Vražda Rogera Ackroyda

Vražda Rogera Ackroyda https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13036/bmid_vrazda-rogera-ackroyda-BzU-13036.jpeg 5 882 157

Hercule Poirot série

Detektivka, ve které se setkáme i s inteligentním a ješitným mužíčkem, soukromým detektivem na odpočinku, pěstitelem dýní Hercule Poirotem. Tentokrát musí vyřešit vraždu známého průmyslníka.

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

The Murder of Roger Ackroyd , 1926

Fixa08
25.03.2019 5 z 5

Skvělá detektivka od Agáthy! Vraha jsem do konce netušila a musím říct, že konec mě šokoval ????!

Kristy78
12.03.2019 4 z 5

Po životopisu A.Christie jsem sáhla i po detektivce - a musím říct, že to byla velmi čtivá a dobře napsaná. I když jsem vlastně viděla televizní předlohu, tak jsem stejně netušila, kdo je vrahem :)

Greenfingers
04.03.2019 5 z 5

Originálně zpracovaný detektivní příběh. Knihu řadím mezi to nejlepší, co A.Christie napsala.

tereza1198
13.02.2019 5 z 5

Tady jsem velmi zaměstnala své šedé buňky mozkové. Musím přiznat, že jsem vraha tušila a nakonec jsem měla pravdu. To se mi málokdy stane. Většinou jsem totálně mimo. Bravo paní Christie. Pointa geniální. Hercule ví prostě všechno.

edith79
30.01.2019 5 z 5

Dokonalé. Naštěstí pro mě jsem z tohoto díla Agathy Christie znala jen název, protože tak perfektní a překvapivé rozuzlení detektivního případu se jen tak nečte. Jsem knihou doslova unesená . Jo jo, kampak na Hercula Poirota.

Heidi9
15.01.2019 5 z 5

Poirota zbožňuju (strašně se mi líbí, jak má svoje "mouchy"), četla jsem skoro všechny knížky s ním a všechny se mi líbily tolik, že mě nikdy nenapadlo, že bych mohla mít nějakou oblíbenou - no a přece, tohle je podle mě snad nejlepší detektivka s Poirotem. Jako vždy geniálně zamotaná zápletka s naprosto nečekaným rozuzlením.

Medunka22
15.12.2018 5 z 5

Knize nelze nic vytknout, protože konec ten byl ze všeho nejlepší a nečekaný.

Katuska88
26.11.2018 5 z 5

Skvělá a čtivá detektivka. Zatím nejlepší Poirot, jakého jsem četla
Přečteno podruhé v rozmezí více jak patnácti let. A opět jsem překvapená!

Denisa153
23.11.2018 5 z 5

Jedna z nejlepších detektivek, ten konec mě dostal - hodně velké překvapení.

Aurorita
05.11.2018 5 z 5

Kniha skvělé napsaná, vraha jsem jako vždy neuhodla a byla jsem velmi překvapená takovým koncem.

Markusak
28.10.2018 4 z 5

Agathu mám vcelku docela dost rád, ale tady mi to přišlo takové divné. Hlavní vyprávěč James mi moc nesedl. Oproti Hastingse, kterého mám o dost radši. Nedokázal jsem si tolik užít řešení vraždy. A spíš jsem se nudil u Jamese, který mi přišel divný. Knihu jsem nedokázal ani dočíst. Možná se k ní vrátím, ale teď ne.

kikies
01.08.2018 4 z 5

Moje první Agatha Christie... čekala jsem, že to bude skvělé, a ono to skvělé vážně bylo. Klobouk dolů před Agathou! Jen mně osobně bohužel nesedí Hercule Poirot - moc nepříjemný, nepřirozený a až moc domýšlivý člověk. Ale zápletka, popisy, dějová linka, zvraty a překvapující rozuzlení - to vše je na jedničku!

Marian27
27.07.2018 4 z 5

Vedel som kto je v tejto detektívke vrah, buď som to kdesi počul alebo čítal alebo videl v nejakom dokumente o pani Agathe. Ale aj v prípade, že čitateľ pozná alebo odhalí vraha, mu má dobrá detektívka stále čo ponúknuť. Napríklad nemusí poznať motív (tu je jasný), spôsob prevedenia vraždy alebo tajomstvá ďaľších postáv. A samozrejme je tu skvelý Poirot ktorému nič neunikne, ani tá najmenšia drobnosť. Ako čitateľ som spokojný aj napriek môjmu poznatku o identite vraha, ale dávam jednu hviezdičku dole, lebo sa mi zdalo to pátranie Poirota a doktora občas zbytočne zdĺhavé. To je však len môj osobný problém. Ak by ste si však chceli prečítať len jednu, jedinú detektívku v živote, určite odporúčam túto.

Lethania
04.06.2018 4 z 5

Má první Agatha Christie.
Detektivka měla rychlý spád. Někdy už jsem si byla jistá, kdo ho zabil, ale pak se to zkomplikovalo, objevily se nové důkazy a pak jsem už ani nevěděla kdo je kdo. Odhalení vraha bylo překvapivé.
Styl psaní se mi líbil, ale Hercula Poirota moc nemusím, ačkoli je to hlavní představitel autorčiných detektivek. Nicméně doporučuji.

Janniska
01.04.2018 5 z 5

Klasika od Agathy,nemůže zkalmat.Tak a teď se jdu podívat na film

moničina
29.03.2018 5 z 5

Brilantná detektívka s brilantným rozuzlením.

natalie8531
08.02.2018 5 z 5

Brilantní.
Moc bych si nyní přála, aby mi Agatha prozradila opravdový konec, i když je to zcela patrné.
Líbí se mi, jak má ve zvyku mě překvapovat těmi jejími konci. Opět se jí to povedlo.

85098211
26.01.2018 5 z 5

Tuto knihu jsem doposud neznala, a proto ani zdaleka netušila, jak to všechno dopadne. Poslouchala jsem ji jako audio. Ladislav Lakomý předčítá klidným hlasem, ve volném tempu - ale i přesto by se napětí (hlavně na konci, kdy Poirot pozvolna odhaluje, kdo je vrahem) dalo krájet... Jednoznačně jedna z nejlepších detektivek Agathy Christie! ;-)

jaroiva
30.12.2017 5 z 5

asi nejlepší z detektivek od mé oblíbené Agathy...
přestože jsem díky nějakému spoileru kdesi věděla, kdo je vrah, začala jsem o tom v průběhu čtení pochybovat a naznala jsem, že ten spoiler asi byl napsán o nějaké jiné knížce, že si asi přesně nepamatuju název...
opravdu mě překvapilo, že to bylo tak

VERU412
14.12.2017

Nejspíš nejlepší kniha co jsem od autorky četla. Konec jsem vůbec nečekala například jako u 10 malých černoušků. Geniální!