Heřmánkové údolí

Heřmánkové údolí
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390670/bmid_hermankove-udoli-VPR-390670.jpg 5 3708 3708

Strhující příběh ženy, které osud původně rozdal horší kartu než jiným. Byla silná, ačkoli si svou sílu neuvědomovala, a statečná, ačkoli o statečnosti nikdy nepřemýšlela. Dokázala najít obyčejné lidské štěstí i v tvrdé době a ještě tvrdších podmínkách. Přesto se nikdy necítila odstrčená či o něco ochuzená a dokázala prožít svůj život naplno. Příběh začíná v roce 1946, kdy sedmnáctiletou Annu repatriují z Ruska do poválečného Československa. Oba rodiče jsou mrtví a matčini příbuzní v Čechách se uvolili o sirotka postarat. Anna přijíždí do krajiny, kterou zná jen z vyprávění, ale která se v jejích představách jeví jako země zaslíbená. Neumí řeč a příbuzné zná jen z fotografií. Přesto u nich doufá nalézt nový domov - jedinou jistotu v nejistém světě, který ji obklopuje. Po příjezdu na místo se ale dovídá, že všechno je jinak. Ze dne na den se ocitá v nádherné, ale téměř vylidněné krajině Středohoří, s mužem, o němž ve skutečnosti nic neví... (3.vydání)... celý text

Bohdana11
12.04.2017 5 z 5

Jsem ráda že jsem si knihu přečetla, přiblížila mi tu dobu hned po válce,moc pěkný příběh

Šánka
05.04.2017 5 z 5

Jsem moc ráda, že jsem se tentokrát v knihovně s těžkým srdcem vyhnula novinkám a vybrala pár knih na které jsem se již dlouho chystala.
Výborný český román o obyčejných lidech, jejich snech a tužbách, zachycuje nelehká poválečná léta a začátek nástupu komunistů v 50. letech. Postava Anny se mně moc líbila, líbil se mně její pragmatický přístup k životu její síla překonávat překážky, ne nad nimi fňukat, takové hrdinky mám ráda, ať už je děj zasazený do jakékoliv doby.
Román o tom, že v každé době lidé chtějí a dokážou žít svůj život, být šťastní, milovat a být milováni. Anně se to povedlo.

alka1609
03.04.2017 5 z 5

Knihu jsem si poslechla jako audioknihu a musím říct, že toto byla má první kniha od této autorky a určtě ne poslední. Moc pěkně zpracované, můžu jen doporučit!

ally74
24.03.2017 5 z 5

Nádherná kniha o životě. Po dočtení poslední věty se mi chtělo brečet, ale to asi nejsem sama :-). Příběh o obyčejných lidech a jejich těžkém životě po válce. Je neuvěřitelné, že někdo tohle všechno v životě zažil. Moc hezká kniha, jedna z nejlepších, co jsem četla.

hasmanka
20.03.2017 5 z 5

Jak lehce se kniha četla, ačkoliv nešlo o jednoduchý životní příběh, mě udivilo. Nedala jsem ji z ruky a za dva krátké večery doslova slupla. Protože to byla první kniha od této autorky, myslím, že na další dojde.

ivulka15
05.03.2017 5 z 5

Hezký příběh o nelehkém osudu.

Jája92
25.02.2017 5 z 5

Má první kniha od autorky a určitě ne poslední, Velmi citlivě napsán příběh o Anně, která se dokázala poprat s osudem, i když ji život naskytl nejednu těžkou překážku.

Evišťátko
22.02.2017 5 z 5

Mám ráda čím dál víc neobyčejné příběhy obyčejných lidí! A tahle knížka navíc mě opakovaně dojala.

Libkuci
21.02.2017

Předesílám, že tuhle paní autorku mám jako jednu z nejoblíbenějších a tento titul jako jeden z jejích nejlepší. Tak nějak mimoděk mě připomíná starou knihu po mamince Anna a její lidé. O tom, jak ženy dovedou trpět a přitom se smát a těšit ze života a všem ještě dodávat odvahu a úsměv. Prostě nádherné čtení...

hrechaniuk
09.02.2017 5 z 5

Překrásný životní příběh sedmnáctileté Anny, která se v roce 1946 přijíždí z Ruska do poválečného Československa k příbuzných, kteří se o ni mají po smrti rodičů postarat. Hlavní hrdinka nemá lehký osud a život se s ní nemazlí, nikdy se ale nevzdává a snaží se svůj život prožít co možná nejlíp. Doporučuju. 5*

Gretka66
09.02.2017 5 z 5

Knížka o životě.

haki34
01.02.2017 5 z 5

super...praave jsem docetla..knizku jsem si koupila na základe recenzi a nelituji...opet radim mezi jednodechovky...celou dobu jsem si rikala, kde Anna brala silu a energii (me stacilo litat kolem 2 deti rok a pul od sebe :D )
Knizka je o naplnenem a stastnem zivote, i kdyz byl tvrdy, Anna umela najit svetle okamihy...a pri cteni poslednich 2 stranek mi i slza ukapla...myslim ze tohle je moje prvni a urcite ne posledni knizka od H. M. Kornerove ;)

Gigy
26.01.2017 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších a nejsilnějších knih, které jsem kdy četla. Kniha, která má příběh, srdce a hrdinku, která dokáže ženu motivovat k tomu, aby se stala o něco silnější a vytrvalejší.

lencin
17.01.2017 4 z 5

Hezké čtení pro ženy.

Januletta
16.01.2017 5 z 5

Knihu jsem dostala k Vánocům a líbila se mi. I když rozhodně nemohu říct, že by byla od paní Körnerové nejlepší. Hlavní hrdinka je bezesporu silná žena,příběh je strhující,ale mám od téhle dámy lepší favority :-)

Vesmich
12.01.2017 5 z 5

Velmi syrový text, nejsyrovější, který jsem v poslední době četla. K čtenáři docela nemilosrdný, představující život jako sérii událostí, které je potřeba přežít, vydržet, snést a přesto se z toho nakonec uspořádá pěkný život. Ženská kniha, ženský úděl. Začátek padesátých let a všechna ta poválečná mravní mizérie. Hodně intenzivní čtenářský zážitek.

danazeskolky
06.01.2017 5 z 5

Nenapadlo mě, že bych si někdy chtěla přečíst knihy od této autorky, na Heřmánkové údolí jsem si přečetla pochvalnou reakci zde na databázi a tak jsem to zkusila. Vůbec nelituju. Jak se zmiňuje řada čtenářů "pode mnou", vnímám hlavně obdiv a také mi to připomíná moji babičku. Mohl by z toho být i pěkný film, kdyby se toho chopil šikovný tým.

Akneris
01.01.2017 5 z 5

Dlouho jsem nečetla tak krásnou knížku jako byla tahle. A také ani nepamatuji kdy mě knížka naposledy dojala k slzám. Tuhle jsem četla nedávno poprvé,ale rozhodně ne naposledy.

Toňula
22.12.2016 4 z 5

Čtivý, lidský příběh o nelehkém osudu jedné ženy, která se musela těžce probíjet životem, přesto se vždy dokázala vzchopit a pokračovat dále, aniž by se musela zpronevěřit vlastní cti.

mariva
15.12.2016 3 z 5

Kniha se hodně liší od ostatních knih autorky, čekala jsem něco jiného. Ale jde o velmi silný příběh životem těžce zkoušené ženy a čte se jedním dechem. Trochu mi to v něčem připomínalo knihy Javořické a podobných autorek, ale zasazení děje do padesátých let minulého století ji od nich odlišuje. I když jde o knihu vhodnější spíš pro starší čtenářky, možná by nebylo na škodu, kdyby ji četly i mladší, které tuto dobu nezažily. Zejména v dnešní době, kdy se zase na hospodské a živnostníky vůbec pohlíží nepříznivě a řada lidí si minulý režim představuje v růžových barvách. Kniha ukazuje nepřikrášlenou realitu tehdejší doby.