který ji obklopuje. Po příjezdu na místo se ale dovídá, že všechno je jinak. Ze dne na den se ocitá v nádherné, ale téměř vylidněné krajině Středohoří, s mužem, o němž ve skutečnosti nic neví... (3.vydání)... celý text

Ivča39
15.03.2015

Po dlouhé době kniha, kde jsem litovala, že už je konec. Byla pro mě naprosto dokonalá, ani jednou za celou dobu jsem nepomyslela na to, že bych ji nedočetla, kéž by všechny byly apoň trochu takové....

HedušKoč
27.12.2014 4 z 5

První kniha od této autorky a určitě ne poslední. Kniha se čte moc hezky. Obdiv k hlavní postavě, člověk si už v dnešní době ani neumí představit jaká těžká doba to byla.

evamilo
03.12.2014

Úžasné!!! Jedním dechem se čte, hluboko zůstane v srdci asi navždy! Jedna z mála knih které dokáží změnit život.

lalela
28.11.2014 5 z 5

nádherná kniha s přenádherně napsaným příběhem, jedna z knih, od kterých se člověk nemůže odtrhnout a děj vás vtáhne. Rozhodně stojí za přečtení

Antoaneta
25.11.2014 5 z 5

Úžasná kniha,krásný silný příběh o nelehkém životě jedné ženy která i v nejtěžších obdobích svého života dokázala najít štěstí a poprala se statečně s každou nepřízní osudu.Napsáno pěknou čtivou formou příběh mně zaujal hned od začátku přečetla jsem knihu za jeden den a užila jsem si každou stránku a autorce věřila každé slovo.Mohu všem jen doporučit kniha rozhodně stojí za přečtení.

Heyhey
20.11.2014 3 z 5

Na tomto příběhu oceňuji jeho opravdovost v detailech.
Autorka jistě sama topila v kamnech a štípala dřevo, nosila vodu a prala v ruce. Četba této knihy je jako povykládání si s babičkou.

Natique
07.11.2014 4 z 5

Příběh byl smutný a depresivní. Nicméně napsaný čtivě a laděním i mně trochu připomněl Želary.

evarec
16.10.2014 5 z 5

Krásná knížka, krásně se čte. Příběh mě chytil, nemohla jsem se od děje odtrhnout, dokud jsem nedočetla.

mschmidtova
04.10.2014 5 z 5

Moc hezká kniha, moje první od této autorky. Příběh jedné ženy, velice silný a zajímavý. Věřím tomu, že v té době žilo hodně takových žen, kniha v žádném případě nepůsobí vymyšleně nebo přehnaně. Musela jsem ji přečíst co nejdřív, vtáhla mě a nepustila, dokud jsem ji nedočetla.

niknikita
24.09.2014 5 z 5

Musela jsem číst s krabicí papírových kapesníků po ruce a to doslova.
Tak neuvěřitelný příběh se nedá vymyslet, ten napsal sám život.

Ranuncul
30.08.2014 4 z 5

Perfektní kniha,velice dobře napsané.Přečteno za chvilku,nešlo skoro přestat číst.Velice zajímavý námět,trochu mi to připomnělo Želary.

ivetamerth
03.07.2014

Velmi čtivé, měla jsem problém se od knížky odtrhnout. Silný příběh silné a zajímavé ženy, jejíž život opravdu nebyl jednoduchý.

hanča34
26.06.2014 5 z 5

Pro mě první kniha od této spisovatelky a hned tak silný příběh. Okamžitě jsem zatoužila přečíst další příběhy.

Pulina
18.06.2014 5 z 5

Fantasticky napsaný příběh! Kdykoliv si myslím, že mám moc práce, vzpomenu si na Annu: kolik a v jakých podmínkách jí měla ona, a hned se mi uleví, protože tíži jejího života my v dnešní době nemůžeme ani zakusit.
A kvůli poznání reality tehdejší doby a jako výstrahu všem, kteří by chtěli vrátit staré "dobré" normalizační časy, bych ji navrhovala mezi povinnou četbu pro mládež od 15-ti let!

Marčullkas
06.06.2014 4 z 5

Syrový příběh ženy, která si ve svém životě vydobila své místo. Bohužel ne vždy bylo vše podle jejich představ a přání, ale to není nikdy.
Za všech okolností se snažila pro manžela a děti vybudovat domov. Ona byla ta silná, statečná a obětavá žena. Ona držela rodinu nad vodou a hrdě snášela manželovu vážnou a nevyzpytatelnou nemoc.
Škoda jen, že nebyl příběh víc propracovanější, protože mě to bavilo a nechtěla jsem mít knížku tak rychle přečtenou :)

anais
30.05.2014 5 z 5

moc hezké, čtivé

Handula
16.04.2014 5 z 5

Původně jsem si myslela, že to bude trochu červená knihovna, ale opak je pravdou. Kniha mě skutečně nadchla a všem (především ženám) doporučuji!

Marika Vanova
21.03.2014 5 z 5

Tato kniha se mi četla velmi dobře a jen s přemáháním jsem ji odkládala, velmi čtivé.

Edana
14.03.2014 3 z 5

Asi jsem čekala něco trošičku jiného než obyčejnou červenou knihovnu z poválečného období... Moje chyba. Nic to ale nemění na faktu, že Annin příběh by mohl být velmi dobrý a zajímavý, nebýt toho, že je stále popisována prakticky jako nadčlověk. Nebo třeba terminátor v sukni.

evasamankova
06.02.2014 5 z 5

Silný příběh ženy, která ač neměla rozhodně na růžích ustláno, nikdy se nelitovala. Naopak se dokázala radovat z každé maličkosti a vidět na lidech jenom to lepší.
Klobouk dolů před touto i dalšími podobnými ženami. Moc hezky napsáno.