Hra na vraždu

Hra na vraždu https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23939/bmid_hra-na-vrazdu-L7T-23939.jpeg 4 522 61

Hercule Poirot série

Spisovatelka detektivek byla najata, aby zorganizovala hru na vraždu. Jak se blíží den hry, cítí, že něco není v pořádku. Někdo neviditelný postrkuje figurky a je na Poirotovi, aby svým důvtipem označil toho, kdo předem určil úlohy ve hře na smrt.

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Dead Man's Folly , 1956

ninano
08.08.2020 5 z 5

Super detektivka.

mahdal
05.07.2020 3 z 5

Knihu hodnotím v rámci knih od A. Christie. Hra na vraždu nebyl špatný příběh, stejně jako naprostá většina od této autorky. Musím říct, že mě nadchlo vystavění zločinu na hře. Zde měla autorka určité zajímavé pole působnosti, které využila do detailu. Jako obvykle bravurně pracovala s psychologií a popisy postav byly naprosto unikátní.
Doporučuji.

m_martina
27.06.2020 5 z 5

V knihách s Poirotem se mi líbí, pokud se tam objeví ještě i jeden z jeho přátel, který ho při vyšetřování zdatně podporuje. Zde je to Ariadne Oliverová, sympatická spisovatelka. A případ je také vynikající, jeden z nejlepších.

Gibis
29.11.2019 5 z 5

Hercule Poirot je přizván svou dávnou přítelkyní Ariadne Oliverovou ke Hře na vraždu, což se z nevinné zábavy samozřejmě zvrtne v opravdovou vraždu. A HP tentokrát tápe v mlze, jak sám říká, a nejenže vraždě nezabránil, ale ani nemůže odhalit vraha. Což ho nesmírně zlobí! Ale nebyl by to Herkule, kdyby pomocí svých malých šedých buněk případ nakonec nerozlouskl, byť byl hodně zapeklitý :)

EnaryFeniel
12.11.2019 5 z 5

Tak toto rozuzlení bylo pěkně náročné, že jsem jej chvíli po dočtení musela ještě do detailu probrat. :) Pěkně promyšlená vražda, mnoho postav, z nichž jsem snad nikoho nemohla plně vyloučit a vtipná paní Oliverová. :)

petraj30
14.08.2019 4 z 5

Tak takový scénář by mě nenapadl ani ve snu, velmi čtivý a napínavý příběh

Agnes107
01.07.2019 3 z 5

Z dosavadních knih s H. Poirotem, které jsem četla, mě Hra na vraždu příliš nezaujala. Zápletka jako vždy byla skvěle promyšlená, vše do sebe zapadlo, ale přišla mi na konci až příliš překombinovaná. Každopádně závěr byl pro mě neočekávaný. Příběh je splétán z mnoha dějových linií svádějících ze správné cesty, jako je u autorky obvyklé, v tomto díle jsem se ovšem chvílemi ztrácela. Celkový dojem však rozhodně není vyloženě špatný, H. Poirot je stále můj oblíbený detektiv. :)

MatoZu
19.06.2019 3 z 5

Jak už psali přede mnou, rozuzlení dobré, překvapivé, ale nebavil mě průběh. Hodně postav, které se snadno pletly mezi sebou a žádné velké napětí.

Galadwen
13.05.2019 3 z 5

Typická "poirotovka" s mnoha falešnými stopami. Část záhady týkající se zmizelé paní domu jsem tentokrát uhodla, vraha jako obvykle ne.

jana0378
13.04.2019 4 z 5

Velmi čtivá kniha, v podstatě až do konce jsem nevěděla, kdo je vrah. Klasicky plná převleků a předstírání. Ale řekla bych, že od Agáty jedna z trochu slabších. Nějak mi ten závěr přišel takový odbytý, žádné velké finále, jen jeden vysvětlující rozhovor. Celé to bylo takové posmutnělé. Asi je to tím, že jsem teď přečetla několik knih Agathy Christie po sobě, je třeba si mezi nimi dávat větší pauzu. Po delší pauze mi ty knihy vždycky připadají lepší.

cukrovka
24.02.2019 5 z 5

Skvělé čtení. Autorka nás zahltí informacemi a přesto, alespoň já, musím počkat na závěr, abych se dozvěděla kdo je vrah a jeho motiv.

Mája777
20.11.2018 5 z 5

Skvělá. Miluji Christie i Poirota.

konicekbily
08.10.2018 5 z 5

Tato kniha je neobvykle zamotaná, pachatele možná odhadnete, ale motiv činu musí nám v závěru sdělit nositel šedých buněk. Pokud budete číst, čtěte pomalu, jinak se ztratíte v ději a bude Vám připadat zmatený nebo nudný.

vnimat_Krasu
18.08.2018 2 z 5

Christieovská přehuštěnost je vždycky na hraně.
Když zaklapne, je z toho detektivka jako víno. Ve Hře na vraždu bylo ale na mě těch motivů, postav, vysvětlivek a domněnek až moc. A možná i proto ve svý rozšířený podobě působí knížka tak nějak unaveně.
Ostatně, jako sám Hercule.

dagmar5477
03.08.2018 5 z 5

Jako vždy perfektní počtení.

Květ
26.06.2018 5 z 5

Klasická detektivka s Herculem Poirotem v hlavní roli, čtivá s překvapivým závěrem. Hercule přijíždí na venkov, aby vyhlásil vítěze v soutěži Hry na vraždu, ta se ovšem zvrtne a dochází ke skutečné vraždě. I přes úzký okruh podezřelých dá vypátrání vraha Herculovi zabrat, já jsem neuhádla :)

amejzlík
19.06.2018 3 z 5

Aghátu Christie mám velmi ráda ale, tohle byla podle mého názoru jedna ze slabších knih autorky. Musela jsem se bohužel do knihy velmi nutit. A nezachránil to ani to ani můj velmi oblíbený Hercule Poirot. Děj byl nudný a zdlouhavý. Dialogy postav mi občas přišli zbytečné a nikdo se stále nemohl dopátrat k vrahovi...

Na Autorku však určitě nezanevřu protože, knihy které jsem od ní četla před Hrou na vraždu se mi moc líbily.

Lethania
04.06.2018 4 z 5

Už druhé setkání s autorkou, jejíž styl psaní se mi hodně líbí. Překvapilý pachatel. Vůbec by mě to nenapadlo. Doporučuji.

plqa
16.05.2018 5 z 5

Hodně čtivá kniha. Do posledních 20 stran jsem netušil kdo je vrah.

JiříM
12.04.2018 5 z 5